Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Maszyna do szycia Singer .

zubek_1990 16 Nov 2015 21:21 3363 23
    zubek_1990
    Level 9  
    Witam , jestem początkującym majsterkowiczem i chciałem naprawić maszynę do szycia firmy SINGER 7184. Mianowicie maszyna zepsuła się w tamtym roku mojej Cioci , dokładnie mówiąc pękła zębatka napędzająca chwytak w którym jest szpulka z nicią , dziś kopiłem i wymieniłem zębatkę lecz jednak miałem problem z regulacja aby igła nie uderzała w chwytak , po szperaniu w internecie znalazłem mniej więcej jak ma wyglądać poprawnie , wiec ustawiłem igielnice tak jak trzeba jednak nadal jest problem. Po założeniu nici prawidłowo tak jak maja być po włączeniu maszyny dolna nić nie robi się w pętelkę z górna , ogólnie się plącze górna nić w bębenku . Czy jeżeli umieścił bym jakieś zdjęcia lub wideo jest w stanie ktoś mi pomoc z naprawa tej usterki ?>jutro postaram się umieścić więcej informacji . z góry dziękuje :)
  • Helpful post
    Norwidus
    Level 16  
    Wyjmij płytkę ściegową, bębenek, zasuwkę, odkręć transporter, wykręć płytki w których osadzony jest bębenek, następnie przechyl maszynę na plecy, odkręć spód maszyny i zrób zdjęcia z bliska. Chcę widzieć twoje ustawienia na lewym, środkowym i prawym położeniu igły :)
    Norwidus
    Level 16  
    No to już wiadomo tak się dzieje - a nie inaczej. Ustaw lewe położenie igły, pierw pokręć kołem tak, aby igła znalazła się w jak najniższym położeniu igły, wróci do góry - i wtedy ostrze powinno się znaleźć 0,2 mm nad otworem w igle, próbuj takiego ustawienia.
    zubek_1990
    Level 9  
    czy istnieje możliwość z Panem kontaku np przez skype ?
    Norwidus
    Level 16  
    Niestety nie.. Ustaw chwytacz tak jak powiedziałem :)
    Norwidus
    Level 16  
    O tak, teraz załóż resztę elementów i spróbuj szyć, czekam na efekty :)
    Norwidus
    Level 16  
    Czekam, potem proszę zdać relacje jak maszyna szyje :)
    zubek_1990
    Level 9  
    jednak nadal nie działa tak jak należy , pod spodem w bębenku wszystko się supli , na dziś daje z tym spokój . może jutro coś pomyśle i popróbuje . :)
    zubek_1990
    Level 9  
    naprężacza , hmm no ok . czy może ma Pan jakiś pomysł ? . sprawdził bym jutro to wszystko i może da rade . Mając na myśli naprężacz chodzi panu o ta gałkę która reguluje sie jak ciężko ma iść nic na igle ?
    Norwidus
    Level 16  
    Dokładnie, zakładasz nitkę, ale nie do końca tzn przeciągasz normalnie przez prowadniki i potem kończysz na naprężaczu. Gdy opuścisz stopkę i będziesz zwiększać wartościami na pokrętle - powinieneś zacząć wyczuć większy opór przechodzenia nitki - jeśli tak nie jest to oznacza, że rozregulował się naprężacz. Powodzenia ! :)
    Norwidus
    Level 16  
    I co z tą maszyną? Dziwnie tu ucichło.
    zubek_1990
    Level 9  
    Witam , przepraszam bylem poza maszyna . wiec nie odzywałem się na forum . Maszyna nadal nie działa . po nawleczeniu nici i wszystkiego jak piszą na internecie nic się plącze , a dokładniej plącze się w tym miejscu co chodzi chwytacz nici i robi się tam wielki bałagan . :)
    Norwidus
    Level 16  
    Po raz kolejny powtórzę, naprężenie nitki :)
    zubek_1990
    Level 9  
    kiedyś mi się obiło o uszy ze powodem może tez być nitka . ta która mam aktualnie nawleczona jest to nic jakaś mega mocna . czy to może być problemem ?
    zubek_1990
    Level 9  
    Maszyna do szycia Singer .[/url]
    Norwidus
    Level 16  
    Przeszyj kawałek materiału i pokaż.
    zubek_1990
    Level 9  
    Nie da się nic uszyć . jak wyżej wspominałem , nić się zaplątuje w miejscu gdzie jest bebenek
    Norwidus
    Level 16  
    Zrób zdjęcia proszę założonej nitki na twojej maszynie.
    zubek_1990
    Level 9  
    Porzucono projekt