Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowe połączenie PC>TV

pitrus69 15 Lis 2015 20:06 1359 14
  • #1 15 Lis 2015 20:06
    pitrus69
    Poziom 12  

Witam.
    Mam PC z Windows 7 mam grafikę z wejściem hdmi ale chciał bym połączyć PCta z TV bez kabli.
    Czy jest taka możliwość i co muszę zrobić?
    Dodam, że mam smart tv Samsunga. Mam połączenie Wi-Fi.

0 14
  • PLC Fatek
  • #2 15 Lis 2015 20:13
    sosarek
    Poziom 43  

Jeśli chcesz na tv tylko oglądać filmy z dysku komputera to użyj oprogramowania Samsung AllShare, ew. strumieniowanie za pomocą VLC.

0
  • #3 15 Lis 2015 20:16
    pitrus69
    Poziom 12  

A jak bym chciał np pograć w jakąś grę? Obraz, który wyświetlał by się na monitorze również wyświetlał by się na ekranie TV.

0
  • PLC Fatek
  • #4 15 Lis 2015 20:19
    sosarek
    Poziom 43  

pitrus69 napisał:
    A jak bym chciał np pograć w jakąś grę?

Przy strumieniowaniu - zapomnij.
    pitrus69 napisał:
    Obraz, który wyświetlał by się na monitorze również wyświetlał by się na ekranie TV.

Niekoniecznie, możesz mieć co innego na tv i monitorze - jednak przy połączeniu kablem.

0
  • #5 15 Lis 2015 20:27
    pitrus69
    Poziom 12  

Czyli mam rozumieć że chcąc połączyć PC z TV i chcąc by np gry czy wgl system wyświetlał się na ekranie TV muszę mieć kabel.
    Zaś jeżeli chcę mieć wyświetlane na TV z PC filmy, muzykę, zdjęcia to wystarczy, że na PC i TV zainstaluje Samsung allshare?
    Tak, dobrze to rozumiem?
    A jeśli chodzi o taka aprawe, że jeżeli włączę na PC jakiś film udostępnia na TV to czy muszę mieć ciągle włączony PC czy mogę go wyłączyć?
    Wiem pewnie tak się nie da :) ale co szkodzi zapytać.

0
  • Pomocny post
    #6 15 Lis 2015 20:55
    sosarek
    Poziom 43  

pitrus69 napisał:
    Czyli mam rozumieć że chcąc połączyć PC z TV i chcąc by np gry czy wgl system wyświetlał się na ekranie TV muszę mieć kabel.

Tak.
    pitrus69 napisał:
    Zaś jeżeli chcę mieć wyświetlane na TV z PC filmy, muzykę, zdjęcia to wystarczy, że na PC i TV zainstaluje Samsung smartshare?

Czy też AllShare - zależy od wersji tv który posiadasz.
    pitrus69 napisał:
    A jeśli chodzi o taka aprawe, że jeżeli włączę na PC jakiś film udostępnia na TV to czy muszę mieć ciągle włączony PC czy mogę go wyłączyć?

Musi być włączony.
    Możesz jeszcze zainteresować się bezprzewodowymi transmiterami HDMI - jednak ich cena jest dużo wyższa niż koszt zakupu kabla.

0
  • #7 17 Lis 2015 18:51
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

pitrus69 napisał:
    Mam połączenie Wi-Fi.

To Kolega zdaje sobie sprawę, że pójdzie to wszystko przez router - a biorąc pod uwagę bałagan w sieciach wifi - to marnie to widzę.
    W dodatku, jeśli router nie jest sprzętem dość zaawansowanym (jakiś TP Link i to jeszcze coś pokroju słabszych i tańszych modeli) - to już w ogóle zapomnij.

0
  • #8 17 Lis 2015 20:59
    pitrus69
    Poziom 12  

To może powiesz jak to Mam zrobić żeby to poszło.
    Bo ja jestem zielony :/

0
  • #9 17 Lis 2015 21:19
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

pitrus69 napisał:
    To może powiesz jak to Mam zrobić żeby to poszło.

sosarek napisał:
    przy połączeniu kablem

Będzie działać - w przypadku wifi - no cóż... - tak samo mogę się lekarza przez telefon zapytać, na co jestem chory.

Jaki router: firma, typ, model, jaki bałagan w eterze, jak daleko router od tv?.

Kolega zdaje sobie sprawę, że to co podaje producent danego routera w rzeczywistości dzielimy przez 6 - a to wszystko jest podawane w MEGABITACH - dzielimy to przez 8 i wychodzą nam MEGABAJTY (bo w takich jednostkach liczony jest transfer), i realnie wychodzi nam, że wydajność naszej sieci to 10 MEGABAJTÓW jeśli nie mniej - co przy filmie 5 GB nie daje żadnego marginesu na bufor, żadnego marginesu błędu, przesuniesz 2 razy suwak przewijania filmu i zonk, już nie mówiąc o tym, że radio takiego cienkiego routera może się na amen wysypać, bo nie da rady przesłać takiej ilości danych.

U mnie, w mojej sieci lokalnej dzienny transfer wynosi około 500 GB, czasami dochodzi do 1,5 TB (samego netu jest z 2 GB) - dlatego wszystko mam na kablu - żaden router nie był w stanie tego wytrzymać (mówiąc żaden mam na myśli taki, który kosztował mniej niż tysiąc zł).

0
  • #10 17 Lis 2015 21:28
    pitrus69
    Poziom 12  

Tenda w311r, neta mam 4mb ale działa tak jak jest nie ma żadnych przerw, nie ma opcji by transfer był mniejszy.
    Router od tv jest jakieś 2-3m.

0
  • #11 17 Lis 2015 21:32
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

pitrus69 napisał:
    Router od tv jest jakieś 2-3m

I Ty chcesz to przez wifi robić?.
    Położyć kabel, zamaskować, albo zainteresować się adapterami PLC.

0
  • #12 17 Lis 2015 21:45
    pitrus69
    Poziom 12  

Kabel z routera do tv?

0
  • #13 17 Lis 2015 21:47
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

A jak Kolega myśli...

0
  • #14 17 Lis 2015 21:53
    pitrus69
    Poziom 12  

No dobra polacze i co dalej. Kabel z Wi-Fi do tv nie problem.

0
  • #15 17 Lis 2015 22:05
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

No przecież już Ci napisano - zasada ta sama, zmieniasz tylko formę przesyłu sygnału.

0