Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NTT 707G - Pół systemu jest po Angielsku a reszta po Polsku

18 Lis 2015 10:25 945 2
  • Poziom 10  
    Zakupiłem w promocji (149zł) z marketu tablet firmy NTT. Jest to dokładnie model NTT 707G. Jest to standardowa zabawka z najniższej półki (lcd 7", 512MB ram, 4GB, dual core) lecz jestem zadowolony. Mam jednak problem i to poważny!
    Pół systemu jest w języku angielskim pomimo tego że wszędzie jest ustawiony j.polski. Podaję dane:

Android - wersja 4.1.2
    Wersja jądra: 3.4.0
    Custom Build: 1.22_20131018
    Pasmo podstawowe: MAUI..11AMD.W12.22SP.V27.P2 2013-08-27

Zadowolony jestem ponieważ produkt nie zgadza się z opisem w specyfikacjach. Nie wiem dlaczego ale producent mówi co innego i co innego jest w urządzeniu!

Producent podaje że są w nim dwie kamery. Przód VGA i tył 2.0MPX. Oczywiście są ale przód 1.2MPX i tył 5.0MPX! Zostało to już sprawdzone robiąc fotki i obliczając po rozdzielczości. Nawet wszystkie aplikacje robiące zdjęcia dają wybór rozdzielczości do 5.0MPx. To była pierwsza niespodzianka.

Druga jest taka że jest w nim nie 3G WCDMA tylko HSPA i to raczej HSPA+DC bo to nie możliwe by tablet łapał downloady z prędkością pow. 21Mb/s! POdczas surfowania pojawia się ikonka H+ a speed test w nocy pokazał 27,46Mb/s w downloadzie i 7,89Mb/s w uploadzie (sieć Plus).

Trzecia jest taka że tablet w specyfikacji ma napisane: moduł GPS, producent mówi że jest w nim klasyczny GPS. Nie wiem dlaczego tak mówią ponieważ tablet posiada także Glonass! Rozpoznają to wszystkie aplikacje testujące moduł GPS itp.
    Przy wyświetlaniu satelitów jest podział na GPS i Glonass i są zaznaczane na żółto (GPS) lub zielono (Glonass). Tych z GPS jest spora liczba (satelitów) a Glonass łapie rzadko, najczęściej tylko w czystym terenie otwartym i zawsze max. 2,3 satelity. No ale jest.

Czwarta rzecz jest taka że tablet widzi i czyta prawidłowo karty pamięci 64GB a nie jak podają że max. do 32GB. W prawdzie miał problem z odnalezieniem karty gdy została sformatowana z poziomu komputera (fat32 lub NTFS) i jej wcale nie widział. Usunąłem partycję z karty za pomocą Partiotion Manager i nie formatując, nie tworząc tablicy - wsadziłem do tabletu. Tablet odnalazł kartę ale zgłosił że jest uszkodzona i zapytał czy sformatować. Wcisnąłem tak, formatowanie potrwało około 2minut i od tej pory widzi prawidłową pojemność i nie ma problemów z odczytem i instalacją aplikacji. Bez problemów widzi inne karty jak 32GB, 16GB itp.

Niestety, wnerwia mnie android. Pół systemu jest po Angielsku a pół po Polsku. Nie pomaga resetowanie i nie pomaga resetowanie z poziomu BootLoadera.
    Czy jest szansa na zmianę wersji Androida na nowszą w tym modelu?

Pisałem do NTT Warszawa ale milczą. To właśnie oni przygotowywali specyfikację urządzenia na Polski rynek (opis) i przygotowali tak jak widać. Gdyby napisali że jest tu HSPA+DC, jest Glonass i aparat 5.0 to sprzętu tego nigdy byśmy nie znaleźli za 149zł w sklepach!