Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG 9836/1 854298310769 tylko grzeje

15 Lis 2015 23:06 693 2
  • Poziom 2  
    Dzień dobry.
    Tytułowa zmywarka wybiła korki. Po rozkręceniu okazało się, że stopiła się wtyczka na grzałce. Po oczyszczeniu styków i ponownym podłączeniu grzałki zmywarka włącza tylko grzałkę. Po kilkudziesięciu sekundach grzałka jest bardzo gorąca. Zmywarka nie pompuje wody, która by ją schłodziła. Sprawdziłem niezależnie obie pompy - po podłączeniu napięcia wirniki się obracają.
    Szukałem też informacji jak w tej zmywarce włączyć program testowy, mając nadzieję na zdiagnozowanie problemu, jednak nie udało mi się to.
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    Czy jakiś błąd się wyświetla ?
    Jeżeli nie nalewa się woda to możliwe że z zaworem jest problem. Sprawdz czy zawór zaczyna wibrować jak na krotko podłączysz.
    Druga sprawa, moze grzałka byc stale zasilona i to jest problem ze sterownikiem- jeżeli włączasz cykl i od razu startuje grzałka, sterownik do wymiany.
  • Poziom 2  
    Zmywarka nie wyświetla żadnych błędów.
    Włączanie, zmiana programów i opcji mycia powoduje normalną reakcję na panelu sterującym - zapalają się właściwe diody, na wyświetlaczu zmienia się program, itd.
    Wieczorem sprawdzę zawór - dziękuję za podpowiedź.
    Ad. grzałki - wydaje mi się, że od razu po wystartowaniu programu dostaje napięcie i grzeje się na sucho.