Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór laptopa, który lepszy ?

dawid3151 15 Nov 2015 19:34 432 2
    dawid3151
    Level 9  
    Witam, chciałbym poznać wasze opinie odnośnie tych dwóch modeli http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-y50-70-i7-4720hq-8gb-512ssd-gtx960m.bhtml i http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/len...0-i7-4720hq-16gb-1tb-8gb-sshd-gtx960m_1.bhtml . Moje najważniejsze pytanie to czy prawdą jest to, że lepiej wziąć tego z dyskiem ssd niż tego zwykłego 1TB ? Bo niby ten ze zwykłym dyskiem będzie mi się "grzać" mocno. Kusi także rozdzielczość, ale... czy waszym zdaniem jest ona aż taka ważna przy tak niewielkim ekranie ? No i jest jeszcze kwestia pamięci Ram. To, że jest 16 GB to taka rekompensata za zwykły dysk ? Niby jest SSD 8 GB, ale czy to wystarczy na system ?
    Ewentualnie jeśli znacie coś innego godnego polecenia w granicach 4000zł to byłbym wdzięczny ;)
  • Helpful post
    siewcu
    Level 34  
    Po pierwsze - zwykły dysk a SSD nie zrobi jakiejś strasznej różnicy w temperaturze.
    Po drugie - SSHD to nie jest połączenie HDD i SSD, tylko talerzowy dysk 1TB z "cache" 8GB w pamięci flash, gdzie dysk sam wrzuca najczęściej używane(w jego ocenie) pliki.
    Po trzecie - dodatkowe 8GB RAM nie przyspieszy systemu tak jak dysk SSD.

A czy wartość w ekran 4K nie odpowiem, nie miałem z tym jeszcze do czynienia(ja strzelam, że fajne, ale nie ma w tym wartości merytorycznej).
  • Helpful post
    maurycy123
    Conditionally unlocked
    dawid3151 wrote:
    Niby jest SSD 8 GB, ale czy to wystarczy na system
    To jest dysk Hybrydowy.

dawid3151 wrote:
    Moje najważniejsze pytanie to czy prawdą jest to, że lepiej wziąć tego z dyskiem ssd
    Dla mnie tak. SSD daje niezłego kopa.

dawid3151 wrote:
    lepiej wziąć tego z dyskiem ssd niż tego zwykłego 1TB
    Tam nie jest zwykły dysk HDD. Tam jest Hybryda.

dawid3151 wrote:
    To, że jest 16 GB to taka rekompensata za zwykły dysk
    Jak na razie 8GB w zupełności wystarczy. Co będzie za parę lat zobaczymy. Bill zarzekał się, że 640KB wystarczy w zupełności.