Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł CAM CI+ (UPC), nagrywanie PVR na USB w TV

16 Lis 2015 18:59 5385 13
  • Poziom 15  
    Czy korzystając z modułu CI+ z UPC jest możliwość nagrywania programów na twardy dysk przez USB w telewizorze?
    Dodam że na razie nie mając takiego modułu mogę nagrać kanały cyfrowe wstrojone w TV które nie są zakodowane.
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    Shizo napisał:
    Dodam że na razie nie mając takiego modułu mogę nagrać kanały cyfrowe wstrojone w TV które nie są zakodowane.
    To zakodowane też będziesz mógł nagrywać. I odtwarzać tylko na tym TV. Co do oglądania innego kanału w tym samym czasie to się nie wypowiem. Ja mam NC+ i TV Samsung z modułem CI+. Jeżeli inny kanał jest na tym samym transponderze to mogę oglądać inny kanał i inny nagrywać.
  • Poziom 15  
    Dzięki Maurycy123. O to mi chodziło żeby potwierdzić że zdekodowany sygnał można nagrać na TV.
    Niestety przełączanie kanałów podczas nagrywania w moim TV (Sony 32W705C) nie jest możliwe - nawet nie mogę przełączyć w tym czasie na kanały analogowe. Jedynie mogę wybrać obraz z wejść zewnętrznych (hdmi, A/V)
    Jako ciekawostkę dodam że w czasie nagrywania programu mogę odtworzyć to nagranie (przewijać cofac itd.) więc nagrywanie może być jedynie pomocne w postaci pause TV (opóźnione oglądanie z pominięciem reklam lub czas na wyjście do wc :D )
    Szkoda że taka mizerna funkcjonalność tego PVR bo jakość nagrywania w HD jest naprawdę wysoka przy akceptowalnym rozmiarze pliku ok.4.8GB (60min)

Dodano po 7 [minuty]:

...totalnym absurdem jest natomiast nie odcinanie zasilania na złączu USB-HDD REC przy wyłączonym TV
    Przy zaprogramowaniu nagrania kiedy nie ma nas w domu dysk będzie cały czas pracował... ale to już inny temat
  • Użytkownik usunął konto  
  • Warunkowo odblokowany
    Shizo napisał:
    totalnym absurdem jest natomiast nie odcinanie zasilania na złączu USB-HDD REC przy wyłączonym TV
    Przy zaprogramowaniu nagrania kiedy nie ma nas w domu dysk będzie cały czas pracował... ale to już inny temat
    To kwestia TV (może zmiana firmware?). U mnie nie ma tego problemu.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Shizo napisał:
    totalnym absurdem jest natomiast nie odcinanie zasilania na złączu USB-HDD REC przy wyłączonym TV
    Przy zaprogramowaniu nagrania kiedy nie ma nas w domu dysk będzie cały czas pracował...

I w czym mu to zaszkodzi - dysk raz włączony może nawet pracować kilka milionów godzin.
    Szkodzi mu za to częste włączanie i wyłączanie.
    mihal2002 napisał:
    Było sobie kupić TV z podwójną głowicą DVB-S2 i do tego moduł dwu strumieniowy.

Dokładnie.
    Tylko, że najpierw trzeba się zapoznać co oferuje dana funkcjonalność, potem czego my oczekujemy - potem dopiero kupić sprzęt - a jest dokładnie na odwrót...
    Oczywiście pamiętając, że żaden operator tv w Polsce nie oferuje modułów wielostrumieniowych w swojej ofercie z pakietami.
  • Poziom 15  
    KOCUREK1970 napisał:
    I w czym mu to zaszkodzi - dysk raz włączony może nawet pracować kilka milionów godzin.
    Szkodzi mu za to częste włączanie i wyłączanie.
    nastąpiło pewne odkrycie, w TV wyłącza się zasilanie gniazd USB po 30min - zmieniałem jakieś parametry w opcjach "oszczędzanie energii"
    Shizo napisał:
    w TV wyłącza się zasilanie gniazd USB po 30min - zmieniałem jakieś parametry w opcjach "oszczędzanie energii"

No tak - zaoszczędzisz całe 2 zł w skali miesiąca na prądzie, a za 2 lata dysk będzie miał "nabite" tyle zatrzymań i uruchomień, parkowań głowicy - że dysk na śmietnik...

Ale to Twoja kasa.
  • Warunkowo odblokowany
    KOCUREK1970 napisał:
    No tak - zaoszczędzisz całe 2 zł w skali miesiąca na prądzie, a za 2 lata dysk będzie miał "nabite" tyle zatrzymań i uruchomień, parkowań głowicy - że dysk na śmietnik...
    Nie przesadzaj. U mnie dysk chodzi od 3 lat i jak na razie nie mam z nim problemów. A dysk też już wcześniej trochę przeszedł. TV włącza się 2-3 razy dziennie. Laptopa częściej włączam. Już po pół roku musiałbym w nim dysk wymieniać.
  • Poziom 15  
    KOCUREK1970 napisał:
    wiem jak się używa dysku nie chodzi o oszczędność na prądzie po prostu działa mi na nerwy jak wszystko ciągle brzęczy mrugają diody itd. ale skoro wyłącza się po 30min to nie ma sensu roztrząsać sprawy.
    Mam wrażenie czasem że napisać post bez docinka jest dla większości wyzwaniem.
    Od razu przypomniał mi się technik z UPC który był parę dni temu wymienić uszkodzony dekoder - mówi: "oszczędzanie energii trzeba wyłączyć w opcjach bo się dekoder od tego psuje - na rachunkach za prąd Pan nie zbankrutuje..."
    To chyba taka serwisowa gadka elektroników.
    W innym pomieszczeniu mam sprzęt hifi z lat 80-tych który wszystkie włączniki i przełączniki ma mechaniczne nic się nie psuje ani nie zawiesza po odłączeniu zasilania a w nocy można spać w ciszy i spokoju.

Dodano po 3 [minuty]:

ps. Mam w kilkunastoletnim komputerze 2 dyski IDE Seagate 40GB które mają przepracowane ponad 4000 dni performance=100% Excellent, Health 100% Excellent
    Shizo napisał:
    Mam wrażenie czasem że napisać post bez docinka jest dla większości wyzwaniem.

Gdzie Ty tu widzisz docinek - ja bym był zadowolony, gdyby mi ktoś zwrócił na coś uwagę, jeśli o czymś nie wiedziałem i nie brałem tego aspektu akurat pod uwagę.
    Shizo napisał:
    przypomniał mi się technik z UPC który był parę dni temu wymienić uszkodzony dekoder - mówi: "oszczędzanie energii trzeba wyłączyć w opcjach bo się dekoder od tego psuje - na rachunkach za prąd Pan nie zbankrutuje..."

To sprzęt operatora - a ten dysk jest TWÓJ.
    Sam mam UPC z dekoderem PVR - włączam i wyłączam go z 50 razy dziennie - bo mnie nie interesuje, że dekoder zdechnie za 2 tygodnie - wymienią..., tylko trochę nagrań szkoda.
    I mam ustawione tam oszczędzanie energii - a dlaczego - bo dekoder bierze tyle samo prądu w czuwaniu i jak działa - a ja nie mam zamiaru płacić za 30 Wat prądu na godzinę, kiedy z niego nie korzystam - bo w skali miesiąca mi wyjdzie, że zapłaciłem za prąd do dekodera 80% z niego w ogóle nie korzystając.
    Shizo napisał:
    działa mi na nerwy jak wszystko ciągle brzęczy mrugają diody

To kup inną obudowę do dysku - jak się tylko chce, to można coś zrobić - a nie tylko szukać dziury w całym.
    Dysk schować za tv, zakleić nawet diody taśmą...
    Shizo napisał:
    Mam w kilkunastoletnim komputerze 2 dyski IDE Seagate 40GB które mają przepracowane ponad 4000 dni performance=100% Excellent, Health 100% Excellent

Proszę sobie poczytać, obejrzeć na YT film "planowane postarzanie produktów" - i przypomnieć sobie kiedy na Filipinach była wielka powódź i zalało wszystkie fabryki produkujące tam HDD - wszystko stanie się dla Kolegi jasne.
    Stare dyski nie miały tych wszystkich bajerów oszczędzających energię (debilny wymysł UE) - bo co to za oszczędności prądowe kosztem żywotności takiego HDD.
    Dyski sprzedawane na terenie USA, Kanady NIE mają takich "udogodnień".
    Współczesne dyski z serii "zielonej" (zielone - energo pierdu, pierdu) mają ustawione parkowanie głowicy chyba co 6 SEKUND - a limit parkowań to chyba 350 TYSIĘCY takich operacji - wszystko dla oszczędności energii - a, że dysk potrafi "nabić" 15 TYSIĘCY operacji w miesiącu - a kogo to interesuje - i masz w domu dysk mechanicznie w stanie idealnym, ale elektronika w nim "już pada" - bo takie dyski w 90% cieszą się największą popularnością ze względy na cenę.

Współczesny sprzęt jest produkowany tak, by wytrzymać okres gwarancji, potem może! się zepsuć - a właściwie nawet powinien.
    Wszystko co jest dziś współcześnie produkowane, NIE jest produkowane by zaspokoić potrzeby człowieka - produkuje się to wszystko dla samej produkcji.

Tylko to trzeba choć trochę się danym zagadnieniem zainteresować, by wiedzieć gdzie jest "pies" pogrzebany.
  • Poziom 15  
    Ostatnią rzeczą jaką sprawdziłem w TV było ustawienie różnych poziomów oszczędzania energii i przy każdym porty USB po wyłączeniu odbiornika odłączane sa po 30min - więc wpływu na to nie mam.
    Ponieważ rozwiązaniem problemu był już pierwszy post maurycego123 a dyskusja zmierza na tematy poboczne zamykam temat. Dziękuję wszystkim za pomoc i uwagi