Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Carina e 1,6 16v 4A-FE - Zimny silnik nierówna praca sinika

luki199227 15 Lis 2015 17:52 840 7
  • #1 15 Lis 2015 17:52
    luki199227
    Poziom 7  

Witam:) mam problem w toyocie carinie e 1,6 16v z benzyna + gaz. Problem pojawia się tylko i wyłącznie na benzynie jak zapalę samochód to pracuje nierówno i nie ma siły. Gdy zgaszę samochód i zapalę bezpośrednio na gazie wszystko jest ok. Na benzynie gdy mam ten problem zdejmuję fajki ze świec to po zdjęciu fajki przy kopułce to nie ma żadnej zmiany nierównej pracy silnika, zdejmując kolejna silnik jeszcze bardziej źle pracuje, czyli samochód nie pracuje na jednym cylindrze. Po przełączeniu się samoczynnie na gaz jest ok nie wiem o co chodzi. Pomóżcie coś bo już nie daję rady.

• #2 15 Lis 2015 18:22
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Skoro zidentyfikowałeś, że problemem jest brak zapłonu na jednej świecy, to może wypadałoby co najmniej tą świecę przejrzeć? Jeśli nie wszystkie. Skoro nie pali na jeden cylinder, to świeca jest mokra? Może wtrysk nie podaje paliwa?

• #3 15 Lis 2015 18:25
    DawNow 23
    Poziom 6  

Mógł się zapiec wtryskiwacz,podmień go z pracującego cylindra i wtedy będziesz wiedział czy to jego wina.

• #4 15 Lis 2015 18:47
    nicram1941
    Poziom 16  

Sprawdź jeszcze gdzie gazownicy się wpięli do wyłączania wtrysków, często tam jest problem, przerwa w wiązce.

• #5 15 Lis 2015 19:40
    luki199227
    Poziom 7  

Stawiam na wtrysk i właśnie myślałem o zmianie na niby działający. Ale jak mówię dzieje się to cały czas na zimnym najgorzej jak samochód stoi kilka godzin lub więcej a w miarę rozgrzania silnika jest raz dobrze raz źle. Dzięki za podpowiedz. Może ktoś jeszcze ma jakieś pomysły chętnie je przemyśle...:)

• #6 15 Lis 2015 19:43
    T5
    Moderator Samochody

luki199227 napisał:
    Może ktoś jeszcze ma jakieś pomysły chętnie je przemyśle...:)

A niby jakie pomysły kolega chciałby jeszcze usłyszeć?
    Do prawidłowej pracy cylindra potrzeba , powietrza, kompresji, iskry i paliwa.
    Czego brakuje?

• #7 15 Lis 2015 20:11
    nicram1941
    Poziom 16  

Jak na ciepłym jest dużo lepiej, tzn że do akcji wkracza regulacja lambda, szukaj zatem nieszczelności w dolocie.

• #8 15 Lis 2015 21:02
    luki199227
    Poziom 7  

Ad to dlaczego jak na zimnym zapalę na benzynie to szarpie silnikiem a dosłownie od razu zapale na gazie to przechodzi wszystko i jest ok:) lambda niedawno wymieniana bo zawadziłem o coś i się zgięła o belkę.... Założyłem taką samą jak miałem Bosch-a... Właśnie od tamtego momentu się coś dzieje z benzyną. Tak pociągnęło silnikiem chyba że usiałem pospawać też tłumik bo się urwał od uderzenia i ta sonda się zgięła. Wcześniej było tak ze na benzynie i gazie czasem nie miała siły jechać...

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo