Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DeLonghi ECAM 26.455.M - Stale wyświetla podgrzewanie po czym alarm ogólny

15 Lis 2015 18:45 2760 6
  • Poziom 1  
    Witam,

Posiadam ekspres DeLonghi Primadonna S ECAM 26.455.M. Po włączeniu słychać przesuwanie się zaparzacza, po czym wyświetla podgrzewanie i wylatuje ciepła woda. Następnie słychać ponowne przesuwanie się zaparzacza, po czym ponownie wyświetla podgrzewanie i jakby zawiesza się na kilka minut z takim komunikatem, po czym wyświetla się ALARM OGÓLNY. Nigdy tak nie robiło, tylko ekspres był już gotowy do pracy, po pierwszym podgrzaniu. Rozebrałem go i wyczyściłem ale nie znalazłem przyczyny.

Uprzejmie proszę o pomoc w diagnostyce i naprawie ekspresu, za co z góry dziękuję.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Czy udało się rozwiązać problem? Mam taki sam ekspres i dzisiaj zaczął zachowywać się dokładnie tak, jak w powyższym opisie.
    Pozdrawiam

• Specjalista AGD
    W pierwszej kolejności należy skontrolować układ spieniajacy.
    Potem mikrowlaczniki napędu bloku zaparzania.
  • Poziom 16  
    Proponuje pomierzyć obwody grzania czyli czujniki temperatury oraz grzałki i ich zasilanie. Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za podpowiedzi.
    Na pewno jest uszkodzony bezpiecznik termiczny przy grzałce w obwodzie podgrzewania wody. Jutro wymienienię i mam nadzieję, że będzie dobrze.
    Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Witam.
    Zaden bezpiecznik termiczny.Bo by nie grzala wody.Do wymiany blok grzewczy ma on tam dwie grzalki i najprawdopodobniej jedna jest uszkodzona.
  • Poziom 1  
    Witam. Mam ten sam problem lecz nie wiem co dokładnie się wydarzyło z ekspresem bo w takim stanie go kupiłem. Podczas wykonywania testu woda wylatuje ciepła. Dzisiaj rozkręciłem ekspres i pomierzyłem te dwa termiki na grzałce. Jeden nie przenosiDeLonghi ECAM 26.455.M - Stale wyświetla podgrzewanie po czym alarm ogólny