Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw do karaoke (Ancient Audio Oslo)

Anachronis 17 Lis 2015 23:27 705 8
  • #1 17 Lis 2015 23:27
    Anachronis
    Poziom 5  

Jakis czas temu ojciec poprosil mnie o skompletowanie zestawu do karaoke.
    Aby upewnic sie, ze zestaw bedzie wspolpracowal z monitorami aktywnymi ojca napisalem do obslugi klienta w sklepie, w ktorym handlowana tego typu zestawami.

Obsluga kazala mi napisac do producenta, a producent... Producent stwierdzil, ze nie moze mi nic doradzic w zakresie podlaczenia do monitorow (sic!). Bo nie ich glosniki, bo nie maja w sklepie takiego artykulu 0_0 WYslalem im zdjecia monitorow z podlaczeniami.

Zatem chcialbym prosic o porade Was.

Obecnie posiadam dwa monitory aktywne (zalaczniki w zdjeciach), a wiec glosniki z wbudowanym wzmacniaczem, ktore podlaczam bezposrednio do odtwarzacza DVD.

Chcialbym miec mozliwosc korzystania zarowno z plyt CD, jak i plikow mp3 nagranych na pendrive.
    Dlatego te zplanowalem nabyc nastepujace produkty:
    http://www.electronic-star.pl/Skytronic-Ampli...-HiFi-MP3-USB-SD-Karaoke-wzmacniacz_i4793.htm

http://www.electronic-star.pl/Auna-FU-2-S-zestaw-mikrofon-w-bezprzewodowych-VHF_i1659.htm

Do wzmacniacza planowalem podlaczyc odtwarzacz dvd, zestaw mikrofonowy oraz glosniki.
    Jesli chodzi o podlaczenie DVD, zakladam, ze jest to kwestia uzycia wejscia DVD Audio Input.
    Jednak nie wiem w jaki sposob mialbym podlaczyc do tego wzmacniacza zestaw mikrofonow oraz monitory aktywne.

• #2 19 Lis 2015 06:50
    Polon_us
    Poziom 40  

Te monitory aktywne - kolega może podać producenta i model?

• #4 19 Lis 2015 09:04
    Polon_us
    Poziom 40  

Ok, połączenia nie wydają się zbyt skomplikowane:

1 - DVD -> Audio OUT -> 2xCINCH -> Audio IN DVD -> Wzmacniacz
    2 - Wzmacniacz -> Line Out -> 2x CINCH -> Audio IN -> Monitory
    3 - Nadajnik mikrofonów -> MIX OUT -> Jack 6.3 mm (na wyposażeniu nadajnika) -> Mic1 (lub Mic2) -> Wzmacniacz

Uwagi:

- Głośniki (monitory) mają 2 pary wejść audio CINCH - można przetestować obydwa i wybrać te, które lepiej będzie brzmiało.
    Proszę wziąść pod uwagę, że pokrętło wzmocnienia w wzmacniaczu nie będzie (tak sądzę) miało wpływu na poziom dźwięku dostarczanego do monitorów.
    O ile kolega nie planuje podłączenia typowych kolumn do tego wzmacniacza, to te pokrętło trzeba trzymać skręcone na minimum cały czas. Jedyną regulacją wzmocnienia będzie potencjometr na monitorach.

- Regulacja wzmocnienia poszczególnych mikrofonów (ich balans) możliwa tylko na nadajniku. Wzmocnienie wejścia mikrofonowego w wzmacniaczu będzie miało wpływ na obydwa mikrofony.

• #5 19 Lis 2015 23:14
    Anachronis
    Poziom 5  

Czyli moge wlasciwie od razu zamawiac calosc, tak? Czy powinienem jakies kable domowic ekstra, czy wszystko powinno byc w tym zestawie do podlaczenia? (Kable 2x chinch do monitorow juz naturalnie mam).

Tzn ja w tych glosnikach widze wyjscia CHINCH bananowe (zwykle) i zbalansowane (XLR), czyli chyba taki kabel: http://www.electronic-star.pl/Kabel-m-ski-cin...cqEGXNDQQI5WXYzIcvl-568z5azNXFGVfsaAi9P8P8HAQ

• #6 20 Lis 2015 05:41
    Polon_us
    Poziom 40  

Anachronis napisał:
    Tzn ja w tych glosnikach widze wyjscia CHINCH bananowe (zwykle) i zbalansowane (XLR),

Tak po prawdzie, to są wejścia.
    Polon_us napisał:
    Głośniki (monitory) mają 2 pary wejść audio CINCH - można przetestować obydwa i wybrać te, które lepiej będzie brzmiało.

Napisałem o wejściach CINCH, na zdjęciu jedna para jest podłączona. Nie widzę powodu, aby używać XLR. Łatwiej pozostać przy CINCH. To zależy od kolegi.
    W sumie kolega potrzebuje 2 przewody 2xCINCH i jeden przewód jack 6.3 mm z dwóch stron. Kabel jack powinien był być na wyposażeniu nadajnika.
    Anachronis napisał:
    Czyli moge wlasciwie od razu zamawiac calosc, tak?

Znowu, to zależy od kolegi.

Proszę nie zapominać, że obydwa wyroby są produktem myśli technicznej i technologii prosto z Chin.
    Z wszystkimi z tego faktu wynikającymi konsekwencjami. Kolega sam wybierał ten sprzęt.
    Sytuację co nieco ratuje to, że wzmacniacz w zasadzie będzie pracował jako przed-wzmacniacz.

Powodzenia :)

• #7 20 Lis 2015 14:15
    Anachronis
    Poziom 5  

Ja nie jestem przywiązany do tego wyboru.
    Jeśli kolega może polecić sensowniejszy sposób na śpiewanie karaoke, jestem całkowicie otwarty na inne konfiguracje.

Po prostu żadnej innej nie znalazłem dotąd

• #8 21 Lis 2015 06:57
    Polon_us
    Poziom 40  

Koncept karaoke jest mi znany tylko teoretycznie :)

Nie potrafię polecić tego czy innego producenta. Sugerowałbym rozejrzenie się w ofercie bardziej markowych producentów.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć temat w dziale -> RTV - Co kupić?

• #9 22 Lis 2015 18:25
    Anachronis
    Poziom 5  

oK, dzieki :)

Wrzucilem zapytanie do sugerowanego dzilau.

Czy ktos wie jak mozna sie porozumiec z moderatorem? Usunal moj post w innym dziale mimo sugestii kolegi, zebym tam go zalozyl

Pozdrawiam

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson