Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

1 bar - Czy można zastosować zawór bezpieczeństwa powietrza do wody?

16 Lis 2015 21:34 1191 1
 • Poziom 7  
  Witam. Otóż szukałem zaworu bezpieczeństwa 1 bar 1/2 cala do wody ale nie mogłem znaleźć, znalazłem tylko zawór 1 bar 1/2 cala do powietrza. Czy mogę zastosować ten zawór do wody czy będą jakieś komplikacje?
 • Poziom 35  
  Nie znam się bardzo na tych sprawach, ciśnienie - ciśnieniem z tym pewnie będzie ok, woda ma to do siebie że może przez nią zacząć rdzewieć, albo może woda zostawić różne osady w postaci kamienia itp. i później już może nie mieć swoich parametrów, albo w ogóle się zakleszczyć itp.

  W sumie w kompresorach powietrza są zawory bezpieczeństwa czasem 8 bar z kawałkiem czasem więcej, jest tam też para wodna, czasem trochę oleju, jakoś to działa, tylko one są chyba mosiężne lecz nie wiem do końca, w każdym razie żółtego koloru, może są odporne na wodę/oleje itp.

  PS. Nie szukaj 1/2 cala, szukaj jakiegokolwiek, przejściówkę sobie zrobisz z rurek np. stalowych (armatura), przecież takie rurki to wytrzymują kilkadziesiąt barów.
  PS2. Tu znalazłem do C.O 1,5 bara, więc pewnie i 1 bar też są http://www.ceneo.pl/27341984
  PS3. Są regulowane i sobie sam ustawisz ciśnienie np. tutaj https://www.esska-tech.pl/esska_pl_s/MINI-zaw...utowego-regulowany-nie-svmxxes00000-9790.html

  Tu masz dokładnie taki jak szukasz do cieczy, par, gazów itp. https://www.esska-tech.pl/esska_pl_s/Ecksiche...iecze-gazy-i-tlumienia-855849400000-9790.html - tylko trochę kosztuje