Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

orange bxt 50 crus pix jak otworzyc ?

jaroraj 15 Lis 2015 20:39 597 3
  • #1 15 Lis 2015 20:39
    jaroraj
    Poziom 7  

Witam, jak w temacie, potrzebuję wysunąć panel z tyłu wzmacniacza, odkręciłem wszystkie śrubki ale blacha nie daje za wygraną. Nie chce czegoś uszkodzić. Domyślam się że trzeba wykręcić potencjometr, ale jak wykręciłem dwie śrubki od tunera to "wpadł" do środka i nie wiem czy tak się nie stanie w ich przypadku. Czy blacha wychodzi sama, czy całość się wysuwa ???

http://fr.audiofanzine.com/combo-basse/orange/cr50bxt/medias/photos/a.play,m.370775.html

Tak wygląda, zdjęcie ze strony, nie moje.

• Pomocny post
    #2 17 Lis 2015 00:20
    skrzypas@
    Poziom 11  

Odkręć dwie śruby mocujące pasek do przenoszenia na górze wzmacniacza. Śruby te są długie i odgrywają istotną rolę w trzymaniu panelu. Ostrożnie wysuń panel aż zauważysz kabel od głośnika i go odłącz.

• #3 16 Lut 2016 19:22
    jaroraj
    Poziom 7  

Dzięki skrzypas@, otworzyłem, wszystko wygląda ok, tuner dokręcony na miejsce, a cały problem z piecykiem polega na tym, że jak się go odpala to wydaje z siebie dźwięk jak by jakiś metal ocierał o metal ( początkowo myślałem, że to wentylator może ma poluzowaną śrubę) i po dociśnięciu wszystkich kabli, sprawdzeniu co może powodować ten dźwięk nic nie znalazłem. Najciekawszą rzeczą jest to, że jak postawić piecyk pod kątem 5 stopni, tak że ciężar przeniesie się w stronę głośnika to dźwięk ustaje, ale tylko na czas przechylenia. Natomiast jak się "puknie" w tył skąd dochodzi owy dźwięk, zdarza się że ustaje na dobre. Ale chciał bym wyeleminować go na stałe. Jakieś porady? Postaram się dodać link z nagraniem tego hałasu do jutra.

• #4 17 Lut 2016 01:41
    jaroraj
    Poziom 7  

Tutaj link z 15 sek nagraniem dźwieku po odpaleniu piecyka:

http://wyslijto.pl/plik/8p5k5g6gu6

Po 8 sek przechylam piecyk i słychać jak zmienia się dźwięk, w 11 sekundzie uderzam ręką w tył i hałas ustaje. I co myślicie ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME