Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna II 2002 - Identyfikacja elementów w kluczyku / karcie

Misiael91 17 Nov 2015 10:18 948 4
 • #1
  Misiael91
  Level 11  
  Witam serdecznie.

  Wczoraj postanowiłem przestać otwierać auto kluczykiem i naprawić wreszcie swoją kartę do samochodu (Laguna II). Karta ewidentnie była grzebana. Nie mogę zidentyfikować elementów które w niej siedzą, dlatego proszę Kolegów o pomoc. Na zdjęciu zaznaczyłem co dokładnie jest mi potrzebne.

  Zdjęcie znalazłem w internecie, więc potrzebne są mi tylko elementy w czerwonych prostokątach. Z racji, że klucz ma osad jakby ktoś go kleił kropelką, to proszę również o informację, czy między punktami zaznaczonymi żółtymi strzałkami jest przejście, bo przez wymieniony wyżej osad nie jestem w stanie stwierdzić czy powinna być tam ścieżka.

  Pozdrawiam
 • #2
  Maly
  Level 32  
  Z prawej masz kondensator.
  Lewego elementu nie da się odczytać - kiepska jakość.
  Nie można ruszyć tego osadu jakąś chemią?
 • #4
  Misiael91
  Level 11  
  W zasadzie, że jest to kondensator to wiem, ale chodzi mi o jego wartość. Niestety IPA ani Warton Total Clean tego nie rusza, a niczym innym nie chce walczyć, bo ta płytka taka dość krucha jest. Kondensatora nie mam w ogóle więc potrzebuję znać jego wartość, natomiast ten drugi elemant latał luzem w obudowie i jest na nim napisane: u góry "A10G" a na dole "P504". Niestety te oznaczenia niewiele mi pomogły w doszukaniu się co to jest.

  Pozdrawiam
 • #5
  Misiael91
  Level 11  
  Ok, problem rozwiązany. Dziękuję wszystkim którzy chcieli pomóc.

  Po lewej był kondensator A10G, czyli 10 mikro, a po prawej jako że to jest główna gałąź zasilania bezpośrednio z baterii dałem 100 piko.

  Wszystko działa jak należy.