Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus K52J nie chce się uruchomić na zasilaczu. Działa tylko na baterii.

16 Lis 2015 11:47 2448 13
  • Poziom 9  
    Witam,
    Dostałem dziwny przypadek do naprawy w swoje ręce. Laptop to ASUS K52J.
    Laptop nie chce się uruchomić gdy jest podłączony zasilacz(bez bateri). Nie świecą się żadne diody nawet. Natomiast, gdy odłącze zasilacz i włoże baterie, laptop działa normalnie. Do czasu aż gdy jest włączony i chce podlaczyć zasilacz to automatycznie wyłącza sie ekran. Nie idzie go uruchomić na włożonej bateri i jednocześnie podłączonym zasilaczu, ale diody sygnalizują ładowanie baterii.
    Dodam ze rozkreciłem go i resetowałem BIOS. Układ zasilania to osobna płytka i gniazdo zasilania na niej było wymienione i to nic nie pomogło.
  • Poziom 26  
    Tak z ciekawości zasilacz podaje prawidłowe napięcie?
  • Poziom 9  
    Na laptopie jest opisane INPUT 19V, 3,85A. Taki zasilacz był wcześniej (nie oryginalny) i działał laptop. Załatwiłem drugi taki sam zasilacz i też to samo.
  • Spec od komputerów
    Nie wiem co jest takiego dziwnego w tym przypadku. Typowe uszkodzenie w układzie chargera. Jakieś pomiary wykonałeś? Oznaczenie płyty?
  • Poziom 9  
    o jakie pomiary chodzi ? Co to jest układ chargera? Jestem laikiem pod wzgledem HARDWARE. Co i gdzie trzeba zmierzyć... Pytanie czy to uszkodzenie jest naprawialne i jaki koszt, bo laptop kosztował 500zł to może sie nie opłaca.
  • Spec od komputerów
    Jest naprawialne. Koszt naprawy nie powinien przekroczyć myślę 100 - 150zł.
    Piszesz, że dostałeś laptop do naprawy, a nie wiesz jak wykonać pomiary? O zgrozo...
  • Poziom 9  
    Jakaś instrukcja jak i co mam pomierzyć? mogę zrobić dziś zdjecie płyty i oznaczenia
    Laptop był u "specjalistów" ale nic nie zrobili to postanowilem sam rozkrecic i poszukac przyczyny. Widziałem ze gniazdo mialo nadpalone nogi. Dlatego dalem do wymiany, ale to nic nie pomogło. Prosze nie hejtować, ale pomóc
  • Poziom 9  
    Dodam jeszcze ze ładowanie baterii działa, ale nie idzie wtedy uruchomić laptopa, trzeba odłączyć zasilacz. Jak jest włączony na baterii i podłącze zasilacz momentalnie przechodzi w stan uśpienia. Tak jakbym zamknął klape windowsa. Zmieniłem w ustawieniach zasilania reakcje na zamknięcie klapy - nic nie rób. Teraz gdy laptop jest włączony na baterii i podłącze zasilacz to gaśnie ekran, ale nie przechodzi w stan uśpienia
  • Poziom 31  
    Więc trzeba wykonać pomiary napięć na cewkach przetwornic z samym zasilaczem który oczywiście jest sprawny? baterię ładuje?
  • Poziom 9  
    Tak, zasilacz sprawny. Bateria się ładuje. W tym laptopie układ zasilania to osobna płytka z baterią od biosu, portem na karte SD, portem LAN oraz USB. Oddawałem ja do serwisu aby wymienili gniazdo zasilania. Powiedzieli że sprawdzili wszystko i układ działa poprawie.
  • Spec od monitorów
    Jedna lub ...? z jest na ten temat, na tym forum
    Cytat:
    Fraza: ASUS K52J Znaleziono 1000 wyników(0,70 s)
  • Spec od monitorów
    O to kol., abyś trochę sam poszukał co już wczesniej napisano w kilku tematach / spośród blisko 1000 o tym modelu i na tym forum.

Z opisu bez pomiarów uszkodzenia szukaj w otoczeniu MB39A132i kluczy polowych odpowiadających za przełączanie napięć Aku/zasilacz.
    Pasuje schemat od K42jr

Podaj przy okazji (piszesz,że rozebrałeś) napisy z MB

Przykładowy kawałek schematu

Asus K52J nie chce się uruchomić na zasilaczu. Działa tylko na baterii.

stby 3,3V i 5V RT8206AP
    RT8202A
    KBC IT8570E
    chipset HM55 (SLGZS)
  • Spec od komputerów
    david288 napisał:
    W tym laptopie układ zasilania to osobna płytka z baterią od biosu, portem na karte SD, portem LAN oraz USB. Oddawałem ja do serwisu aby wymienili gniazdo zasilania. Powiedzieli że sprawdzili wszystko i układ działa poprawie.

Sprawdzili tylko gniazdo, układ ładowania jest na płycie.