Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dolnoprz.filtr Cauera-przekształcenie biliniowe,mały problem

hrycek14 10 Cze 2005 19:06 2337 1
 • #1 10 Cze 2005 19:06
  hrycek14
  Poziom 2  

  Projektuje cyfrowy filtr eliptyczny metodą przekształcenia biliniowego, w oparciu o prototyp filtru analogowego.Do przekształcenia nie używam
  instr. bilinear(za,pa) tylko posługuje się kodem tej funkcji,(umieszczona jest w m.pliku w matlabie pod nazwa bilinear.m).

  Mój problem to chrakterystyka amplitudowa-zarówno filtr analogowy jak i cyfrowy mają amplitude bardzo dużą(tak jakby podniesioną), tzn. dla filtru analogowego tłumienie w pasmie przenoszenia zamiast założonej ap=0.8dB dla f<fp wynosi tyle co tłumienie dla częst. granicznej pasma zaporowego fs ,czyli 90 dB.Dla filtru cyfrowego jest podobnie tylko wartość ampl. jest mniejsza i zwiększa się wraz ze wzrostem częst.Nauqista-fq(wykresy nakładaja sie na siebie dopiero po uzyskaniu przez fq b.duzych wielkosci,przez co filtr staje sie niestabilny).Reszta jest ok.
  Czytałem że istnieje jakieś przekształcenie,które obniża własnie i cos tam robi z amplitudą.Niestety nie umiem sobie z tym poradzic.
  PILNE!!!!
  prosze o jakąś podpowiedż, bardzo prosze,dodaje jeszcze załącznik w postaci pliku pod Matlaba

  0 1
 • #2 10 Paź 2005 18:43
  Czarodziej121212
  Poziom 2  

  Witam
  Nie wiem czy o to chodzi robie taki sam filtry jak ty w Matlabie. Korzystam z funkcji ellip zeby wyznaczyć parametry filtru. a optymalizacje charakterystym mam przeprowadzić poprzez wprowadzenie do ukłądu filtru wszechprzepustowego i odpowiednie dobranie parametrów tego układu.

  0