Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus K52J nie chce się uruchomić na zasilaczu. Działa tylko na baterii.

16 Lis 2015 11:47 2448 13
 • Poziom 9  
  Witam,
  Dostałem dziwny przypadek do naprawy w swoje ręce. Laptop to ASUS K52J.
  Laptop nie chce się uruchomić gdy jest podłączony zasilacz(bez bateri). Nie świecą się żadne diody nawet. Natomiast, gdy odłącze zasilacz i włoże baterie, laptop działa normalnie. Do czasu aż gdy jest włączony i chce podlaczyć zasilacz to automatycznie wyłącza sie ekran. Nie idzie go uruchomić na włożonej bateri i jednocześnie podłączonym zasilaczu, ale diody sygnalizują ładowanie baterii.
  Dodam ze rozkreciłem go i resetowałem BIOS. Układ zasilania to osobna płytka i gniazdo zasilania na niej było wymienione i to nic nie pomogło.
 • Poziom 26  
  Tak z ciekawości zasilacz podaje prawidłowe napięcie?
 • Poziom 9  
  Na laptopie jest opisane INPUT 19V, 3,85A. Taki zasilacz był wcześniej (nie oryginalny) i działał laptop. Załatwiłem drugi taki sam zasilacz i też to samo.
 • Spec od komputerów
  Nie wiem co jest takiego dziwnego w tym przypadku. Typowe uszkodzenie w układzie chargera. Jakieś pomiary wykonałeś? Oznaczenie płyty?
 • Poziom 9  
  o jakie pomiary chodzi ? Co to jest układ chargera? Jestem laikiem pod wzgledem HARDWARE. Co i gdzie trzeba zmierzyć... Pytanie czy to uszkodzenie jest naprawialne i jaki koszt, bo laptop kosztował 500zł to może sie nie opłaca.
 • Spec od komputerów
  Jest naprawialne. Koszt naprawy nie powinien przekroczyć myślę 100 - 150zł.
  Piszesz, że dostałeś laptop do naprawy, a nie wiesz jak wykonać pomiary? O zgrozo...
 • Poziom 9  
  Jakaś instrukcja jak i co mam pomierzyć? mogę zrobić dziś zdjecie płyty i oznaczenia
  Laptop był u "specjalistów" ale nic nie zrobili to postanowilem sam rozkrecic i poszukac przyczyny. Widziałem ze gniazdo mialo nadpalone nogi. Dlatego dalem do wymiany, ale to nic nie pomogło. Prosze nie hejtować, ale pomóc
 • Poziom 9  
  Dodam jeszcze ze ładowanie baterii działa, ale nie idzie wtedy uruchomić laptopa, trzeba odłączyć zasilacz. Jak jest włączony na baterii i podłącze zasilacz momentalnie przechodzi w stan uśpienia. Tak jakbym zamknął klape windowsa. Zmieniłem w ustawieniach zasilania reakcje na zamknięcie klapy - nic nie rób. Teraz gdy laptop jest włączony na baterii i podłącze zasilacz to gaśnie ekran, ale nie przechodzi w stan uśpienia
 • Poziom 31  
  Więc trzeba wykonać pomiary napięć na cewkach przetwornic z samym zasilaczem który oczywiście jest sprawny? baterię ładuje?
 • Poziom 9  
  Tak, zasilacz sprawny. Bateria się ładuje. W tym laptopie układ zasilania to osobna płytka z baterią od biosu, portem na karte SD, portem LAN oraz USB. Oddawałem ja do serwisu aby wymienili gniazdo zasilania. Powiedzieli że sprawdzili wszystko i układ działa poprawie.
 • Spec od monitorów
  Jedna lub ...? z jest na ten temat, na tym forum
  Cytat:
  Fraza: ASUS K52J Znaleziono 1000 wyników(0,70 s)
 • Spec od monitorów
  O to kol., abyś trochę sam poszukał co już wczesniej napisano w kilku tematach / spośród blisko 1000 o tym modelu i na tym forum.

  Z opisu bez pomiarów uszkodzenia szukaj w otoczeniu MB39A132i kluczy polowych odpowiadających za przełączanie napięć Aku/zasilacz.
  Pasuje schemat od K42jr

  Podaj przy okazji (piszesz,że rozebrałeś) napisy z MB

  Przykładowy kawałek schematu

  Asus K52J nie chce się uruchomić na zasilaczu. Działa tylko na baterii.

  stby 3,3V i 5V RT8206AP
  RT8202A
  KBC IT8570E
  chipset HM55 (SLGZS)
 • Spec od komputerów
  david288 napisał:
  W tym laptopie układ zasilania to osobna płytka z baterią od biosu, portem na karte SD, portem LAN oraz USB. Oddawałem ja do serwisu aby wymienili gniazdo zasilania. Powiedzieli że sprawdzili wszystko i układ działa poprawie.

  Sprawdzili tylko gniazdo, układ ładowania jest na płycie.