Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Mikser i sprzęt nagłośnieniowy dla początkującego dj-a

ojciec3000 20 Lis 2015 16:05 6006 183
  • Sklep HeluKabel
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    Za całość?
    O ile wzmacniacz może być, to co do Alphardów... mam mieszane uczucia; Z jednej strony to jedyna chyba kolumna z tej firmy, która jako tako brzmi, ale z drugiej - jest to Alphard i jedyna kolumna jaką udało im się zrobić, a która w ogóle jest godna zainteresowania.
    Poza tym kombinacja Bheringer + Alphard nie jest dobrze spasowana. Magnum ma tylko 300W mocy muzycznej - więc de facto mocy RMS będzie może ze 200. W porównaniu do Berka to jednak trochę za mało, a że jest to jednak Alphard...

Nie wyobrażam sobie jak ta firma, znana z produkowania głośników i kolumn (nawet zbudowali LA... ;) ) o dość ugruntowanej negatywnej opinii zdołała by się zmusić, żeby zrobić coś trwałego, dobrego i o naprawdę dobrych parametrach. Dla mnie to ryzyko jednak.
    ojciec3000
    Poziom 5  
    Nie za całość . za kolumny 800 zł. Opinie czytam i są pozytywne w większości. Wzmacniacz znalazłem, bo gość sprzedaje komplet.
    Chodzi o to że szukałem już tyle tego i za każdym razem gdzieś coś jest nie tak, a czas nagli.
    Na czwartek muszę mieć już jakiś sprzęt.
  • Sklep HeluKabel
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    Niestety - kto szybko kupuje - dwa razy kupuje.
    Nie sposób na zamówienie znaleźć coś co by spełniało założenia;
    Niska cena, wysoka jakość, odpowiednia moc (i efektywność - te Alphardy mają dość niski - 95 dB to raczej niski poziom w stosunku do Elestr - na przykład).
    Co mogę Ci poradzić... szukaj dalej... :(
    ojciec3000
    Poziom 5  
    Poszukam, napiszę a Wy ocenicie.
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany
    1. W sumie ciekawa propozycja - warto przemyśleć.
    2. To cena za SZTUKĘ - przekracza budżet a żadna podróbka 1000w wersji nie zagra jak ori jeśli nie będzie na LW2400.
    3. Basu z tego nie ma - cena przegięta.
    4. Takie chałturnicze basiki - były za 600zł kup teraz, teraz są za 1100 - pytanie czy chodzi o zarobek czy coś z nimi nie tak, że po 2 tyg. znowu na sprzedaż ktoś wystawia.
    5. LX15 potrzebują mocnego napędu ale to dobre kolumny tylko dość ciężkie - jeśli to 8ohm wersja to końcówka będzie kosztować majątek.
    6. Nie głupia oferta ale bym odsłuchał - wg. mnie za mała buda by to mruczało - będzie tylko stukać raczej.
    7. Kolumny kupisz za 700-800 a końcówkę za 550-600, więc cena przegięta. Osobno wyjdzie taniej.
    8. Do takie jednej kolumny musisz postawić 3 bardzo dobre subbasy(mam takie na 15MB700 i po 3x TP118 jest na styk) - przekracza budżet.
    9. Stukadełka.
    10. Antyki - to do muzeum a nie do grania teraz imprez.
    11. To się do keyboardu nadaje a nie do grania nowoczesnej muzyki.
    12. Wraki, ładne obudowy.
    13. Nędzne chińczyki z ładnym logo producenta. Gra to tragicznie.
    ojciec3000
    Poziom 5  
    sebap napisał:
    Zdecydowanie bierz te jeśli ładne i nie kombinowanie http://allegro.pl/kolumny-wharfedale-pro-lx-15-i5803299899.html tylko dowiedz się ile om mają bo od tego będzie zależeć moc i cena końcówki.

Pasmo przenoszenia (+/- 3dB) 40-20Khz Skuteczność (1W@1m) 98dB, Max SPL (peak) 130dB Kąt pokrycia: 90°x45° Moc muzyczna 800W Impedancja nominalna 8 lub 4 Ohm Głośnik niskotonowy 15" Przetwornik wysokotonowy 2" z wyjściem 1.4" Gniazda: 2xSpeakon NL4 Wysokość 700 mm Szerokość 470 mm Głębokość 450 mm Waga 35,5 kg

Dodano po 0 [sekundy]:

sebap napisał:
    Zdecydowanie bierz te jeśli ładne i nie kombinowanie http://allegro.pl/kolumny-wharfedale-pro-lx-15-i5803299899.html tylko dowiedz się ile om mają bo od tego będzie zależeć moc i cena końcówki.

Pasmo przenoszenia (+/- 3dB) 40-20Khz Skuteczność (1W@1m) 98dB, Max SPL (peak) 130dB Kąt pokrycia: 90°x45° Moc muzyczna 800W Impedancja nominalna 8 lub 4 Ohm Głośnik niskotonowy 15" Przetwornik wysokotonowy 2" z wyjściem 1.4" Gniazda: 2xSpeakon NL4 Wysokość 700 mm Szerokość 470 mm Głębokość 450 mm Waga 35,5 kg
    sebap
    Poziom 40  
    Nie rozumiem w jakim celu podałeś te dane techniczne? Spytaj sprzedającego ilu omowa jest jego wersja.
    ojciec3000
    Poziom 5  
    Także odpada , bo jest 8 ohm.

Dodano po 1 [minuty]:

[quote="PANICZKAMIL"]1. W sumie ciekawa propozycja - warto przemyśleć.
    2. To cena za SZTUKĘ - przekracza budżet a żadna podróbka 1000w wersji nie zagra jak ori jeśli nie będzie na LW2400.
    3. Basu z tego nie ma - cena przegięta.
    4. Takie chałturnicze basiki - były za 600zł kup teraz, teraz są za 1100 - pytanie czy chodzi o zarobek czy coś z nimi nie tak, że po 2 tyg. znowu na sprzedaż ktoś wystawia.
    5. LX15 potrzebują mocnego napędu ale to dobre kolumny tylko dość ciężkie - jeśli to 8ohm wersja to końcówka będzie kosztować majątek.
    6. Nie głupia oferta ale bym odsłuchał - wg. mnie za mała buda by to mruczało - będzie tylko stukać raczej.
    7. Kolumny kupisz za 700-800 a końcówkę za 550-600, więc cena przegięta. Osobno wyjdzie taniej.
    8. Do takie jednej kolumny musisz postawić 3 bardzo dobre subbasy(mam takie na 15MB700 i po 3x TP118 jest na styk) - przekracza budżet.
    9. Stukadełka.
    10. Antyki - to do muzeum a nie do grania teraz imprez.
    11. To się do keyboardu nadaje a nie do grania nowoczesnej muzyki.
    12. Wraki, ładne obudowy.
    13. Nędzne chińczyki z ładnym logo producenta. Gra to tragicznie.[/
    Zadzwonię z tą pierwszą propozycją do chłopa. Daleko też do nie go nie mam , bo jeśli tak jak pisze to można do Buska Zdroju podjechać, a to 100km.
    sebap
    Poziom 40  
    ojciec3000 napisał:
    Także odpada , bo jest 8 ohm

Kontaktowałeś się ze sprzedającym? Nawet jeśli była by to wersja 8om (nie ohm) to do napędu wystarczy np. T.AMP TA1400 więc nie takie znów krocie.
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany
    TA1400 będzie mało. Kolumny spokojnie 500W przyjmują a clipując chińskim T.amp będzie musiał zapas żarówek kupić dość duży i wkrętarkę...
    sebap
    Poziom 40  
    400w odda a tyle im wystarczy, prawda?
    sebap
    Poziom 40  
    Ciekawa propozycja tylko ten Omnitronic...
    ojciec3000
    Poziom 5  
    Może takiej tragedii nie będzie. często grać nie będę, góra 2 razy w miesiącu.
    sebap
    Poziom 40  
    No ale strach przed uszkodzeniem końcówki mocy (tym samym na koniec imprezy) pozostanie a takiej wersji reklamy chyba nie potrzebujesz?.
    ojciec3000
    Poziom 5  
    Zawsze mam w pogotowiu drugi . Chiński bo chiński ale jest .
    ojciec3000
    Poziom 5  
    Właśnie o to chodzi ze kupie i będę szukał od razu czegoś lepszego . Na razie musi starczyc
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    DjMapet napisał:
    Kupić, grać i równolegle jak najszybciej szukać innej końcówki mocy.
    Dokładnie. Tym bardziej, że Autor pisał:
    ojciec3000 napisał:
    Na czwartek muszę mieć już jakiś sprzęt.
    DjMapet
    Poziom 43  
    Zanim kupisz te P-31506, to wypytaj szczegółowo sprzedawcę.
    Wyglądają na odrestaurowane, mają dziwny tweeter i nie podoba mi się data produkcji na tabliczce znamionowej.
    Wg. mnie. mają więcej jak 11 lat.

Pozdrawiam.
    ojciec3000
    Poziom 5  
    Kolumny 2004, końcówka 2008/09. P-31506
    Tak mi napisał.
    Podsumowując:
    P-31506 950 zł ostatecznie wszystko.
    LX-15 1000 zł. Jaka końcówka mocy do tego byłaby wystarczająca , bo to kolejny koszt.

Dodano po 13 [minuty]:

Nie mogę się na razie dodzwonić do gościa, który sprzedaje LX-15. O co mam go konkretnie pytać?
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany
    O mocy 2x500w przy 4om do LX15.

Odnośnie Omnitronicka sądze, że szczególnie się od reszty chińczyków typu T.Amp czy DAP nie różni - rozmieszczenie elementów pewnie inne i wiejski design.
    ojciec3000
    Poziom 5  
    Tylko teraz jaka końcówka mocy do LX15??