Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Daewoo Nubira 2.0 - Interfejs diagnostyczny oraz oprogramowanie

adam.lysy 16 Nov 2015 19:46 3354 13
    adam.lysy
    Level 14  
    Proszę o pomoc w wyborze interfejsu diagnostycznego wraz z oprogramowaniem do Nubiry 2000r 2.0 16V 133KM. Chcę kupić takie urządzenie a nie znalazłem nigdzie na forum konkretnej odpowiedzi co jest dobre i w miarę tanie. Chodzi mi o diagnozę błędów w tym aucie i podgląd parametrów pracy. Fajnie by było gdyby program był w naszym języku. Proszę o ewentualne wskazanie takiego urządzenia na popularnych w naszym kraju serwisów aukcyjnych. Na pewno padnie pytanie po co mi to?
    Bo kupiłem sobie to auto i po pierwszej awarii mój mechanik nie potrafił zdiagnozować uszkodzenia bo jego komputer nie miał w bazie takiego zabytku.
    Poniżej fotki tego czym dysponuje mechanik, a co nie daje rady z nubirą. Daewoo Nubira 2.0 - Interfejs diagnostyczny oraz oprogramowanie Daewoo Nubira 2.0 - Interfejs diagnostyczny oraz oprogramowanie
    novytoja
    Level 14  
    Kolego jaka złączkę diagnostyczna posiadasz? Myślę ze coś ze starych opli podejdzie... opcom, opeltech itp
    adam.lysy
    Level 14  
    Wtyczka tak jak w innych autach, nie wiem jak się taka wtyczka nazywa ale kolega ma taką samą w VW golfie 4, to chyba OBD2 ale mogę się mylić. A opel nie podejdzie bo na tym AutoCom-ie próbowaliśmy różne ople podstawić do nubiry i nic.
    adam.lysy
    Level 14  
    CameR wrote:
    adam.lysy wrote:
    Poniżej fotki tego czym dysponuje mechanik

Zmień mechanika.

Nubira 2 z FSO do ok. 2001r to ALDL w obudowie OBD2.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic74963.html

Tak czytałem ale nic mi to nie mówi, muszę kupić takie coś, proszę o wskazanie na Alledrogo lub Olxiowo.
    A co do mechanika, to z drugim moim autem daje rade, nie jest drogi i jest uczciwy więc szkoda by było zmieniać.
    adam.lysy
    Level 14  
    Doczytałem że to co ma znajomy to VAG a to się nie komunikuje z moim autem, bo nubira ma jakiś inny protokół komunikacyjny i potrzebne jest inne urządzenie i inny program.
    novytoja
    Level 14  
    Zrób w miarę dokładne zdjęcie złączki może nas nakieruje trochę. Vag jest do grupy volkswagen audi group wiec nic z tego... Mój sprzęt diagnostyczny pokazuje dwa rodzaje opcji połączenia z tym modelem i jak wcześniej kolega pisał złącze może wyglądać tylko jak standardowa e-obd a tak naprawdę jest to aldl.
    adam.lysy
    Level 14  
    I tak właśnie jest - wtyczka identyczna z VW czyli OBD ale interface ALDL - tak pisze w książce "Sam naprawiam....".
    novytoja
    Level 14  
    Bardzo możliwe:) wiec możesz spróbować kodów błyskowych przez założenie zworki na pin 5i6 o ile dobrze pamiętam. Jeśli działa to kartka i notować błyśnięcia i masz kody błędów. Daewoo Nubira 2.0 - Interfejs diagnostyczny oraz oprogramowanie
    adam.lysy
    Level 14  
    Też o tym czytałem, jednak chciałbym kupić urządzenie, które zaoszczędzi mi tzw.błyskania. Tak jak w przypadku VAG-a pokazuje kody usterek oraz parametry pracy silnika, tak na pewno jest coś takiego na ALDL.
    novytoja
    Level 14  
    Jak kolega woli najtaniej zworka. A jak już to proponuje wpisać w znanym portalu alledrogo wpisać "interface aldl" i nie robiąc reklamy nikomu coś wybrać.
    adam.lysy
    Level 14  
    Coś znalazłem, jest z czego wybierać (szczególnie na alledrogo) jednak najważniejsze to opinie i doświadczenie w użytkowaniu konkretnego sprzętu, tego mi brak i dlatego proszę o opinie i porady.
    Nostrepix
    Level 14  
    Zależy o jakiej kwocie tu mówimy.
    adam.lysy
    Level 14  
    NA ALEDROGO.PL są adaptery za 40zł i program za 60zł. Nie mam pojęcia czy to dużo czy mało. Najdroższe coś co jest w tej kategorii to jakiś tester i kosztuje ponad 100. Wiadomo że można zapłacić więcej ale niech to będzie coś sęsownego co spełni swoje zadanie.