Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra Etiuda 411D - Kaseta sama się zatrzymuje

15 Lis 2015 23:01 891 7
  • Poziom 10  
    Miałem trochę problemów z tym sprzętem, opisywanych w innych tematach. Przez pewien czas działał bez zarzutu, aż nagle pojawił się problem z autostopem - wygląda na to, że magnetofon wcale nie widzi włożonej kasety. Kiedy kaseta jest włożona, po wciśnięciu przycisku Play kaseta gra ładnie, ale tylko przez 3 sekundy - wtedy się zatrzymuje. To samo się dzieje przy przewijaniu w obie strony. I tak samo się dzieje, kiedy kaseta nie jest włożona, stąd wniosek, że nie widzi kasety. Żeby kaseta grała bez zatrzymywania, muszę trzymać cały czas palcem przycisk Play. Wydaje mi się, że wszystko wyczyściłem i nie wiem, gdzie może tkwić problem.
    Wstawiam stary filmik, widać na nim mój sprzęt - na filmiku wszystko gra bez zatrzymywania, bo był nagrany zanim ten problem się pojawił.
    [youtube]https://www.youtube.com/watch?edit=vd&v=Vszhglp7-_Q[/youtube]
    Proszę o wskazówki.
  • Poziom 43  
    Sprawdź pasek który napędza licznik i przy okazji okrągły magnes autostopu.
  • Poziom 10  
    A możesz pokazać, który to jest ten magnes? Najlepiej, gdybyś zrobił printscreen z filmiku i zaznaczył ten magnes.
    Odnośnie paska - w jaki sposób go sprawdzić? Czy nie jest za luźny lub za mocno napięty?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Na Twoim filmiku jest odkręcona płytka z kontaktronem (taka szklana rurka ze stykami w środku). Z jej lewej strony jest okrągły magnes. Przykręć tą płytkę i wszystko wróci do normy. Pasek wygląda na sprawny, licznik działa, magnes też się kręci.
  • Poziom 10  
    Miałeś rację, teraz wszystko pięknie działa - dziękuję.
    Nie do końca o to chodziło, bo płytka już była przykręcona (filmik był nagrany dużo wcześniej), ale najwyraźniej za mocno - teraz poluzowałem ją, żeby była bliżej kasety i najwyraźniej to pomogło, bo teraz gra bez zatrzymywania. W każdym razie naprowadziłeś mnie na rozwiązanie.
  • Poziom 43  
    Ta płytka nie tyle ma być bliżej kasety co w odpowiedniej pozycji względem magnesu. Ten obracający się magnes powoduje naprzemienne zwieranie i rozwieranie kontaktronu co jest sygnałem dla elektroniki, że taśma się przesuwa. Zanik tego sygnału powoduje, że elektronika przestawia mechanizm w pozycję STOP.
  • Poziom 1  
    Porada przydała się także i przy reanimacji mojej Etiudy. Dziękuję.