Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit IWC6105-Jaki triak do blokady?

18 Lis 2015 22:32 2028 7
  • Poziom 14  
    Witam. Jaki powinien być triak do blokady w wyżej wymienionym modelu? Mój się rozleciał i nie wiem jaki rodzaj podejrzewam Z0607, ale nie jestem pewny. Z góry dziękuje za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Tak, to jest triak (Q018) - Z0607MA.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 14  
    Już doszedłem do tego sam rozkredięłm tą od WIE porównałem podpiąłem i ruszyła :)
  • Poziom 14  
    Wystąpił kolejny błąd nie wiem czym spowodowany. Na każdym programie jest na początku poza można powiedzieć, że 3 (jak woda w bębnie jest zaczyna prać, jak nie ma nalewa i gdy wyłącza elektrozawór wstępnego na zalewania filtra wywala błąd), płukaniem i jednym z cyklów z praniem, zaś na wirowaniu po wykonaniu 3 impulsów staje i moim zdaniem wtedy powinna zacząć kręcić bębnem, a ona wywala błąd. Migają diody ecotime odplamianie, dodatkowe płukanie (na zielono) i start na pomarańczowo. Świeci się lampka blokady. Czy może być to spowodowane, trochę innym tranzystorem silnika, który też wymieniłem (przyczyną wymiany było to że był zwarty).

Tak jak na tm filmie https://www.youtube.com/watch?v=bvC_L8_7BFw
    Edit:
    Znalazłem usterkę, nie widziałem jej, bo była ukryta, rozwaliło kawałek ścieżki i micro element. W domu posiadam płytkę od Indesita WIN 600, ma ona taki sam układ elementów, tylko trzea by moim zdaniem przelutować zasilacz i płytkę z pamiecią. W WIN 600 pralka nie świeciła, powodem moim zdaniem jest cały zasilacz i elementy w przetwornicy, które zamienię z modułu IWC. Reszta jest ok. Nie wiem czy dobrze myślę, i mam pytanie bo dotrzeć do tego żeby to wylutować jest masakryczny. Zna ktoś inne metody ściągania cyny?
  • Moderator
    artur9419 napisał:
    W domu posiadam płytkę od Indesita WIN 600, ma ona taki sam układ elementów, tylko trzeba by moim zdaniem przelutować zasilacz i płytkę z pamięcią

Chyba słabo się przyjrzałeś obu płytkom PCB (jednak jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach), ale co do faktów to może pokaz na zdjęciu uszkodzenia :D Albowiem opisowo słabo to wygląda dla wszystkich i nikt się nie garnie do pomocy...
    Pralka Indesit IWC6105-Jaki triak do blokady?
  • Poziom 14  
    Mój w IWC wygląda kompletnie inaczej niż ten na zdjęciu z IWC. Układ wszystkiego jest taki jak w WIN. Za chwile dodam zdjęcie. W win jest jedno złącze ściągnięte, ale już znalazłem i założyłem. Znalazłem też chyba problem, który pojawił się w pralce WIN. Rezystor, który ma mieć 10Ω, raz ma 100Ω, 50Ω, 10Ω, 40Ω.
    Pralka Indesit IWC6105-Jaki triak do blokady?SAM_75..JPG Download (273.98 kB) Pralka Indesit IWC6105-Jaki triak do blokady?SAM_75..JPG Download (273.83 kB) Pralka Indesit IWC6105-Jaki triak do blokady?SAM_75..JPG Download (274.16 kB) Pralka Indesit IWC6105-Jaki triak do blokady?Schowek...jpg Download (564.48 kB)
  • Poziom 14  
    Udało się, po przelutowaniu zasilacza i pamięci od IWC do modułu WIN pralka ruszyła i robi wszytsko jak należy.