Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tefal FV3530 E0/23 - Brak załączenia grzania w żelazku

silos 16 Lis 2015 20:03 2646 5
  • #1 16 Lis 2015 20:03
    silos
    Poziom 18  

Witam

Mam żelazko Tefal FV3530 od kilku lat. Obecnie żelazko przestało grzać. Rozebrałem i przeczyściłem żelazne pręty które przez złączki podłączone są do kabla zasilającego i diody sygnalizacyjnej (był bardzo zardzewiałe), a z drugiej do grzałki w duszy. Przeczyściłem także styki w regulatorze temperatury. Okazuje się jednak, że żelazko nie działa. Kiedy zewrę na krótko blaszkę wskazaną na zdjęciu czerwoną strzałką do blaszki niżej osadzonej na ceramicznym stożku to wtedy grzeje.
    Nie wiem czy czegoś tutaj brakuje ale nic przy rozbieraniu mi nie rozleciało się ani nie wyleciało. Czyżby ten stożek ceramiczny biały z blaszką połączoną z jedną końcówka grzałki i osadzony w duszy żelazka nie wystawał wystarczająco wysoko wcześniej ?

Tefal FV3530 E0/23 - Brak załączenia grzania w żelazku

Dziękuję.

Pozdrawiam
    M.K.

0 5
  • #3 17 Lis 2015 07:03
    silos
    Poziom 18  

Witam i dziękuję za odpowiedź.

Moje pytanie jest tylko takie jeżeli roztopiła się cyna pod tym białym, ceramicznym bolcem i zapadł się to w jaki sposób w normalnych warunkach po stopieniu i rozłączeniu styków potem ten bolec wraca do góry aby nastąpiło grzanie ?
    Dodatkowo dopytam aby naprawić żelazko powinienem teraz rozgrzać tą cynę aby wyciągnąć do góry biały, ceramiczny bolec ?

Dziękuję.

Pozdrawiam
    M.K.

1
  • #4 17 Lis 2015 07:28
    arewin
    Poziom 21  

Witam, styki wypalone mogą być z mosiądzu niklowanego, przypuszczam że cały element jest do wymiany. Sądzę że bez problemu i własnego bezpieczeństwa kupisz.

0
  • #5 17 Lis 2015 16:59
    silos
    Poziom 18  

Witam i dziękuję za odpowiedź.

W sklepach z częściami AGD takiej stopy nie ma szans zdobyć. Grzałem też ostro obecną stopę ale cyna nie chce się topić i ten ceramiczny bolec nie wysuwa się aby płytki styknęły się. Wymyśliłem w obecnej sytuacji w nawiązaniu do mojego postu z żelazkiem Zelmer aby urwać całkiem ten biały bolec ceramiczny i na wsuwki metalowe wstawić bezpiecznik termiczny 240C ze sklepu elektronicznego?

M.K.

0
  • #6 17 Lis 2015 21:09
    nioop

Specjalista AGD

Według mnie to jest kiepski pomysł, gdyż podmianka bezpiecznika termicznego nic Ci nie da..
    Raz, że stopa jest przegrzana, co spowodowało rozszczelnienie stopy i liczną już korozję..
    Dwa, że jak bezpiecznik termiczny siada to trzeba wymienić termostat, który tutaj jest niewymienny..

W każdym bądź razie - Cała stopa do wymiany i nie ma sensu jej ratować..

Stopę można bez problemu kupić, jednak nie jest to zbyt opłacalne przy obecnych kosztach zakupu nowego żelazka..

0