Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikser i sprzęt nagłośnieniowy dla początkującego dj-a

ojciec3000 24 Lis 2015 11:50 5541 163
  • #121 24 Lis 2015 11:50
    ojciec3000
    Poziom 5  

jadę dzisiaj po ads lx 1400. cena 850 zł. kolumny już są. wszystko przetestuje jutro. nie wiem tylko czy będę miał okablowanie.

• #122 24 Lis 2015 14:49
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Ja też nie wiem szczerze mówiąc czy Ty masz okablowanie... 2x2.5 kup przewody

• #124 24 Lis 2015 16:53
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Zdaj relację, Pozdrawiamy

• #125 25 Lis 2015 13:05
    ojciec3000
    Poziom 5  

Pomóżcie. Jak podłączyć to wszystko.
    Chodzi konkretnie o podłączenie miksera reloop rmx 30 z laptopem i końcówką mocy ads lx 1400.
    jest 3 zestawy kabli do miksera http://www.okazje.info.pl/okazja/sprzet-rtv/c...kabel-2rca-2rca-3-0m-audio-basic-edition.html , coś takiego , ale one nie pasują do niczego. powiedźcie jakie końcówki i gdzie muszą iść żeby te 3 rzeczy podłączyć

• #127 25 Lis 2015 13:39
    ojciec3000
    Poziom 5  

lecę kupić. a wejścia na ,,grubego jacka,, przy mikserze i końcówce do czego są?

• #129 25 Lis 2015 13:49
    ojciec3000
    Poziom 5  

input output na końcówce i mikser1 balanced na mikserze. jak podłączyć mikrofon do miksera ?

• #131 25 Lis 2015 14:53
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Stary jak masz problem z podłaczeniem 6 kabli to wróżę szybką destrukcję zestawu...

• #132 25 Lis 2015 15:06
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Trochę techniki i człowiek się gubi... ;)
    Może po prostu przesiadka z tego co Autor miał do tej pory na sprzęt zbliżony do profesjonalnego wywołała taki szok? Ale faktycznie - masz na mikserze wszystko opisane, a jak masz internet, to odnalezienie odpowiednich informacji "co do czego i jak" staje się trywialnie proste... Trzeba po prostu więcej wiary w siebie.
    Aha - żeby przepowiednia Kol. PANICZKAMIL się nie sprawdziła, radzę od razu zacząć szukać po co są w mikserze diody LED i które mają prawo się zapalać i w jakich okolicznościach. Poza tym o sposobie ustawienia zestawu (poziomy wyjść, czułości wejść itp). O sposobie wskaźnika BPM nie wspominając... :)
    Ja jednak jestem dobrej myśli - po kilku godzinach testów powinno się opanować wszystko na tyle, na ile jest to potrzebne, by móc pracować na tym sprzęcie bez strachu i stresu.
    Tak naprawdę to tylko wygląda inaczej niż Twój dotychczasowy sprzęt - zasada działania taka sama, tylko trochę lepsza jakość ( ;) ) i nieco inny wygląd złącz.
    A! No i opisy w języku zbliżonym do zagranicznego - w takim wypadku polecam chociaż skorzystanie z Tłumacza (Google).
    Powodzenia - i czekam na wrażenia po pierwszej imprezie.

• #133 25 Lis 2015 15:17
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

W skrócie nie graj na czerwonych w końcówce a w mixerze do zera, żółte ma prawo mignąć przy używaniu mikrofonu(ale tylko pierwsza chwila, potem trim i ściszasz by max do zera dojeżdżało, będziesz się słabo przez mika słyszał to ścisz muzykę a nie podgłaśniaj mikrofon albo włącz talkover). Nie stawaj na linii kolumn z mikiem a broń Boże przed kolumnami.

• #134 25 Lis 2015 17:24
    DjMapet
    Poziom 43  

No i przede wszystkim, przed włączeniem czegokolwiek do sieci, wszystkie potencjometry Volume skręć do oporu w lewo a fadery w dół. Przed wyłączeniem też.
    Nigdy nie podłączaj/odłączaj żadnych kabli sygnałowych/ głośnikowych, jeśli włączona jest sieć a tym bardziej, jak nie są wyciszone potencjometry volume!
    Najpierw odpal mikser, następnie końcówkę.

Pozdrawiam.

• #135 25 Lis 2015 19:04
    ojciec3000
    Poziom 5  

dam radę. jeszcze o mnie usłyszycie.
    a tak na poważnie. naprawdę nie mam czasu szukać czegokolwiek , dlatego pytam tutaj.
    zrozumcie mnie , że łapę się wszystkiego , ponieważ w przyszłym roku wesele.
    a wracając do tematu. dzięki za pomoc. teraz na pewno to wszystko ogarnę.
    w niedzielę napiszę pierwsze wrażenia z mojego grania ,a do tego mam zaproszenie do nauki z profesjonalnym dj'em. pozdrawiam.

• #136 25 Lis 2015 19:13
    sebap
    Poziom 40  

Dj to dj. Ma prawo nic nie wiedzieć o nagłośnieniu i nagłaśnianiu a jeszcze "przygłuchy" to katastrofa dla sprzętu.

• #137 25 Lis 2015 19:29
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

sebap napisał:
    Dj to dj. Ma prawo nic nie wiedzieć o nagłośnieniu i nagłaśnianiu
    Jednak jakieś podstawy mieć musi. Przynajmniej w teorii i dla zdrowia własnego... (sprzętu rzecz jasna) :)

• #138 25 Lis 2015 19:36
    DjMapet
    Poziom 43  

Jeszcze jedno; do połączenia miksera z końcówką, najlepiej użyć kabli symetrycznych XLR-TRS.

Pozdrawiam.

• #139 25 Lis 2015 21:58
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Jeżeli profesjonalny DJ zaprasza do nauki świeżaka to mam wrażenie, że na 2 laptopy będziecie jechać :P

• #140 25 Lis 2015 23:49
    ojciec3000
    Poziom 5  

ma chęć pokazać mi podstawy no to pisze się od razu. wiedzy trochę o teorii posiadam , ale wolę się od was dowiedzieć , bo się na tym znacie.

• #141 29 Lis 2015 12:10
    ojciec3000
    Poziom 5  

witam. Jestem już po imprezie. Zacznę od sprzętu.
    Według mnie to co miałem , a co mam to niebo , a ziemia. Jest niesamowity. Jechałem na pół gwizdka , a efekt był nieprawdopodobny. Schody zaczęły się po ok. pół godziny. Zrobiłem szybkie wyciszenie na mikserze i zaczął się dramat. Nie wziąłem sobie do serca rad gościa który zastosował żarówki w kolumnach. Padły i zaczęło tłumić dźwięk. Dopiero po 15 minutach zorientowałem się, że wypadałoby je zobaczyć. Problem załatwiony i jazda dalej.
    Co do miksera to jeszcze trochę muszę nad nim popracować, bo od razu nie wszystko potrafię, ale to kwestia czasu i wszystko opanuje. Podobno szybko się uczę.
    Podsumowując jesteście wielcy w temacie.
    DZIĘKI JAK NIE WIEM CO ZA POMOC!!! NAPEWNO JESZCZE SIĘ ODEZWĘ !!!
    POZDRAWIAM RADEK

• #142 29 Lis 2015 12:32
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Radek jeśli pod okiem profesjonalnego DJ upaliłeś zabezpieczenie drivera to coś jest nie tak;). Strzelam, że mikrofon to spowodował...

• #143 29 Lis 2015 13:24
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

No właśnie - nie bardzo można zrozumieć co się naprawdę stało - "szybkie wyciszenie" na pewno nie mogło być powodem spalenia żarówek. A tym bardziej grając wcześniej na pół gwizdka...
    A jak opanujesz mikser, to więcej uwagi będziesz mógł poświęcić na resztę - a w tym najważniejsze - zabawianie gości.

• #144 29 Lis 2015 13:42
    sebap
    Poziom 40  

Również ostawiam mikrofon i przygłuchego dj'a.
    Reloop RMX 30 - tu nie ma się czego uczyć. Jeśli byś dostał na początek np.Allen&Heath ZED 24 to co innego ;).

• #145 29 Lis 2015 14:06
    DjMapet
    Poziom 43  

Zależy, co rozumieć pod pojęciem:

ojciec3000 napisał:
    Jechałem na pół gwizdka

To bardzo niejednoznaczne określenie pracy wszelkich urządzeń.:-)

Jeśli padły żarówki, to albo był mocny przester, albo długotrwały sprzęg, albo... nieodpowiednio dobrane żarówki. Napisz jakie są.
    Pamiętaj o tym, że końcówka jest dość dużej mocy, więc unikaj grania na świecących clipach. "Czysta" moc z tego wzmacniacza, nic kolumnom nie zrobi, ale nawet lekki przester, nawet przez niedługi okres czasu, już tak.

No i nie podzieliłeś się z nami, tymi radami gościa od kolumn.

Pozdrawiam.

• #146 29 Lis 2015 16:45
    ojciec3000
    Poziom 5  

i tu chyba macie racje. Osoba, która prowadziła zabawy i konkursy miała mikrofon więc pewnie za blisko podeszła pod kolumny.
    ,,przy bliskim przylozeniu mikrofonu do kolumny co sie nieraz zdarza na weselach nie pali driverow tylko zarowke po prostu ochrona gorny glosnik,,.--- tak napisał mi właściciel kolumn. Czyli przyczyna znaleziona. Na szczęście dał mi komplet żarówek.

• #147 29 Lis 2015 16:53
    sebap
    Poziom 40  

Do kolumny można podejść blisko ale z tyłu a nie na linii z nią a już z przodu to całkiem odpada ale chyba Kamil już pisał o tym.

• #148 29 Lis 2015 21:04
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Powinny być klasyczne od kierunków żarówki - mam w LX215 na pożyczki i ... od roku jak założyłem nie zmieniałem :)

Przeczytałem i wiedziałem - tak działa zabezpieczenie w LX(wywala błyskawicznie jak się z mikiem do kolumn zbliżysz i już dalej nie czytałem tylko podałem powód :P ).

• #149 30 Lis 2015 09:44
    DjMapet
    Poziom 43  

Sprzęg może się zdarzyć i kilka razy w czasie jednej imprezy i jak za każdym razem padnie żarówka, to imprezę można położyć.
    Nie do końca chodzi o to, by żarówka się od razu przepalała, ale żeby się zaświecała przy krótkotrwałym sprzęgu czy przesterze. Przepalić się ma w wybitnie ekstremalnych sytuacjach, nim dojdzie do przepalenia cewki.
    Dobór odpowiedniej żarówki, uwarunkowany jest w dużej mierze jakością drivera i zwrotnicy.
    Jeśli żarówka zaświeca się już przy normalnym graniu świadczy to o tym że jest nieprawidłowo dobrana.

PANICZKAMIL napisał:
    Powinny być klasyczne od kierunków żarówki

Czyli 12V 21W.
    Zgadza się, ale dla kolumn o niedużej mocy z kiepskim driverem a raczej tweeterem z 1" cewką. Chociaż nawet w przypadku takich driverów/tweeterów stosowałem żarówki 24V 21W, a nawet reflektorowe 12V 45/40W. W dużej mocy kolumnach, z w miarę dobrym driverem, nawet 24V 55W.

Napisz jakie masz te żarówki.

Pozdrawiam.