Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

praca przy składaniu szaf sterowniczych

rafik42 16 Lis 2015 16:13 690 13
  • #1 16 Lis 2015 16:13
    rafik42
    Poziom 8  

Witam, w najbliższych dniach zacznę praktykę przy składaniu szaf sterowniczych, chciałbym zostawić dobre wrażenie, ponieważ w przyszłości chciałbym pracować w firmie. Ponieważ jestem po liceum nie miałem dużej styczności z tymi tematami i zaczynam od 'zera' tutaj moje pytanie, jakich umiejętności oraz jakiej wiedzy wymaga taka praca? mam jeszcze parę dni żeby się podszkolić w tej tematyce, więc proszę o pomoc

0 13
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 16 Lis 2015 16:38
    p.obelix
    Specjalista urządzeń chłodniczych

Musisz umieć czytać schematy elektryczne oraz znać podstawowe oznaczenia elementów elektrycznych np. zegary czasowe, przekaźniki, styczniki No i jeszcze dochodzi obsługa elektronarzędzi i narzędzi i że wiertło do betonu to nie te same co do drewna.

0
  • Pomocny post
    #3 16 Lis 2015 16:41
    karolark
    Poziom 40  

Schematy to mały pikuś :-( praktyka w układaniu przewodów i ESTETYKA to jest problem.

0
  • #4 16 Lis 2015 17:26
    rafik42
    Poziom 8  

Czy w internecie znajdę stronę która mi pomoże nauczyć się czytać te schematy elektryczne? W tej chwili tego nie potrafie

0
  • Sklep HeluKabel
  • #6 16 Lis 2015 18:15
    rafik42
    Poziom 8  

W czwartek zaczynam praktykę

0
  • #7 16 Lis 2015 20:03
    Freddy
    Poziom 43  

rafik42 napisał:
    Witam, w najbliższych dniach zacznę praktykę przy składaniu szaf sterowniczych, chciałbym zostawić dobre wrażenie, ponieważ w przyszłości chciałbym pracować w firmie. Ponieważ jestem po liceum nie miałem dużej styczności z tymi tematami i zaczynam od 'zera' tutaj moje pytanie, jakich umiejętności oraz jakiej wiedzy wymaga taka praca? mam jeszcze parę dni żeby się podszkolić w tej tematyce, więc proszę o pomoc
    Obawiam się, że nowemu zielonemu nie dadzą okablowywania szaf. Za duże ryzyko :).

0
  • #9 16 Lis 2015 22:15
    rafik42
    Poziom 8  

p.obelix napisał:
    Tak szczerze to czarno to widzę tu jest potrzebna podstawa elektryki. Skończy się na zasadzie przynieść, podaj, pozamiataj. Z jakiej racji masz praktyki w takim zakładzie skoro jesteś po liceum.

Wiec spytałem jakiej wiedzy potrzebuje, a nie pytałem w jakich kolorach ktoś to widzi

0
  • #11 16 Lis 2015 22:34
    rafik42
    Poziom 8  

I podziękował za nie, ale dzięki także za wiadomość ile informacji dostalem

0
  • #12 17 Lis 2015 11:26
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Tylko się nie obrażaj - Koledzy po prostu przedstawili swoje wątpliwości - w trosce o Ciebie i Twoją przyszłość w tej firmie. Na pewno nie zaczniesz od jakichś wielkich wyzwań - po to jest praktyka, żeby zorientować się czy klient ma jakieś pojęcie o pracy i czy w ogóle się nadaje do tego. Jak będziesz w ten sposób podchodzić i do przełożonych - daleko nie zajedziesz.
    A nie sposób jest w kilku postach zawrzeć całej wiedzy z dziedziny elektrotechniki, czy umiejętności czytania schematów. Tego trzeba się uczyć - często całe życie.

0
  • #13 17 Lis 2015 12:21
    jarek_lnx
    Poziom 43  

Wyobraź sobie że dostaniesz schemat i masz połączyć, potrzebujesz znać symbole elementów ze schematów (elektrycznych nie elektronicznych - jest prościej) musisz poznać podstawowe elementy np na schemacie masz stycznik, dostaniesz go do ręki, a to jest prostopadłościan z rzędem zacisków, trzeba umieć czytać dokumentację, żeby znaleźć co taki stycznik gdzie ma.

0
  • #14 17 Lis 2015 14:38
    Freddy
    Poziom 43  

rafik42 napisał:
    I podziękował za nie, ale dzięki także za wiadomość ile informacji dostalem

Konkretnej wiedzy specjalistycznej, na temat szaf produkowanych przez firmę dowiesz się na miejscu. Nie sądzę jednak, aby było to na pratyce, ale ewentualnie po zatrudnieniu dopiero.
    Tak jak pisali koledzy, na praktyce będziesz prawdopodobnie "przynieś - wynieś - pozamiataj".
    Mogą Cię też testować starymi znanymi chwytami w stylu, "weź wiaderko i przynieś z magazynu fazę", nie zrażaj się tym.
    Pokazuj jaką masz wiedzę i staraj się, staraj się poznawać i ucz się, ucz się ucz się.
    Nie zapominaj jednak, że przy okazji tych żartów, będą sprawdzali Twoja wiedzę.
    Nie obrażaj się, nie reaguj na zaczepki, a jeśli to z uśmiechem na twarzy.

0