Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit IWC6105-Jaki triak do blokady?

artur9419 18 Lis 2015 22:32 1725 7
  • #1 18 Lis 2015 22:32
    artur9419
    Poziom 14  

Witam. Jaki powinien być triak do blokady w wyżej wymienionym modelu? Mój się rozleciał i nie wiem jaki rodzaj podejrzewam Z0607, ale nie jestem pewny. Z góry dziękuje za pomoc.

0 7
  • Pomocny post
    #2 18 Lis 2015 23:08
    elbob
    Poziom 32  

Tak, to jest triak (Q018) - Z0607MA.

0
  • #4 20 Lis 2015 17:26
    artur9419
    Poziom 14  

Już doszedłem do tego sam rozkredięłm tą od WIE porównałem podpiąłem i ruszyła :)

0
  • #5 21 Lis 2015 16:14
    artur9419
    Poziom 14  

Wystąpił kolejny błąd nie wiem czym spowodowany. Na każdym programie jest na początku poza można powiedzieć, że 3 (jak woda w bębnie jest zaczyna prać, jak nie ma nalewa i gdy wyłącza elektrozawór wstępnego na zalewania filtra wywala błąd), płukaniem i jednym z cyklów z praniem, zaś na wirowaniu po wykonaniu 3 impulsów staje i moim zdaniem wtedy powinna zacząć kręcić bębnem, a ona wywala błąd. Migają diody ecotime odplamianie, dodatkowe płukanie (na zielono) i start na pomarańczowo. Świeci się lampka blokady. Czy może być to spowodowane, trochę innym tranzystorem silnika, który też wymieniłem (przyczyną wymiany było to że był zwarty)

Dodano po 32 [minuty]:

Proszę o szybką odp i z góry dziękuje

Dodano po 1 [minuty]:

Tak jak na tm filmie https://www.youtube.com/watch?v=bvC_L8_7BFw

Dodano po 1 [godziny] 42 [minuty]:

znalazłem usterkę, nie widziałem jej, bo była ukryta, rozwaliło kawałek ścieżki i micro element. W domu posiadam płytkę od Indesita WIN 600, ma ona taki sam układ elementów, tylko trzea by moim zdaniem przelutować zasilacz i płytkę z pamiecią. W WIN 600 pralka nei świeciła, powodem moim zdaniem jest cały zasilacz i elementy w przetwornicy które zamienię z modułu IWC. Reszta jest ok. Nie wiem czy dobrze myślę, i mam pytanie bo dotrzeć do tego żeby to wylutować jest masakryczny. Zna ktoś inne metody ściągania cyny?

0
  • #6 21 Lis 2015 18:18
    TONI_2003
    Moderator

artur9419 napisał:
    W domu posiadam płytkę od Indesita WIN 600, ma ona taki sam układ elementów, tylko trzeba by moim zdaniem przelutować zasilacz i płytkę z pamięcią

Chyba słabo się przyjrzałeś obu płytkom PCB (jednak jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach), ale co do faktów to może pokaz na zdjęciu uszkodzenia :D Albowiem opisowo słabo to wygląda dla wszystkich i nikt się nie garnie do pomocy...
    Pralka Indesit IWC6105-Jaki triak do blokady?

0
  • #7 21 Lis 2015 19:33
    artur9419
    Poziom 14  

Mój w IWC wygląda kompletnie inaczej niż ten na zdjęciu z IWC. Układ wszytskiego jest taki jak jak w WIN. Za chwile dodam zdjęcie. W win jst jedno złącze ściągnięte, ale już znalazłem i założyłem. Znalazłem też chyba problem który pojawił się w pralce WIN. Rezystor który ma mieć 10 omów, raz ma 100, 50, 10, 40.

1
  • #8 24 Lis 2015 15:36
    artur9419
    Poziom 14  

Udało się, po przelutowaniu zasilacza i pamięci od IWC do modułu WIN pralka ruszyła i robi wszytsko jak należy.

0