Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrokontroler do wykonywania rozkazów w trybie rzeczywistym.

Geos9 16 Lis 2015 00:12 1305 4
 • #1 16 Lis 2015 00:12
  Geos9
  Poziom 15  

  Zastanawiam się nad wyborem mikrokontrolera, lub bardziej jakiegoś przełącznika do - upraszczając - podpięcia go do komputera tak aby móc na niego wysłać rozkaz w trybie rzeczywistym. Chodzi o to, że na jedną nóżkę podpinam zasilanie wysyłam polecenie w trybie tekstowym i napięcie wejsciowe (sterujące) pojawia się (do momentu wysłania kolejnej instrukcji z rozkazem przerwania) na jednej(z czterech różnych) z nóżek. Na czym to najlepiej (najprościej, i najmniej enorgochłonnie) zrobić?

  0 4
 • #2 16 Lis 2015 02:48
  Geos9
  Poziom 15  

  Chce sobie zrobić pojazd zdalnie sterowany oparty o AP i jego wyjścia etherent. najprościej z punktu widzenia elektroniki. Na początek chce rozwiązać podstawowe problemy, sprawdzić czy działa i potem się zastanawiać jak upchać wszystko do AP. Planuję napisać emulator który zakoduje i wyśle rozkazy przez eternet z koputera do mikrokontrolera kablem i na początek powłączać diody LED. Nie wiem jeszcze czy jest szansa wysłać kod maszynowy mikrokontrolera eternetem?

  0
 • Pomocny post
  #3 16 Lis 2015 07:27
  andrzejlisek
  Poziom 28  

  Czyli tak naprawdę chodzi o wysyłanie komend sterujących ruchem pojazdu. W takim razie najprościej zrobić nieskończoną pętlę, w której jeden przebieg to jest wykonanie jednego rozkazu sterującego pojazdem. Zestaw rozkazów dobierz do potrzeb i możliwości pojazdu. Potem napisz procedurę pobierającą jeden bajt z interfejsu Ethernet lub jakiegokolwiek innego, który zastosujesz. W uproszczeniu może to wyglądać tak:

  Kod: c
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod

  0
 • #4 05 Lut 2016 02:31
  Geos9
  Poziom 15  

  Atmega sie nada?

  0
 • #5 05 Lut 2016 08:36
  BlueDraco
  Specjalista - Mikrokontrolery

  Przede wszystkim nie nada się Ethernet. Proponuję, żebyś najpierw zorientował się ogólnie w budowie urządzeń mikroprocesrowych i używanych w nich interfejsach, bo na razie mało na ten temat wiesz.

  Zgaduję, że polcenia będzie wydawał jakiś komputer, a ma je wykonywać mikrokontroler w robocie. Potrzebujesz prostego interfejsu do przesyłania prostych poleceń - nadaje się do tego UART. Samo łącze może być przewodowe lub bezprzewodowe, np. Blutooth. Możesz też użyć WiFi - np. moduł ESP8266. Każde z tych rozwiązań będzie tańsze i wygodniejsze niż Ethernet.

  0