Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Samsung WD8704DJF - pralka nie suszy w programie suszenia

opiotr84 18 Lis 2015 20:35 2055 4
  • #1 18 Lis 2015 20:35
    opiotr84
    Poziom 8  

Witam,
    Mam problem z pralko-suszarką od jakiegoś tygodnia. Gdy ustawie program suszenia pralka zaczyna pracować normalnie ale nie suszy prania. Wyglada tak jakby nie wypompowywała wody podczas procesu suszenia. Pranie pomzakonczeniu programu jest bardzo ciepłe ale bardziej mokre niż po wirowaniu.

Problem ten występuje w kratkę. Czasem suszy a czasem nie. Zauważyłem ze podczas felernego suszenia nie załącza chyba wypompowania skroplin.

Czy ktoś wie jak ugryźć ten problem?

Pralka ma 5 lat i do tej pory bezawaryjna.

10 4
  • #2 05 Maj 2017 12:22
    Konterka
    Poziom 2  

Dzień dobry.
    Mam ten sam problem. Czy poznał już Pan przyczynę? Ile kosztowała naprawa usterki?
    Dziś ma przyjść fachowiec, który obstawia wymianę panelu sterowania, a to jest koszt ok 900zl. Ale to już kolejny fachowiec, który radzi. Poprzedni wymienił jakiś trójnik zwrotny czy tam zawór trojnikowy, inny czyścił przewody i wymienił grzałkę, ale i tak to nic nie dało.
    Proszę o informację jak poradził sobie Pan z problemem i jaki był kosztowny.
    Pozdrawiam,
    Joanna

1
  • #3 05 Maj 2017 18:00
    opiotr84
    Poziom 8  

Witam Pani Joanno
    Problem sam rozwiązałem całkiem niskim kosztem bo własnym nakładem pracy.

Nie znam do tej pory przyczyny tamtego stanu rzeczy. Moge tylko przypuszczać ze był to problem związany z nagromadzeniem sie kurzu powstałego z ubrań podczas suszenia.

Rozkrecilem górna pokrywę potem wentylator suszarki i pokrywę metalowa od gorącego powietrza - pod tym wszystkim było pełno kurzu który sie namaczał podczas prania i był problem z przewiewem powietrza podczas suszenia.

Reasumując nie h pani po rozkręca te elementy i oczyści od nalotu. Za wentylatorem rownież.

Ja dodatkowo zrobiłem płukanie pustej pralki z dwoma domestosami żeby wyczyściło sie miedzy bembnem a jego płaszczem - nam tez było pełno kurzu.

No i potem kilkakrotne czyszczenie filtra odpływu.

Powodzenia

0
  • #4 08 Maj 2017 22:38
    Konterka
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedź.
    Fachura był, rozkręcił pokrywę, sprawdził czy niezakłaczone, niewiele znalazł, bo było czyszczone już wcześniej, więc uznał, że to czujnik jest zalepiony i dlatego tak się dzieje. Przeczyścił, skręcił pralkę, skasował 125 zł, a pranie po suszeniu mokre bez zmian... Miał dziś zabrać pralkę na warsztat i tam diagnozować, ale nie przyjechał i telefon wyłączony ma, więc ciśnienie mam eleganckie i bez kawy ;)
    Jeśli jutro nie przyjedzie to chyba się wezmę sama za tą pralkę zgodnie z Pana sugestią.
    Raz jeszcze dziękuję.
    Pozdrawiam,
    Joanna

0
  • #5 12 Lip 2018 14:24
    opiotr84
    Poziom 8  

mam nadzieję że Pani Justynie się udało.
    dodatkowo - w mojej pralko-suszarce czujnik temperatury granicznej odkręciłem od rury z gorącym powietrzem - teraz leży koło niej (dość blisko) i suszenie działa ze aż miło już od roku

0