Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DeLonghi ECAM 26.455.M - Stale wyświetla podgrzewanie po czym alarm ogólny

15 Lis 2015 18:45 4224 6
 • Poziom 1  
  Witam,

  Posiadam ekspres DeLonghi Primadonna S ECAM 26.455.M. Po włączeniu słychać przesuwanie się zaparzacza, po czym wyświetla podgrzewanie i wylatuje ciepła woda. Następnie słychać ponowne przesuwanie się zaparzacza, po czym ponownie wyświetla podgrzewanie i jakby zawiesza się na kilka minut z takim komunikatem, po czym wyświetla się ALARM OGÓLNY. Nigdy tak nie robiło, tylko ekspres był już gotowy do pracy, po pierwszym podgrzaniu. Rozebrałem go i wyczyściłem ale nie znalazłem przyczyny.

  Uprzejmie proszę o pomoc w diagnostyce i naprawie ekspresu, za co z góry dziękuję.
 • Poziom 2  
  Witam.
  Czy udało się rozwiązać problem? Mam taki sam ekspres i dzisiaj zaczął zachowywać się dokładnie tak, jak w powyższym opisie.
  Pozdrawiam

 • Specjalista AGD
  W pierwszej kolejności należy skontrolować układ spieniajacy.
  Potem mikrowlaczniki napędu bloku zaparzania.
 • Poziom 20  
  Proponuje pomierzyć obwody grzania czyli czujniki temperatury oraz grzałki i ich zasilanie. Pozdrawiam.
 • Poziom 2  
  Dziękuję za podpowiedzi.
  Na pewno jest uszkodzony bezpiecznik termiczny przy grzałce w obwodzie podgrzewania wody. Jutro wymienienię i mam nadzieję, że będzie dobrze.
  Pozdrawiam
 • Poziom 33  
  Witam.
  Zaden bezpiecznik termiczny.Bo by nie grzala wody.Do wymiany blok grzewczy ma on tam dwie grzalki i najprawdopodobniej jedna jest uszkodzona.
 • Poziom 1  
  Witam. Mam ten sam problem lecz nie wiem co dokładnie się wydarzyło z ekspresem bo w takim stanie go kupiłem. Podczas wykonywania testu woda wylatuje ciepła. Dzisiaj rozkręciłem ekspres i pomierzyłem te dwa termiki na grzałce. Jeden nie przenosiDeLonghi ECAM 26.455.M - Stale wyświetla podgrzewanie po czym alarm ogólny