Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Renex
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica - Regulacja palników śrubokrętem

pawelffff 16 Lis 2015 14:26 1893 6
  • #1 16 Lis 2015 14:26
    pawelffff
    Poziom 8  

Witam
    Zmieniłem kuchenkę na płytę gazową. Na 99% amica pgx6610
    http://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/amica-pgx6610.bhtml
    Zmieniłem dysze na odpowiednie do butli gazowej.
    Trzeba jeszcze wyregulować palniki poprzez kręcenie śrubokrętem pod pokrętłem.
    Tylko nawet moje śrubokręty precyzyjne tam nie wchodzą.
    Gdzie mogę znaleźć takie śrubokręty?
    Dziękuję za pomoc

0 6
  • Renex
  • #2 16 Lis 2015 14:49
    WędkarzStoLica
    Poziom 28  

pawelffff napisał:
    Tylko nawet moje śrubokręty precyzyjne tam nie wchodzą.

Za grube, za krótkie? Możesz dorobić z jakiegoś pręta, ewentualnie ze szprychy rowerowej.

0
  • Renex
  • #4 29 Mar 2016 12:12
    pawelffff
    Poziom 8  

Udało mi się znaleźć zestaw śrubokrętów długich i wąskich od 1,5mm do 3mm za 0zł w praktikerze. Jakość fatalna ale dało radę. Ten który pasuje do amici ma 15cm długości a średnicę 2,3mm

0
  • #5 20 Sie 2016 14:42
    al1
    Poziom 10  

To znaczy że długość grotu śrubokręta musi mieć 15 cm długości żeby starczyło do śrubki regulacyjnej czy dobrze myślę bardzo proszę o odpowiedź

0
  • #6 20 Sie 2016 15:39
    skryn
    Admin grupy AGD

al1 napisał:
    To znaczy że długość grotu śrubokręta musi mieć 15 cm długości żeby starczyło do śrubki regulacyjnej czy dobrze myślę bardzo proszę o odpowiedź

Źle myślisz. Trzpień zaworu ma długość paru centymetrów, więc do regulacji śrubki wystarczy zwykły śrubokręt płaski, możliwie najcieńszy, pi razy oko, żeby wszedł w otwór trzpienia zaworu... :)
    Długość śrubokręta dowolna (wersja robocza bez rękojeści), bo każdy śrubokręt o dowolnej produkcyjnej długości tam wejdzie. Mowa o śrubokrętach nieprecyzyjnych, bo te precyzyjne w większości mają króciutką wersję roboczą... :wink:

0
  • #7 25 Sie 2016 12:43
    pawelffff
    Poziom 8  

skryn napisał:
    al1 napisał:

Źle myślisz. Trzpień zaworu ma długość paru centymetrów, więc do regulacji śrubki wystarczy zwykły śrubokręt płaski, możliwie najcieńszy, pi razy oko, żeby wszedł w otwór trzpienia zaworu... :)
    Długość śrubokręta dowolna (wersja robocza bez rękojeści), bo każdy śrubokręt o dowolnej produkcyjnej długości tam wejdzie. Mowa o śrubokrętach nieprecyzyjnych, bo te precyzyjne w większości mają króciutką wersję roboczą... :wink:

No nie za bardzo jest jak piszesz, na dodatek bez szczegółów. Śrubokręt musi mieć max 3mm szerokości a to już jest duży problem znaleźć taki w sklepie typu castorama/praktiker. Druga sprawa, śrubokręt niby wjedzie zwykły do końca ale który jest taki cienki?. Bo ja sprawdzałem na sklepie suwmiarką.
    W poprzednim poście jest błąd. Zapłaciłem 10zł :)

0