Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips DC083 - przeróbka na Becker BE0980/BE0982

djlj24 16 Lis 2015 11:24 807 1
  • #1 16 Lis 2015 11:24
    djlj24
    Spec od car audio

Leży u mnie historyczny zmieniacz Philips DS083, który jest konstrukcją mocno zbliżoną do Beckera BE0980 i BE0982.
    Philips DC083 - przeróbka na Becker BE0980/BE0982 Philips DC083 - przeróbka na Becker BE0980/BE0982 Philips DC083 - przeróbka na Becker BE0980/BE0982
    Jest to model od zestawu DC983, którego nie udało mi się skompletować przez wiele lat (mam tuner, zmieniacz i trochę okablowania).
    Ponieważ jednak jest zapotrzebowanie na zmieniacz Beckera pracujący w starym standardzie (nie UniLink) np. do zestawu Becker Mexico 2000 lub BMW Bavaria C Professional to zacząłem się zastanawiać czy nie dałoby się przerobić tego Philipsa na standardowego Beckera.
    Co przemawia za tym - jest to konstrukcja także na Beckerze (opis na płycie jest także BE0981), sterowanie wygląda na podobne - 2 linie jak RS-485, audio też wygląda na symetryczne wejście i wyjście.
    Co przemawia przeciwko - jest inny driver linii, Becker stosuje DS3695 (z dokumentacji wynika, że jest to właśnie driver magistrali RS-485), w Philipsie jest to SAA1045C (do którego dokumentacji nie znalazłem - może to taki sam ale z oznaczeniami Philipsa), złącza są inne ale to jest mniejszy problem (magistrala jest na stykach A1 i A2, wejście audio jest na złączu D, wyjście na złączu C).
    W obu przypadkach z drivera magistrali sygnał trafia do układu PCF84C21.
    Próbowałem coś znaleźć, jedynie na forum dotyczącym BMW serii 7 jest coś wspomniane ale też raczej jako luźna uwaga a nie konkretna informacja.
    Temat na jesienne wieczory, tylko zastanawiam się czy ktoś już nie walczył z tym i ma jakieś spostrzeżenia.

0 1
  • #2 17 Lis 2015 12:22
    djlj24
    Spec od car audio

Trochę się wyjaśniło. Podłączając do magistrali danych jest jakaś reakcja - słychać kliknięcie przekaźnika przy wyłączaniu radia - jednak pełnej komunikacji brak. Porównałem płyty ze złączami, są podobne jednak wygląda na to, że różnią się softem w procesorze. Być może ramka jest taka sama ale komendy sterujące albo adres na magistrali inny.
    Podłączyłem płytę od BE0982 do tego DC083 aby sprawdzić w jakim stanie jest laser. Okazało się, że nie jest w stanie przeczytać oryginalnej płyty - zanim go zdążyłem wyczyścić to mechanizm się zablokował, wygląda na to, że jedno ze sprzęgieł zakończyło żywot. To pokazuje, że chyba czas najwyższy ten zmieniacz skasować.

0
  Szukaj w 5mln produktów