Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ do pomiaru mocy z 3 watomierzami i miernikiem cyfrowym

16 Lis 2015 11:55 624 6
  • Poziom 5  
    Witam chciałbym zapytać się jak poprawnie ująć na schemacie do pomiaru mocy czynnej za pomocą 3 watomierzy miernik cyfrowy w układzie poprawnie mierzonego prądu ? Wiem, że musi on być szeregowo włączony do poszczególnych watomierzy. Mam prostu dodać kolejny watomierz na fazę ? Proszę o pomoc
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 6  
    Nie do końca rozumiem pytanie
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 5  
    Postaram się wytłumaczyć lepiej: Mam układ do pomiaru mocy czynnej za pomocą 3 watomierzy i chciałbym w schemacie ująć jeszcze miernik cyfrowy i jak oznaczyć to na schemacie ? Miernik cyfrowy mierzył moc, prąd i napięcie to po prostu dodać po amperomierzu, watomierzu na każdą fazę i po woltomierzu między fazami ? Miernik ten był wpięty szeregowo za przyrządami analogowymi
  • Poziom 30  
    Wejścia prądowe tego miernika łączysz szeregowo z cewkami prądowymi watomierzy a wejścia napięciowe równolegle na napięcie zasilające.

Pozdrawiam wszystkich

jjanek
  • Poziom 5  
    Rozumiem o co chodzi tylko jak to w schemacie zaznaczyć, żeby było wiadomo, że to jest miernik cyfrowy :)
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Rysujesz prostokąt. Przy jego dolnej krawędzi rysujesz tyle kwadracików ile ten miernik ma zacisków dla obwodów prądowych i napięciowych i te kwadraciki łączysz liniami z odpowiednimi miejscami schematu. A wewnętrz prostokąta piszesz "Miernik cyfrowy mocy itp".

Pozdrawiam wszystkich

jjanek
  • Poziom 5  
    Dziękuję. Zamykam temat ;)