Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfra + - Rozdzielenie sygnalu jednego abonamentu nc+

18 Lis 2015 14:51 1908 8
  • Poziom 2  
    Witam!

Zakładam nowy temat ponieważ nie znalazłem nigdzie na forach jakichś nowszych informacji w temacie, wszystkie do roku 2013 więc myślę że dużo się mogło od tego czasu zmienić.

Tak więc, mam w domu Cyfre+ 2 telewizory, chciałbym za pomocą splitera i konwertera a także drugiego tunera mając jeden abonament zrobić multirum, nie dopłacając do abonamentu rzecz jasna :)

Moim pytaniem jest:

*Jaki tuner muszę kupić do drugiego telewizora tak aby był kompatybilny z tym który mam a także ze spliterem

*Który spliter jest najlepszy na dzień dzisiejszy?
    -przewodowy czy bezprzewodowy? bezprzewodowy z tego co wiem Clone+ na dzień dzisiejszy ale z tego co wiem to większość osób narzeka że sygnał przerywa.

tuner cyfry+, który posiadam to Sagemcom DSIW74, posiadam także 2 tunery cyfrowego polsatu ale to też tylko z jedna karta abonencką czyli z jednym abonamentem ale z tego co sie zorientowałem to możliwości podziału cyfrowego polsatu spliterem nie ma ? Zgadza się ?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i poświęcony mi czas.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Najtaniej dokupić multiroom w nc+. Bo musiałbyś kupić dwa tunery np. Ferguson, tek, który masz nieobsługuje splittera.
  • Poziom 2  
    djlukas napisał:
    Najtaniej dokupić multiroom w nc+. Bo musiałbyś kupić dwa tunery np. Ferguson, tek, który masz nieobsługuje splittera.

ok czyli 2 tunery Ferguson ARVIA jaki spliter do tego?
  • Pomocny post
    Moderator - SAT
    Do Arivy nie potrzebujesz splitera, jego funkcję realizuje oprogramowanie dekodera.
  • Poziom 2  
    simhak napisał:
    Do Arivy nie potrzebujesz splitera, jego funkcję realizuje oprogramowanie dekodera.

Rozumiem, więc jaki jest najlepszy sposób podłączenia się pod jeden abonament w wielu pokojach? Proszę o dokładny schemat podłaczenia, co potrzebuję i jak co do czego.
  • Poziom 23  
    Warunkiem jest karta Cyfry tzw Cameleon i Ferguson Ariva a tu polecam coś ze starszych modeli, gdyż mają większe możliwości. Alternatywny do firmowego soft pozwala na podłączenie do 4 tunerów po sieci lokalnej LAN. Zajrzyj tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2687135.html
  • Poziom 31  
    Kilka lat temu robiłem coś takiego na cztery pokoje i nie bardzo poradziłem sobie z tym by cztery Arivy ( setki) pracowały jednocześnie ( dwa jak najbardziej). Zrobiłem serwer Newcamd na starym Dreamboxie 5600. I tak to działa do dziś. Lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie kilku linuxowych tunerów ( białe NBoxy są tańsze od Arivy ) a możliwości i obsługa inna półka. Pytanie tylko jak długo utrzymają się Cameleony dopóki ich Caymany nie zjedzą. Dwa, trzy lata?. Tego nie wiadomo.
  • Poziom 23  
    Bez problemu lata na 4szt: Ariva 220 jako serwer, 1szt A220 biorca + 3szt A210 biorca. NewCam w homesharingu i to kilka lat bez zawieszenia.
  • Poziom 31  
    sq9fmc napisał:
    Ariva 220 jako serwer, 1szt A220 biorca + 3szt A210 biorca.

Ale ja miałem setki. I być może dało się to odpalić ale miałem tego Dreamboxa ( którego miałem za darmo, musiałem go tylko naprawić :D )