Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G500S - "wariujący" touchpad, po zalaniu klawiatury.

Cool-on 15 Lis 2015 17:32 876 4
  • #1 15 Lis 2015 17:32
    Cool-on
    Poziom 9  

Brat zalał laptopa swojego kumpla - Lenovo G500S.
    Udało mi się go rozkręcić i wyczyścić, wymieniłem również klawiaturę i oraz touchpad (prawdopodobnie niepotrzebnie).
    O ile klawiatura i cała reszta działa bez zarzutu, o tyle touchpadowi zdarza się "wariować" (zdarzają się następujące objawy: podczas przesuwania palcem włącza się zaznaczanie, samoistne "kliknięcia" prawego przycisku, nie reagowanie lewego przycisku).
    Próbując naprawić problem z touchpadem:
    1. Przeinstalowałem sterowniki touchpada.
    2. Doinstalowałem brakujące sterowniki innych urządzeń.
    3. Zauważyłem, że objawy nasilają się na przykład przy zabawie programem od kamerki. (dziwne)
    4. Zauważyłem że po podłączeniu myszy usb i zatrzymaniu touchpada (we właściwościach urządzenia wskazującego) objawy ustępują.
    5. Przy powtórny rozkręceniu nie zauważyłem gołym okiem żadnych zabrudzeń, plam zacieków.

Ma ktoś jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić?
    (Jedyny mój podejrzany to taśma od touchpada, która jest w 2 miejscach dość mocno zgięta, mikro-pęknięcie na izolacji - nie jestem w stanie chwilowo zweryfikować tego tropu)

0 4
  • #2 15 Lis 2015 17:51
    miecho18
    Spec od komputerów

Płyta nie została zalana?

0
  • #3 15 Lis 2015 18:52
    Cool-on
    Poziom 9  

No właśnie tego wykluczyć nie mogę, prawdopodobnie coś tam się do niej dostało...
    Tak jak napisałem, to co było widać udało mi się wyczyścić, nie bardzo wiem, na który element zwrócić uwagę...

0
  • #4 15 Lis 2015 18:53
    miecho18
    Spec od komputerów

Zwróć uwagę na charakterystyczny, biały osad.

0
  • #5 15 Lis 2015 19:09
    Cool-on
    Poziom 9  

W tym problem, że żadnych więcej białych osadów nie widać, a te które były przetarłem ściereczką ze spirytusem.
    Mogę ewentualnie wrzucić zdjęcie z zaznaczonymi miejscami gdzie widać było nalot.

0