Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pixel - zgodny z Arduino moduł wyświetlacza OLED z ARM Cortex-M0+

farmerro 15 Lis 2015 14:47 2013 0
 • Pixel - zgodny z Arduino moduł wyświetlacza OLED z ARM Cortex-M0+
  Pixel - zgodny z Arduino moduł wyświetlacza OLED z ARM Cortex-M0+
  Pixel to kompatybilny z Arduino moduł wyposażony w wyświetlacz, mikrokontroler i gniazdo kart pamięci.

  Bostońska firma Rabid Prototypes przygotowała niewielki moduł deweloperski, który wyposażono w ekran OLED, 32-bitowy mikrokontroler Atmel oraz gniazdo kart pamięci. Autorzy promują swój produkt za pomocą platformy crowdfundingowej Kickstarter. Pixel to następca płytki Pixelduino.

  Moduł jest kompatybilny z Arduino Zero. Urządzenie oparto o mikrokontroler produkcji Atmel - ATSAMD21G18. MCU wyposażone w rdzeń ARM Cortex-M0+ taktowany zegarem z częstotliwością 48MHz posiada 256KB pamięci Flash i 32KB SRAM. Użytkownik otrzymuje płytę z dwoma listwami wyprowadzeń, które umożliwiają dostęp do peryferiów mikrokontrolera. Pixel udostępnia 6 wejść analogowych z 12-bitowymi kanałami ADC, jedno wyjście analogowe z DAC 10-bit oraz 14 cyfrowych portów I/O, z których 12 może działać jako wyjścia PWM. Moduł działa z logiką 3.3V, limit prądowy dla pinów I/O to 7mA. Za zasilanie urządzenia odpowiedzialny jest stabilizator napięciowy 3.7-6V/3.3V, 300mA.
  Umieszczony na płycie kolorowy wyświetlacz OLED o przekątnej 1,5" (38mm) pozwala wyświetlać obraz z rozdzielczością 128x128px i 16-bitową głębią kolorów. Matryca OLED sterowana jest za pomocą kontrolera SSD1351.

  Programowanie Pixela jest równie proste jak w przypadku płytek Arduino. Moduł po połączeniu z komputerem kablem MicroUSB można programować z poziomu środowiska Arduino IDE - płyta jest dostarczana z zainstalowanym bootloaderem Arduino Zero. Pixel wspiera biblioteki Arduino przeznaczone do obsługi interfesju SPI i kart SD. Komunikacja z MicroSD i wyświetlaczem realizowana jest przez szynę SPI. Moduł kompatybilny jest także z biblioteką graficzną Adafruit, która umożliwia tworzenie i rysowanie nieskomplikowanych kształtów geometrycznych i obrazów na podstawie bitmapy.

  Pixel ma być projektem Open Source. Cena modułu na Kickstarterze to $65.00 USD.

  Źródło:
  http://rabidprototypes.com/
  https://www.kickstarter.com/projects/rabidprototypes/pixel-the-arduino-compatible-smart-display?ref=discovery

 • CControls