Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stereo do salonu - wybór do 3000pln

16 Lis 2015 15:19 1077 5
  • Poziom 2  
    Szukam zestawu stereo do salonu (~15m2) z aneksem kuchennym (łącznie ~24m2). Sofa stoi w odległości 3,5-4m od planowanego umieszczenia zestawu. Słucham głównie szeroko pojętej elektroniki i rocka, głównie instrumentalnego. Czasem sięgam po jazz i soul. Zależy mi na szczegółach wokali i głębokim basie. Chciałbym uniknąć sytuacji, w której wysokie tony zabiją tło przy dużej ilości bpmów.

Ze względu na to, że chętnie słucham radia i zamieniłem CD na winyle. Yamaha R-N301 ma bardzo dużo wygodnych funkcji. Czytałem, że generuje bardzo poprawne brzmienie. Pytanie co do tego wybrać. Wharfedale, Taga?

Ostatnie pytanie: czym się kierować przy wyborze gramofonu?
  • Poziom 10  
    Pomyśl nad kolumnami Pylon Pearl 25 albo seria Topaz powinieneś być zadowolony miałem przez chwilę Yamahę AS-201 z Pylonami i grało to bardzo dobrze i szczegółowo zresztą możesz poszukać testów.
  • Moderator Akustyka
    sarnad napisał:
    elektroniki i rocka, głównie instrumentalnego. Czasem sięgam po jazz i soul.
    Osobiście nie znam ani jednego zestawu stereo, który zagrałby dobrze w jazzie i elektronice.
    Pamiętam że na Monitor Audio Silver słuchałem Kraftwerku i bajka. Włączam Marka Radulego i coś okropnego! Bezkształtna masa dźwięku.
    Na przykład dlatego zawsze mam w plecaku dwie pary słuchawek. Jedne do rocka i elektroniki, drugie do jazzu.
    Ja bym za te pieniądze szedł w Tonsil Maestro. One są dość dynamiczne, zatem rock i elektronika powinny zagrać nieźle. Przy ciepłym wzmacniaczu jazz też zabrzmi dobrze.
    Yamaha kojarzy mi się raczej z krzykliwymi wzmacniaczami. Ja bym szedł raczej w Denona czy NAD.
  • Poziom 20  
    Jako głośniki Heco Vivat Prime 702. Co do gramofonu to w głównej mierze zwróć uwagę żeby miał wbudowany przedwzmacniacz gdyż 301 nie ma wejścia gramofonowego.
  • Poziom 32  
    W taki średni metraż i z nieco detalicznie Yamahą coś jak nowsze Wharfedale 230, Mission mx4, Pylon pearl 25, będzie ciepłe brzmienie i nie będzie agresywnej góry.

sarnad napisał:

Ostatnie pytanie: czym się kierować przy wyborze gramofonu?

Tak jak napisał s4home jak wzmacniacz ma wejście PHONO to kupujesz czysty gramofon, jak nie ma PHONO kupujesz gramofon z wbudowanym przedwzmacniaczem, lub oddzielnie takiego maluszka. lepsze gramofony są jednak bez przedwzmacniacza. I rzecz najważniejsza w gramofonie dobra, markowa wkładka jest najważniejsza. Z kiepską i złą wkładką nawet dobry gramofon nic nie wart.

telecaster1951 napisał:

Pamiętam że na Monitor Audio Silver słuchałem Kraftwerku i bajka.
    Yamaha kojarzy mi się raczej z krzykliwymi wzmacniaczami. Ja bym szedł raczej w Denona czy NAD.

Ale najtańszy Monitor audio mr4 gra bardziej spokojnie w górze, choć wybrałbym mimo wszystko silver, lub bronze.
    Yamaha bywa krzykliwa, zależy też z jakimi kolumnami, ale już model as1000 niekoniecznie jest ostry. Wybór w stylu Nad 326, Denon 720, Pioneer A30, Rotel, jest bezpieczniejszy, lepszy na dłuższe odsłuchy, mają przy okazji wejście PHONO, ale wtedy trochę inne detaliczniejsze kolumny. Ten sieciowy amplituner Yamahy mimo że niezły jak na niską cenę i dodatki to basem nie powala.