Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESL6507R - Jaki to błąd?

bubu64 18 Lis 2015 10:46 5463 7
  • #1 18 Lis 2015 10:46
    bubu64
    Poziom 20  

Zmywarka Electrolux ESL6507R.
    Po włączeniu , załącza się pompa spustowa i działa przez ok.1 minutę, następnie jest krótka przerwa i znowu pompa spustowa dział przez ok.1 minutę i tak trzy razy.
    Po trzecim razie dioda o symbolu ->I mruga dwa razy i przerwa krótka, znowu mruga dwa razy i przerwa.
    Może ktoś wie co to za błąd.

1 7
  • Pomocny post
    #2 18 Lis 2015 10:47
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

To błąd F20

2
  • Pomocny post
    #3 18 Lis 2015 11:45
    wersion
    Poziom 14  

No tak tylko w Eluxie to się czyta jako LED i20 problem z odprowadzaniem wody, jeżeli pompa spustowa działa to pewnie grzałka do wymiany, najpierw spróbuj skasować błąd w trybie serwisowym może to pomoże .

1
  • #4 19 Lis 2015 11:07
    bubu64
    Poziom 20  

Grzałka sprawna, do wymiany był hydrostat analogowy, ale po wymianie trzeba było i tak przeprowadzić reset modułu:)
    Dzięki za podpowiedzi, wiedziałem przynajmniej gdzie szukać usterki :D

0
  • #5 01 Gru 2015 14:26
    bubu64
    Poziom 20  

Ze zmywarką znowu pojawił się problem, dalej pokazuje błąd i20.
    Zakupiłem nowy hydrostat , po zamontowaniu i po kalibracji ruszyła, ale już na drugi dzień nie chciała działać i objawy takie jak przed podmiana hydrostatu. Mam jeden hydrostat w zapasie, ale nawet na tym zapasowym już nie chce się wykalibrować. Wie ktoś co to za zjawisko?

Dodano po 5 [godziny] 4 [minuty]:

Problem rozwiązany, a więc:
    1 - przeprowadziłem najpierw procedurę kasowania błędu w następujący sposób:
    Naciskamy licząc od lewej pierwszy i trzeci przycisk ,następnie włączamy przycisk ON/OFF. Puszczamy przyciski i czekamy, w tym czasie mrugają trzy diody od lewej. Naciskamy drugą diodę od lewej i zaczynają mrugać wszystkie diody.
    Po kilkunastu sekundach mruganie się kończy i świecą się tylko diody wyboru programów:) Przyciskiem ON/OFF odłączamy zasilanie.

2 - następnie przeprowadziłem procedurę testową w ramach której jest też procedura kalibracji.
    Naciskamy ponownie przyciski pierwszy i trzeci i włączamy przycisk ON/OFF.
    Trzy pierwsze diody licząc od lewej mrugają.Następnie naciskamy trzeci przycisk od lewej i zaczyna się procedura testowa.Trzecia dioda wciąż mruga, a zmywarka w tym czasie wykonuje szybki program testowy trwający ok. 15 minut. Po zakończeniu znowu przyciskiem ON/OFF wyłączamy zasilanie.

Zmywareczka gotowa do pracy z nowym hydrostatem :) Okazuje się, iż ważne w tym wypadku było przeprowadzenie obu procedur jedna po drugiej...

0
  • #6 10 Lut 2016 22:11
    fogon
    Poziom 11  

wersion napisał:
    jeżeli pompa spustowa działa to pewnie grzałka do wymiany

pewnie też koszyk na sztućce jak i nie pozostałe kosze będą do wymiany....

0
  • #7 10 Lut 2016 23:49
    nares
    Specjalista AGD

fogon napisał:
    wersion napisał:
    jeżeli pompa spustowa działa to pewnie grzałka do wymiany

pewnie też koszyk na sztućce jak i nie pozostałe kosze będą do wymiany....

Kolego, jesteś kompletnym dyletantem, więc nie wydurniaj się. Kolega wersion ma rację, ale nie Tobie to tłumaczyć.

0
  • #8 26 Maj 2016 00:23
    1072353
    Użytkownik usunął konto