Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć kamerę USB do mnitora w którym nie ma USB

Kaiser14 16 Nov 2015 18:45 1896 1
 • #1
  Kaiser14
  Level 1  
  Witam,

  miałam kamerę stomatologiczną z wyjściem AV, ale uległa zniszczeniu, zakupiłem zatem nową kamerkę, ale jak się okazało z końcówką USB, niestety okazało się również, że monitor nie ma wejścia USB. są równe wejścia, 5-bolcowe, AV, czincz, S-VGA i RS ale nie ma USB....kombinowałem z przejściówką z USB na 5-bolcowe, ale kamera wtedy nie dostaje prądu no i oczywiście nie działa, z monitora jest wyprowadzone zasilanie gniazdo USB i po podłączeniu kamerki do niego zapala się lampa w kamerze, no ale nie ma już drugiego łącza żeby czymś szedł obraz na monitor. Czy znacie jakieś rozwiązanie problemu ??
 • #2
  dt1
  Admin of Computers group
  Witaj.
  W przypadku zakupu takiej kamery (teoretycznie, nie znam dokładnego modelu, ale mowa o większości) rozwiązaniem jest podłączenie kamery do komputera i puszczenie obrazu z komputera na monitor. Jeśli monitor ma złącza USB, są to zapewne złącza HUBa USB (rozgałęźnika) - aby one w pełni funkcjonowały należy również podłączyć monitor odpowiednim kablem do portu USB komputera. Tak jak w pierwszym przypadku obraz z kamery można oglądać na komputerze, komputer może wyświetlać obraz na drugim monitorze.

  W przypadku gdy kamera z monitorem są zamontowane na unicie a komputer stoi kawałek dalej - może to być spore wyzwanie ;)