logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Maszyna do szycia Łucznik 877 - przy śliskich tkaninach gubi ścieg

elszynka 18 Lis 2015 20:53 4095 8
REKLAMA
  • #1 15163538
    elszynka
    Poziom 2  
    Odziedziczyłam maszynę Łucznik 877. Maszyna bardzo ładnie szyje materiały typu bawełna, len.. Mam z nią niestety jeden mały problem. Przy troszkę bardziej śliskich materiałach (np. bawega) kompletnie gubi ścieg. Bez różnicy jakie ustawienia są, za każdym razem albo pęka nitka albo nie powstaje żaden ścieg.. Może ktoś coś wie dlaczego tak się dzieje? Gdzie robię błąd?
  • REKLAMA
  • #2 15163937
    Norwidus
    Poziom 16  
    Można prosić zdjęcia na materiale zaznaczone? Proszę spróbować wymienić igłę, może to coś pomoże :) I proszę spróbować na lewym położeniu igły (takie ustawienie igły najbardziej pomaga przy szyciu materiałów typu "stretch" czyli wszystkie rozciągliwe. Pozdrawiam :)
  • REKLAMA
  • #3 15164229
    Jar-Woj
    Poziom 24  
    Dołącz zdjęcia wykonanego ściegu z obydwu stron materiału to wiele może wyjaśnić co do przyczyny problemu.
  • #4 15164238
    Norwidus
    Poziom 16  
    Zmienić igłę, zwiększyć docisk stopki.
  • REKLAMA
  • #5 15164527
    elszynka
    Poziom 2  
    Dzięki za rady!
    Z tymi zdjęciami to chyba troszkę bez sensu bo maszyna w ogóle nie robi ściegu na bardziej śliskich materiałach.. :/ Wygląda to trochę tak jakby igła nie wpychała nitki pod materiał. Wczoraj troszkę nad nią posiedziałam i na jednym z for wyczytałam, żeby spróbować szyć przez gazetę. Wtedy faktycznie zaczęła łapać ścieg tylko, że nie przeszyję wszystkiego co bym chciała przez tą gazetę..
    Spróbuję jeszcze wymienić igłę. Dzięki!
  • #6 15164804
    Norwidus
    Poziom 16  
    Wymień igłę i spróbuj przeszyć lewym położeniem igły :)
  • #7 15165650
    elszynka
    Poziom 2  
    Igła wymieniona (przetestowałam chyba wszystkie rozmiary), na wszystkich ułożeniach igły a problem ciągle pozostaje... Maszyna robi dziurki a nie zostawia szwu. :/
  • REKLAMA
  • #8 15166110
    Norwidus
    Poziom 16  
    Może źle zakładasz igłę lubi nitkę?
  • #9 15177860
    Jar-Woj
    Poziom 24  
    Przy bardzo śliskich tkaninach gubienie ściegu jest bardzo częstym zjawiskiem. W przypadku śliskiej tkaniny między tkaniną a nitką występuje zbyt słabe tarcie i nić nie tworzy przy cofaniu się igły pętli, którą złapać ma chwytak.
    Można sobie pomóc szyjąc z podkładem z gazety ale o wiele wygodniejsza jest folia rozpuszczalna do haftu.
    Jest to folia wykonana z rozpuszczalnego w wodzie polimeru - polialkoholu winylowego, oznaczenie skrótowe PVA.
    Sprzedawana jest jako folia rozpuszczalna do haftu lub hydrofolia do haftu.
    Folia ta rozpuszcza się bez śladu w ciepłej wodzie albo w trakcie pierwszego prania.
REKLAMA