Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Galaxy S4 - Plama po klejeniu LOCA

18 Lis 2015 15:34 3795 14
  • Poziom 8  
    witam mam problem z moim galaxy s4 Wymianiałem szybke i skleiłem ją klejem LOCA z allegro utwardzilem latarka uv bylo wszystko dobrze przez jakies 4 dni od 2 dni powili zaczela sie robic plama w narozniku a dzis wyglada tak jak na zdjęciu .

a teraz pytanie czy da sie to jakos uratować bo nie wiem czy bawić się w rozklejanie szybki bo prawdopodobnie klej dostał się do wyświetlacza tylko czy wyświetlacz można rozebrać tak jak matryce w laptopie np

Galaxy S4 - Plama po klejeniu LOCA
  • Poziom 31  
    Klej dostał ci się między warstwy rozpraszające podświetlenie pod wyświetlaczem, musiałbyś je wymienić, a nie wiem czy w tym przypadku jest to wykonalne.
  • Poziom 37  
    Adrian4477 napisał:
    Klej dostał ci się między warstwy rozpraszające podświetlenie pod wyświetlaczem, musiałbyś je wymienić, a nie wiem czy w tym przypadku jest to wykonalne.

Gdzie w AMOLED-zie są niby warstwy rozpraszające podświetlenie?
  • Poziom 31  
    W takim razie co jest, bo widzę że jestem niedoinformowany? :)
  • Poziom 12  
    LCD wyciągałeś do sklejenia z szybka?. Tam mi to wygląda na klej który dostał się pod taśmę montażową LCD, jeśli było klejone w ramce.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    AMOLED to aktywna matryca organicznych diod led, prostymi słowy każdy pixel świeci własnym światłem, nie ma podświetlania jak w ekranach LCD. Ten wyświetlacz się pewnie odgniótł i jest zwyczajnie uszkodzony. Do wymiany.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Albo przegrzany.
  • Poziom 8  
    dodam ze po podgrzaniu tego miejsca hotairem część tej plamy znika i po ochłodzeniu znowu wraca dodam tez ze w tym miejscu przed swieceniem latarka uv dociskałem aby nie było pombla może za mocno docisniete jest i jak sciagne to wroci do normy
  • Poziom 22  
    Uszkodzenie szkła niestety
  • Poziom 8  
    Jednak wyświetlacz się rozszczelnił po sćiągnieciu szkła od razu odeszło od innej warstwy

na przyszłość co mogło być powodem takiej sytuacji ?
    Zamawiam komplet na allegro za 350 zł ramka + wyświetlacz i szybka czy sa to oryginały takie jak na pierwszy montaż ?
  • Poziom 19  
    Raczej podejrzewam że regenerowany oryginał :) Dostęp do nowego oryginału mają z reguły autoryzowane serwisy. Jak uniknąć? Nie wiem jak wymieniałeś bo sama loca nie powinna takich szkód wyrządzić. Wyjmowałeś wyświetlacz z ramki ? moczyłeś go w jakimś świństwie żeby łatwiej wyjąć z ramy?
    Ewentualnie może używałeś jakiegoś agresywnego środka do czyszczenia kleju?
  • Spec od GSM
    @blialy90 : 90% modułów na Allegro to tak jak bogdan2491 napisał "regenerowany oryginał" - nie ma się co łudzić, że będzie to oryginał - powinieneś wtedy dostać LCD a ładnym pudełeczku Samsunga w hermetycznie zamkniętym woreczku
  • Poziom 13  
    Witam, odgrzewam temat. Sytuacja podobna jak u kolegi założyciela. LCD wyciągany z ramki, po wyciągnięciu i odcięciu szyby wszystko było ok gdyż sprawdzam po każdym etapie LCD. Z tym że klej po odcięciu bardzo ciężko schodził zawsze dawało rade usunąć po prostu palcem i odrobiną izopropanolu a tu użyłem jeszcze b. ekstrakcyjnej gdyż nie szło doczyścić ekranu (prawdopodobnie już była szyba zmieniana bo tym razem naprawdę ciężko szło). Czy możliwe że to od niej powstała ta plama ? Ekran działa nie jest wypalony ani zduszony, bo całkowicie inaczej to wówczas wygląda, on ma po prostu takie odbarwienie. Czy jest to wina b. ekstrakcyjnej czy po prostu miałem pecha ? Zaznaczam że nie robiłem tego pierwszy raz, z tego żyje a plamy powstały po raz pierwszy. Da rade to doczyścić jeszcze po ściągnięciu polaryzatora czy ekran spisany już na straty ?

Aha klej jakiego używam cały czas i nigdy z nim nie było takich problemów to YC3195LV kleje nim od s3 mini do s5.

EDIT:
    Wyświetlacz znowu wyciągnięty z ramki, od tyłu zdarte wszystkie taśmy, wyczyszczony, także to nie jest nic od taśm montażowych ani klejów które mogły się dostać pod LCD, dziś rozetnę na nowo szybę i będę szukał dalej, podejrzewam że b. ektrakcyjna mogła jakoś uszkodzić polaryzator, przepalić ?
  • Poziom 18  
    Na forum jest masa postów, loca często jest agresywna i tak się kończą domowe wymiany. Kleić tylko na OCA :-)
    w obydwóch przypadkach matryca na śmietnik.

pozdrawiam
  • Poziom 13  
    No ale nie rozumiem dlaczego skoro skleiłem klejem z tej samej tuby 8szt ( w tym również 2 szt. i9505) i nigdy nie powstało coś takiego.

EDIT:

Jako że wyświetlacz i tak nie nadawał się w takim stanie do użytku, ściągnąłem szybę, plamy nadal były, ściągnąłem polaryzator a pod nim plamy również były, więc niestety ale LCD tylko na śmietnik, nie ma już co w nim ratować gdy pojawi się takie coś. Prawdopodobnie to ta benzyna ekstrakcyjna która doczyszczałem ekran silnie zareagowała na LCD.