Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna II Lift 2005 naprawa po wypadku

Krystain 16 Lis 2015 16:46 1212 2
  • #1 16 Lis 2015 16:46
    Krystain
    Poziom 9  

Witam
    Naprawiam Lagunę II po wypadku,podczas zdarzenia wystrzeliły poduchy. Opisze co udało mi się zrobić. Wymieniłem deskę rozdzielczą z poduszką pasażera i poduszkę w kierownicy, wymieniłem sterownik airbag a także wszystkie napinacze tył i przód, napinacz lewy przód ma obcięty kabel od brzęczyka wyłączyłem go za pomocą interfejsu ddt2000 oraz wyłączyłem kurtyny powietrzne L/P. i po tym kontrolki zgasły (kluczyk i poducha) postanowiłem skrecić na ryja obcięty brzęczyk i włączyć z powrotem napinacz i od tamtej pory nie mogę zgasić kontrolek. Niżej przedstawiam screny
    Laguna II Lift 2005 naprawa po wypadku

wyskoczyły dwa błedy co to jest ?

0 2
  • #2 23 Lis 2015 08:18
    Krystain
    Poziom 9  

Nastąpił postęp w naprawie :) Linia konfiguracyjna MAF (choć dalej nie wiem co ona oznacza) w sterowniku airbag już mi nie wyskakuje :-)
    Wyczyściłem oryginalny sterownik i miałem wtedy tylko 3 błędy w poduchach, które wyłączyłem, a mianowicie miałem błąd w napinaczu kierowcy i 2 błędy w kurtynach Lewa/Prawa. Po wyłączeniu ich kontrolki w liczniku zgasły.
    Może ktoś mi podesłać schemat instalacji kurtyn?? a co do napinacza to wymieniłem napinacz od zapinki pasa, nie dawno zauważyłem ze również mam wystrzelony z drugiej strony siedzenia napinacz kierowcy trzymający pas. Myślę, że po jego wymianie błąd powinien zniknąć

Pozostaje mi jeszcze jeden błąd, którego wogole nie rozumiem

ABS-VDC - ABS-ESP - ABS ESP - X74ph2 J81ph1p/ph2 X73ph2 - version 14 Failures detected
    Déconnexion fonction HBA et/ou ASTM

powie mi ktoś o co chodzi w nim ??

0
  • #3 23 Lis 2015 17:23
    sebap
    Poziom 40  

Zawołaj kogoś z Clipem i po kłopocie.

0