Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 23MT75D - Jak podłączyć głośniki?

balol 16 Lis 2015 13:54 987 7
  • #1 16 Lis 2015 13:54
    balol
    Poziom 2  

Dzień dobry.

Nie wiem, czy wybrałem dobre forum, to wydaje się najbliższe tematowi, to tak na wstępie.

Mój problem komuś wyda się banalny, ale ja nie wiem, jak to zrobić. Kupiłem monitor LG 23MT75D, który podłączam do komputera. Chciałbym skorzystać z wbudowanych w monitor głośników - jednak kabel HDMI nie wchodzi w grę. W załączniku tylny panel monitora. Czy mogę jakoś wykorzystać któreś z tych złączy? Czy np. kabel minijack - 2x RCA dałby radę? I jeśli tak to gdzie to wpiąć do monitora?

0 7
  • #2 16 Lis 2015 20:11
    sosarek
    Poziom 43  

Monitor nie posiada wejścia PC Audio IN, marka i model karty graficznej?

0
  • #3 16 Lis 2015 22:23
    balol
    Poziom 2  

GeForce GTX 460. Ma wyjścia d-sub i to takie białe prostokątne.

Ale ale, z boku na osobnym panelu obok slota USB jest wyjście podpisane "AUDIO IN (PC)". Pojedynczy minijack żeński... obok drugiego, podpisanego H/P ze znaczkiem słuchawek. To mnie ratuje? :)

@E:
    Nie udało mi się zrobić wyraźnego zdjęcia, ale znalazłem rysunek (w załączniku). W pierwszej chwili myślałem, że to taki slot, żeby sobie podpiąć słuchawki i mikrofon do monitora, zamiast bezpośrednio do komputera... sugerujesz, żeby się nim wpiąć i będzie śmigać?

0
  • #4 17 Lis 2015 12:50
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

balol napisał:
    jednak kabel HDMI nie wchodzi w grę

Jeśli monitor ma port HDMI, a komputer ma:
    balol napisał:
    to takie białe prostokątne.

To karta graficzna ma port DVI (a i HDMI pewnie też - popatrz dokładnie).

Kupić KABEL DVI-HDMI (jeśli jednak portu HDMI karta nie posiada) - podłączyć, w komputerze wybrać odpowiednie ustawienia audio, wgrać sterowniki audio od karty graficznej.

Podłączenie kabla:
    DVI (komputer) -> HDMI (monitor).

Ale jeśli karta graficzna posiada HDMI - to kupić kabel HDMI-HDMI - i podłączyć tak samo jak podałem wyżej (podłączając wtedy już odpowiednie porty), dograć sterowniki audio od grafiki.

0
  • #5 17 Lis 2015 20:08
    balol
    Poziom 2  

Przysięgam, obiecuję - nie mam HDMI na grafice. :) Inaczej nie otwierałbym tego tematu.

Natomiast pomysł z DVI -> HDMI bardzo ciekawy! Pokopałem w guglu, i z moją kartą jest to przypuszczalnie możliwe. Kupię wkrótce przejściówkę i się przekonam, 5 zeta, a nawet jeśli dźwięk się nie polepszy, to rozumiem, że lepiej chyba obraz przesyłać w ten sposób niż d-subem?

Natomiast ciągle zastanawia mnie ten slocik z 2. obrazka. Ten mini-jack podpisany AUDIO PC IN - czy nim przypadkiem nie mógłbym również przesłać dźwięku analogowo? Czy to taka wpinka dla wygody pod mikrofon?

0
  • #6 17 Lis 2015 22:09
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

balol napisał:
    Kupię wkrótce przejściówkę

Jak grochem o ścianę:
    KOCUREK1970 napisał:
    Kupić KABEL DVI-HDMI

Po co słowo kabel jest DUŻYMI literami?.
    balol napisał:
    Natomiast ciągle zastanawia mnie ten slocik z 2. obrazka. Ten mini-jack podpisany AUDIO PC IN - czy nim przypadkiem nie mógłbym również przesłać dźwięku analogowo?

Z tego portu się korzysta, jeśli łączysz się z tv przez VGA (port ten nie przenosi audio) - dlatego osobne wejście audio w tv.
    Jeśli wybierzesz połączenie DVI-HDMI port audio in jest wyłączony.

0
  • #7 18 Lis 2015 14:37
    balol
    Poziom 2  

Ok, dzięki.

Myślałem kupić przejsciówkę, bo już mam kabel HDMI-HDMI (tak, mimo, że nie mam slota HDMI w TYM komputerze :P ). Dopiąć ją do kabla i w ten sposób uzyskać HDMI-DVI. Sugerujesz, że to nie będzie to samo co kabel HDMI-DVI bez przejściówek po drodze?

0
  • #8 18 Lis 2015 17:02
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

balol napisał:
    Sugerujesz, że to nie będzie to samo co kabel HDMI-DVI bez przejściówek po drodze?

A w którym miejscu taka konstrukcja będzie najsłabsza, gdzie będzie to narażone w pierwszym rzędzie na uszkodzenia - właśnie na łączeniu przejściówka-kabel.
    Proszę też pamiętać, że w razie uszkodzenia tego łączenia, ruszenia kablem, cokolwiek co zmieni fizyczne położenie elementów tego łączenia - ma Kolega na 100% uszkodzony port DVI/HDMI (albo w komputerze, albo w tv, a może i w obydwu).
    Przejściówka około 10 zł, a kabel około 20 zł.

Byli już tu tacy, co płakali, bo nie posłuchali co im poradzono.
    Ale to Kolegi sprzęt, Kolegi kasa - zrobisz jak zechcesz.

0