Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diora AWS 307 - Połączenie 2xRCA - Jack 6,3mm stereo

brejwchart 18 Lis 2015 21:17 840 7
  • #1 18 Lis 2015 21:17
    brejwchart
    Poziom 2  

Witam

Musze połączyć Diora z interfejsem Focusrite Scarlet 2i2. Interfejs jest podłączony do mac booka i 2 głośników Mackie a do wzmacniacza Gramofon Unitra. Kabel RCA wychodzi wyjsciem Dyskofon, wchodzi do line in w interfejsie. Jak się zapewnie domyślacie, nie działa :(. Nie wiem w ktorym miejscu szukac problemu, wedlug mnie powinno wszystko dzialac. Wzmacniacz powinnien byc sprawny. Wszystko się świeci.
    Czy ma ktoś może jakis pomysł? Mimo że interfejs jest podpiety do maca wejscie line in w interfejsie powinno dzialac niezaleznie? Bez jakiego softu?

Z góry dzięki za pomoc.

0 7
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 19 Lis 2015 00:05
    HD-VIDEO
    Poziom 37  

To, że świeci to nie znaczy ze sprawny.

Do sprawdzenia:
    Link

0
  • #3 19 Lis 2015 01:04
    brejwchart
    Poziom 2  

CZyli sam układ podłączenia jest sluszny? Myslisz że problem jest ze wzmacniaczem?

0
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #4 19 Lis 2015 06:21
    HD-VIDEO
    Poziom 37  

Z opisu, chyba chcemy nagrać dźwięk z gramofonu (z ew. jednoczesnym zapisem na DAW), poprzez Focusrite Scarlet 2i2, jednocześnie odsłuchując poprzez Diora AWS 307 > głośniki Mackie

Mamy:

1.Focusrite Scarlet 2i2
    2. Gramofon Unitra
    3. Wzmacniacz/amplituner Diora AWS 307

Gniazdo "Dyskofon" jest wejściem do podłączenia CD
    Gniazdo "Gramofon" jest wejściem do podłączenia gramofonu z wkładka MM
    Gniazdo "Magnetofon odtwarzanie/nagrywanie" jest wejściem/wyjściem.

Na RCA "Magnetofon nagrywanie" będzie dostępny dźwięk w zależności od wybranego źródła na Diora AWS 307; dostępne są /Radio/Magnetofon/Dyskofon/Gramofon/

Wiec, AWS 307 nie może być jednocześnie wzmacniaczem dla Focusrite i przedwzmacniaczem na gramofonu.

Na panelu Focusrite jest przełącznik "Direct Monitoring" wtedy sygnał audio przechodzi między gniazdami In1 i In2 na gniazdo słuchawkowe i Line out bezpośrednio

Line out są zbalansowane, wiec tam trzeba sobie przewód kupić/zrobić aby przejść na RCA

Teoretycznie można wykorzystać gniazdo "korektor". Gramofon podłączony do gniazda /Gramofon/ w AWS 307.

Wtedy, źródło wybrać jako /Gramofon/ w Diora AWS 307 >>> gniazdo "korektor" >>> przewód/wtyk DIN545 >> do TRS (In line) Focusrite.

Z Focusrite Line Out >> przewód/wtyk DIN545 >> gniazdo "korektor"

Potrzebny jest schemat , gdzie jest podłączone gniazdo "korektor" w Diora AWS 307

Dodano po 3 [godziny] 17 [minuty]:

Ze znalezionego schematu wynik, że tak można podłączyć, wtedy gramofon będzie miał przedwzmacniacz i jednocześnie można będzie odsłuchiwać Focusrite Scarlet 2i2 poprzez Diora AWS 307 > głośniki Mackie

1
  • #5 19 Lis 2015 10:27
    brejwchart
    Poziom 2  

Hej

Udało mi się odtworzyć dźwięk za pomocą tej opcji dircet monitor tak jak mówiłeś, natomiast caly czas slychac delikatny szum nie będący trzaskami płyty. Jakies pomysły skąd może się on brać? Czy w takiej konfiguracji jest możliwe nagrywanie w jakimś DAWie po linii?

Dzięki za poprzedniego posta, bardzo mi pomógł, wybacz mój mało profesjonalny styl przekazywania informacji, dopiero się ucze.

Pozdrawiam!

0
  • Pomocny post
    #6 20 Lis 2015 04:19
    HD-VIDEO
    Poziom 37  

Przedwzmacniacze w tych amplitunerach Unitra - szumią.

Można porównać jak szumi przedwzmacniacz w tradycyjnym połączeniu czyli gniazdo gramofonowe >> Diora AWS 307 > głośniki.

Można spróbować zmniejszyć czułość In1 i In2 a zwiększyć poziom na Line Out.

Po zainstalowaniu sterowników, na DAW będą dostępne In1 i In2, trzeba tylko sobie przyporządkować do traków.

Line out w DAW trzeba wyciszyć, gdy włączony monitor, bo się pętla zrobi.

0
  • #7 20 Lis 2015 09:34
    brejwchart
    Poziom 2  

Ok wygląda na to że wszystko działa za co ci bardzo dziękuje, tylko jakość nagrania pozostawia wiele do życzenie, zastanawiam się czy to kwestia tego sprzętu przedwzmacniacza i gramofonu czy da się to jakoś jeszcze skorygować. Rozumiem że możliwość wykorzystania diora jako przedwzmacniacza dla gramofonu jest możliwa tylko gdy wyjdzie wyjściem korektor? znalazłem w internecie kabel którym można z tamtąd wyjść a koncowka z grubym jackiem wejsc w line in ale jak wtedy nagrywac?
    Drąże tą sprawe, ponieważ zależy mi bardzo na jak najwyższej jakości nagrania.

Pozdrawiam :)

0
  • #8 21 Lis 2015 04:10
    HD-VIDEO
    Poziom 37  

Gniazdo "Gramofon" - wciśnięty przycisk gramofon
    Na RCA "Magnetofon nagrywanie", pojawi się sygnał z przedwzmacniacza >>> line In

Jednocześnie Diora AWS 307 > głośniki = słyszymy tylko dźwięk z przedwzmacniacza.

Sygnał w gnieździe korektor jest przesyłany między szpilkami:

3 >>> 1 - kanał L
    5 >>> 4 - kanał P

gdzie 3/5 jest wyjściem z przedwzmacniacza gramofonowego /a także CD/Magnetofon/Tuner/ >>> Line In
    gdzie 1/4 jest wejściem do wzmacniacza /reg. głośności/barwa/balans >>> Line out

Szpilka 2 jest masą dla tych wszystkich sygnałów

Tutaj raczej przydało by się wymienić gramofon na coś lepszego + zewnętrzny przedwzmacniacz.

0