Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez atu plus - Nie pali na 1 i 2 cylinder

17 Lis 2015 20:33 1254 10
  • Poziom 2  
    Witam mam mały problem silnik 1.6 GSI Polonez Atu Plus czasami nie pali na pierwszy czasami na drugi czasami na nie pali na oba a czasami pracuje normalnie
    Sczytałem błędy i tu zaskoczenie błąd 17 nigdzie w żadnych opisach nie znalazłem
    OPISU BŁĘDU 17 coś Ktoś wie bo ja umarłem :cry:
  • Poziom 7  
    Witam. Kolego może to być cewka zapłonowa bo w tych silnikach często podały.
  • Poziom 21  
    Częściej uszkadzał się moduł zapłonowy.To jest ten pod cewkami.
  • Poziom 21  
    Kolego diablo, dwóch wtryskiwaczy?
  • Poziom 2  
    Ok. wielkie dzięki będę działał. GOOGLE nie boli tylko mam taką prace że nie mam czasu na siedzenie przed kompem. A może słabo się starałem Dzięki
  • Moderator Samochody
    Sprawdź zasilanie na wtryskach.
  • Poziom 43  
    Na pewno nie cewka bo są na 1-4 i 2-3 , moduł podobnie. Moze być uszczelka między cylindrami. Sprawdź ciśnienie na tłokach.
  • Poziom 2  
    No więc sprawdziłem wytargałem listwe podłączyłem i po włączeniu zapłonu 2 wtryski podawały paliwo bez przerwy az do momentu kiedy pompa się wyłączyła więc podłączyłem inną i objaw byl taki sam rozprułem wiązke i znalazłem przetarte kable po naprawie usterka ustąpiła to znaczy wtryski nie podają paliwa po włączeniu zapłonu tylko dopiero w momencie kręcenia rozrusznikiem niestety umarł aku i skończył mi się czas więc nie wiem czy auto odpali
    Myśle że jutro znajde czas żeby to sprawdzić o efektach napiszę może się komuś przyda
  • Poziom 2  
    A więc sprawa zamknięta auto gada jak ta lala a przyczyną problemów była przetarta instalacja pomiędzy komputerem a silnikiem. A tak na marginesie jeśli się komuś przydarzy coś takiego to warto sprawdzić stan oleju w silniku ja miałem ponad 8 litrów więc troszku bęzyny naleciało Dzięki za zainteresowanie