Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C4 Coupe - Sprzęgło bardzo nisko łapie

18 Lis 2015 14:18 1293 6
  • Poziom 14  
    Witam.
    Ponieważ od jakiegoś czasu zauważyłem, że pedał sprzęgła coraz niżej łapie, chciałbym dowiedzieć się czy jest możliwość regulacji, a jeżeli tak to gdzie?? Szukałem w googlach ale nie ma tego modelu. Nie wiem czy jest linka tak jak było kiedyś i można podciągnąć czy nie.
    Citroen C4 Coupe 2004 rok 1,6 HDI
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Nie ma linki. Jest połączone hydraulicznie. Jedyne co można zrobić to odpowietrzyc jeśli sytuacja tego wymaga. Regulacji nie ma
  • Poziom 14  
    W takim razie poszukam jak się odpowietrza i w jakich przypadkach, chyba że ktoś na szybko jest w stanie gdzieś mnie odesłać do jakiejś lektury ;)
  • Poziom 30  
    Przy wysprzegliku jest odpowietrznik. Zasada taka sama jak przy odpowietrzaniu hamulców. Jednak nie sądzę aby to było przyczyną niskiego sprzęgła, choć warto zlac stary płyn z układu.
  • Poziom 39  
    Pierdoły, sprzęgło się kończy.
  • Poziom 14  
    Co dziwne jak popompuję sprzęgłem tak jak kiedyś się pompowało hamulcem w maluchu to jest dużo lepiej. I na rozgrzanym też jest lepiej. Chyba muszę go do sprawdzenia sprzęgła zawieźć i będzie wiadomo.
    Dziękuję wszystkim za pomoc.
  • Poziom 15  
    Sprawdź czy nie ma wycieku na pompie, wysprzęgliku lub na przewodzie. Układ sam z siebie się nie zapowietrza.