Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakość przewodów 2 x RCA chinch-chinch

bogdanzieba 18 Lis 2015 15:49 654 6
  • #1 18 Lis 2015 15:49
    bogdanzieba
    Poziom 29  

Witam może pytanie być lakoniczne ale proszę o poradę, mianowicie niedawno zakupiłem następujący zestaw:

1. wzmacniacz Technics SU-A700 MK3,
    2. tuner radiowy Technics ST-GT350.

Chciałbym te dwa urządzenia podłączyć dobrej jakości przewodem, 2 x RCA (chinch-chinch) i moje pytanie brzmi jaki przewód kupić i jakiej długości. Jak jeden sprzęt będzie stał na drugim to myślę, że powinien starczyć przewód 50 cm.
    Chcę, aby to dobrze grało bez "buczenia" w głośnikach.

W przyszłości będę chciał również podłączyć ten wzmacniacz z odtwarzaczem CD i dekoderem satelitarnym.

Serdecznie dziękuję za udzieloną pomoc.

Sugestie:

1. VITALCO za 10 zł
    2. VTALCO za 14 zł,

czy lepiej dołożyć do:

3. Prolinka model TCV 4270 za 28 zł.

0 6
  • #3 18 Lis 2015 18:05
    bogdanzieba
    Poziom 29  

Kiedyś jak kupiłem niskiej jakości przewód Eur-euro do TV to w głośnikach słychać było buczenie. Dołożyłem trochę i kupiłem z formy Prolink i jak ręką odjął.
    50 cm powinno starczyć?

0
  • Pomocny post
    #4 18 Lis 2015 19:48
    Artur k.
    Admin grupy audio

bogdanzieba napisał:
    Kiedyś jak kupiłem niskiej jakości przewód Eur-euro do TV to w głośnikach słychać było buczenie.

Dlatego napisałem żebyś unikał przewodów za 3zł :) Tak to właśnie z nimi jest. Natomiast jeśli chodzi o te które podałeś to wszystko jedno który kupisz, nie ma prawa nic brumieć.

bogdanzieba napisał:
    50 cm powinno starczyć?

A tego to ja nie wiem. Ustaw sprzęt tak jak ma stać i sprawdź czy Ci taki wystarczy, czy może być krótszy, czy może lepiej dłuższy. Weź poprawkę na to, że z czasem możesz chcieć pozmieniać coś i wówczas przewody mogą się okazać zbyt krótkie. Z kolei jeśli będą zbyt długie to potem nie ma co z tym zrobić.
    Ja u siebie mam zrobione na wymiar, najkrótszy mam 30cm, bo tak mi akurat pasowało.

0
  • Pomocny post
    #5 19 Lis 2015 00:44
    kassans
    Poziom 31  

Jeszcze są Prolink Futura i Prolink Exclusive. Używam ich są dobrej jakości :) unikać tylko tych po 3zł lub 5zł i powinno być okej.

Długość zmierz sobie i dobierz przecież jak będzie o te 10-20cm za długi to nic mu się nie stanie.

0
  • #6 20 Lis 2015 22:40
    bogdanzieba
    Poziom 29  

Kupiłem Prolink Exclusive. Zapytałem sprzedawcy o coś alternatywnego dodał, że w podobnej jakości są też z firmy Wireway. Podobno giętsze od Prolinka.

Mieliście jakieś doświadczenia z Wireway?

0
  • Pomocny post
    #7 06 Cze 2016 12:52
    adam_anton
    Poziom 7  

Jak dla mnie bardzo ok. To nie jest produkt jak tv że można ekscytować się kolorami na ekranie czy wyglądem, ale spełnia swoje zadanie i od ponad roku mam tę wersję slim w dwóch pokojach. Dodam że w jednym z nich są dzieci i królik. Jak to gryzoń wszystko atakuje, ale kabla jeszcze nie zniszczył

0