Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ardo AE 1000 X - Po pobraniu wody przerywa cykl

LeszeKao 15 Lis 2015 22:09 582 1
  • #1 15 Lis 2015 22:09
    LeszeKao
    Poziom 10  

Witam,

Już raz, dzięki Waszej pomocy, udało mi się naprawić jedną pralkę Ardo. Dzisiaj piszę z prośba o sugestie dotyczące naprawy innego modelu pralki Ardo.

Sprawa dotyczy pralki Ardo AE 1000 X, która niezależnie od nastawionego programu pobiera do bębna wodę, wykonuje kilka obrotów w prawo i w lewo, po to by następnie zatrzymać się na dłuższa chwilę i odciągnąć wodę. Po tym jak pralka opróżni się z wody program wyłącza się.

Z tego co udało mi się wyczytać na forum, problem może dotyczyć kondensatora rozruchowego. Chciałem go wymienić, z tego co widziałem to nie duże koszta, jednak po rozkręceniu pralki nigdzie nie mogłem go zlokalizować.

Drugą rzeczą, którą udało mi się wyczytać to problem ze stykami na termostacie, jednak nie znalazłem sposobu to rozwiązanie tej usterki.

Czy trop z kondensatorem to możliwa przyczyna? Czy możecie podpowiedzieć co sprawdzić lub co może być potencjalną przyczyną problemu.

Wykonałem kilka zdjęć z ewentualną prośbą o nawigację pomocną przy demontażu uszkodzonych części.

Dzięki, pozdrawiam!

Ardo AE 1000 X - Po pobraniu wody przerywa cykl Ardo AE 1000 X - Po pobraniu wody przerywa cykl Ardo AE 1000 X - Po pobraniu wody przerywa cykl Ardo AE 1000 X - Po pobraniu wody przerywa cykl Ardo AE 1000 X - Po pobraniu wody przerywa cykl

0 1
  • Pomocny post
    #2 15 Lis 2015 22:39
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ta pralka nie posiada kondensatora rozruchowego silnika, jest tam silnik szczotkowy. Na początek sprawdź szczotki silnika(długość) i luty na module, szczególnie pod przekaźnikami.

0