Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Punto I alarm nie zawsze działa

16 Lis 2015 17:10 1869 9
 • Poziom 7  
  Kilka lat temu zamontowano mi w samochodzie alarm i automatyczne zamykanie drzwi z pilota. Kilka tygodni temu zaczęły szwankować jednak piloty. Czyszczenie i wymiana baterii niewiele pomogło. Czasem przy próbie zamknięcia drzwi zamykają się i natychmiast otwierają (wymiana siłowników nic nie pomogła). Czasem otwarcie lub zamknięcie w ogóle nie działa. Kupiłem na Allegro samokopiujący pilot licząc, że nóż widelec uda mi się go zaprogramować. Niestety nie udało się. Wymyśliłem więc że kupię drugi taki alarm i wymienię samą skrzynkę i piloty do niej. Niestety nigdzie już nie mogę odnaleźć instrukcji a na samej skrzynce nie ma żadnego modelu. Może ktoś patrząc na zdjęcia może mi podpowiedzieć czy mój pomysł z wymianą samej skrzynki jest dobry i jaką mam kupić?
  Fiat Punto I alarm nie zawsze działa
  Fiat Punto I alarm nie zawsze działa
  Fiat Punto I alarm nie zawsze działa
 • HelukabelHelukabel
 • Poziom 41  
  To nie alarm tylko sam sterownik.Każdy możesz tam podłączyć.

 • Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
  Ireneo napisał:
  Każdy możesz tam podłączyć

  Spotkałem się z takimi wersjami sterowników zamka, które mają zamienione miejscami dwa skrajne kable zasilające ("+" i "-") .
 • HelukabelHelukabel
 • Poziom 41  
  Adam,bez przesady kolory dojrzy raczej a jak inna wtyczka to podlutuje.Takie problemy były już nieraz poruszane.:-)
 • Poziom 7  
  Dzięki. Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem wystarczy, że nabędę dowolny zestaw alarmu i przełożę sam sterownik. Z kabelkami i oznaczeniami pewnie sobie poradzę.
 • Poziom 41  
  Nie masz tam jeszcze jednej centralki?Ta na fotkach nie ma antenki.
 • Poziom 7  
  Tak już się zorientowałem. Poprzednie zdjęcie to sterownik centralnego zamka. Udało mi się ustalić, że alarm jest firmy Cyklop i jest w innej skrzynce. Wymyśliłem więc, że wymienię sam sterownik. Znalazłem firmy Cyklop ale model już wyższy. Z tego co widzę to u mnie jest 8 wyjść a w tym nowym 12 plus jakaś mała czerwona wtyczka. Czy ktoś się orientuje czy da się założyć ten nowy w miejsce starego.
 • Poziom 41  
  W tym aucie podłączyć możesz każdy uniwersal,trzeba tylko aby użyć lutownicy,gdyż nie ma co patrzeć na wtyczki.Takich tematów jest tu setki jak nie tysiące.Brak tej samej wtyczki ogłupia "elektroników" z elektrody.Parę przewodów które należy przylutować ze sobą gdy wtyczka inna.
  W czym zawsze macie problem?
  Kłopot z lutowaniem?
  Brak lutownicy?
  Czy może nieumiejętność rozumienia schematów?
 • Poziom 7  
  Z wtyczką oczywiście sobie poradzę. Zastanawiam się tylko nad następująca sprawą. Udało mi się znaleźć takli sam sterownik na Allegro z tym, że nie ma w komplecie pilotów a z tego co rozumiem sygnał na sterownik idzie z samego alarmu. Więc by wymienić piloty muszę wymienić sam alarm a nie sterownik. Czy dobrze rozumuję?
  Fiat Punto I alarm nie zawsze działa
 • Poziom 41  
  Dokładnie,lub wstawić moduł zamka co ma piloty.