Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Whirpool ADG 7555 - Błąd F5

Kry19 16 Nov 2015 18:10 4437 2
    Kry19
    Level 2  
    Witam
    Mam problem ze zmywarką Whirpool ADG 7555. Po włączeniu dowolnego programu zmywarka pobiera wodę, a następnie po krótkim czasie wypompowuje. Po włączeniu trybu serwisowego dioda miga 5 razy, czyli jak wyczytałem jest to błąd F5 - blokada ramion natryskowych.
    Początkowo trop skierowałem na pompę myjąca, po rozebraniu okazało się, że ma duże luzy na tulejkach. Tulejki zostały wytoczone nowe z fosforobrązu u tokarza, pompa nie ma zużytego wirnika. Po montażu okazało się, że nadal jest to samo. Ponadto przeczyszczone zostały wszystkie przewody wodne zmywarki, w których mogło coś zablokować przepływ.
    Obecnie mam zdemontowany programator i to tutaj upatruję usterki bo nie wiem co z mechanicznych rzeczy mogłoby powodować tą awarię.

Czy mógłby ktoś pomóc w rozwiązaniu problemu, co może być przyczyną błędu F5 ?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    bommer
    Level 16  
    A tak zapytam bo z opisu nie wynika, czy silnik pompy myjącej działa? Znaczy na krótko podłączona działa i czy po wybraniu jakiegoś programy dostaje napięcie w momencie gdy ma zacząć myć?
    Kry19
    Level 2  
    Zmywarka już działa problem rozwiązany.
    Silnik działał spięty na krótko. Po wybraniu programu nie włączał się. Sprawdzałem miernikiem programator i dawał cały czas napięcie 230v na przewód do pompy. Dzisiaj włączyłem jeszcze raz tą pompę na krotko i tak chodziła przez kilkanaście minut, po zmontowaniu zmywarka odżyła. Nie bardzo potrafię wyjaśnić w jaki sposób to się stało. Kombinowałem jeszcze z trybem testowymi i przyciskami może udało się skasować błąd w programatorze, ale najważniejsze, że zmywarka znów jest na chodzie.

Jeżeli ktoś ma zużyte tulejki w tej pompie:
    Zmywarka Whirpool ADG 7555 - Błąd F5

to wymiana na nowe nie jest zbyt trudna, gra jest warta świeczki bo 200 zł na ulicy nie leży, no chyba, że turbinka jest zniszczona to pozostaje kupno nowej pompy. Ja musiałem nawiercić czoło turbinki żeby dostać się do wałka i móc go wybić. Potem zalałem go tworzywem. Dolne łożysko rozwierciłem wiertłem aż samo pękło od śrubokręta.