Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

chiński agregat prądotwórczy kraft&dele KW6500E spalony stojan

18 Lis 2015 07:31 3783 9
 • Poziom 2  
  Witam,

  chciałbym przewinąć spalony aluminiowy stojan fi 0,77 mm drutem miedzianym fi 0,6 mm, tą sama liczbą zwoji. Czy mój tok myślenia jest poprawny? Jeżeli jest konieczna zmiana liczby zwoi to proszę o pomoc jak to przeliczyć.
 • Poziom 18  
  Konduktywność miedzi: 58. Konduktywność aluminium: 35. Aby nawinąć uzwojenie miedzią to wystarczy 60-70% przekroju drutu aluminiowego.
  Ilość zwojów pozostaje bez zmian.
 • Poziom 2  
  Dziękuję

  Wirnik też przewinę mimo że nie jest uszkodzony ale wyczytałem gdzieś na forum że jest nawinięty miedziowanym drutem aluminiowym.
  średnica drutu stojana fi 0,77 x 0,7=0,539 zastosuje fi 0,6 mm
  średnica drutu wirnika fi 0,55 x 0,7=0,38 zastosuje jak wyżej fi 0,6mm

  Muszę jeszcze zamówić drut miedziany 0,6mm ale jeszcze nie policzyłem zwoji.
  Myślę że 300 metrów wystarczy (około 1 kg) chiński agregat prądotwórczy kraft&dele KW6500E spalony stojan chiński agregat prądotwórczy kraft&dele KW6500E spalony stojan
 • Poziom 10  
  Zwróć uwagę na odczep pomiarowy do AVR z uzwojenia roboczego powinno odkładać się na nim napięcie w granicach 18 do 20v przy liczeniu zwoji zwróć uwagę iloma drutami był nawinięty ,ja osobiście nawiną bym drutem o takiej samej średnicy ale jak zrobisz tak jak napisał kolega lodzik1990 też będzie ok
 • Poziom 2  
  Jeszcze tematu nie rozwiązałem z powodu braku czasu. Wirnika nie będę przewijał ze względu na zwiększenie jego masy a co za tym idzie wieksze obciążenie łożysk.
  Jeżeli mielibyście dodatkowe uwagi to chętnie wezmę pod uwagę.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 35  
  Kolego masz kiepskiej jakości agregat o zawyżonej mocy, więc musisz uważać, bo niemal żadne 3-fazowe silniki nie zostaną nim uruchomione. Skorzystaj z okazji, że masz uszkodzony stojan i kup "mocny" stojan 1-fazowy, to będziesz miał jakiś pożytek z tego agregatu. Jeśli przezwoisz stojan miedzią, to i tak musisz uważać, aby w przypadku podłączenia odbiorników 1-fazowych równomiernie obciążać każdą z faz. W przypadku "przerobienia" agregatu na 1-fazowy wirnik może pozostać ten sam, a stojan koniecznie z uzwojeniem pod AVR.
 • Poziom 13  
  Tutaj całkowita moc tego agregatu przy której stabilnie pracuje to max 2000W rozłożone równomiernie na 3 fazy. Wiec na fazę masz do dyspozycji ok 700W. Dodatkowo stabilizacja napięcia jest brana z jednej fazy . Jak obciążysz fazę pomiarową to na pozostałych nieobciążonych fazach masz 240--250V. Dla zwykłego użytkownika 3 fazowy stojan to pomyłka. tak jak już wcześniej koledzy wspominali najlepszym wyjściem będzie przewinięcie na 1 fazę. To co będzie na nalepce zależy tylko od zamawiającego. Naprawiałem wersje które wg chinczyka miały mieć nawet 7kW mocy a ledwo pracował obciążony 3 suszarkami po 500W na fazę. Na sam wirnik wchodzi ponad 1 kg drutu 0.7 mm.
 • Poziom 10  
  popieram przewiń na 1f będzie z niego jakiś pożytek wirnik jak jest dobry to bym zostawił ,po przewinięciu trzeba wyważyć bo będzie pracować jak wibrator , trzeba się zastanowić i robić to w granicach opłacalności
 • Poziom 14  
  Witam!
  Widzieliście chiński agregat z wyważonym wirnikiem? Może ktoś ma pomysł jak to zrobić? Przewiń jeśli taka jest potrzeba i ciesz się do następnej usterki .