Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel astra III 1.8 125 KM LPG

19 Nov 2015 12:53 2832 7
  • Level 2  
    Witam
    Zakupiłem w sierpniu opla astre kombi 1.8 125 km, wymieniłem w niej rozrząd, filtry, olej (zalałem 5w40 shella)założyłem do niej gaz, przejeździłem 4 tys km i zaświeciła mi się kontrolka od oleju. Dolałem prawie 3 litry oleju!!!! co się stało z tym olejem? Nie widzę żadnych wycieków, samochód nie dymi, co to za przyczyna może być, na co zwrócić uwagę? Pozdrawiam
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Moderator of Cars
    Eopel wrote:
    Dolałem prawie 3 litry oleju!!!! co się stało z tym olejem?

Silnik wypalił olej.

Sprawdź na początek kompresje.

Końcówka układu wydechowe jest czarna zakopcona?
  • Level 8  
    Czesc.

Może olej uciekł do układu chłodzenia, sprawdź co się dzieje w zbiorniczku wyrównawczym, sprawdź czy w oleju nie ma drobinek płynu chłodniczego - może to uszczelką pod głowicą? Pozdrawiam.
  • Moderator of Cars
    Eopel wrote:
    olej (zalałem 5w40 shella)

W naszym rejonie ten olej jest uznawany za najgorszy, zaraz za orlenowskim.
  • Moderator of Cars
    domex32 wrote:

Silnik wypalił olej.

To nie ulega wątpliwości.
    Quote:

Sprawdź na początek kompresje.

Po co? Bez sensu robota. Kompresja będzie taka, jak nominalna, ew. niewiele niższa.
    Trzeba przywyknąć, że 16 zaworowe Ople lubią olej.
    Quote:

Końcówka układu wydechowe jest czarna zakopcona?

Przy krótkich trasach zawsze będzie - nawet bez spalania oleju. Przy długich, nawet ze spalaniem oleju nie będzie okopcona jak w traktorze. Tym bardziej że wychodzi 0,7l/1000km - mieści się w normie.
    Dr.Joint. wrote:
    Czesc.
    Może olej uciekł do układu chłodzenia, sprawdź co się dzieje w zbiorniczku wyrównawczym, sprawdź czy w oleju nie ma drobinek płynu chłodniczego - może to uszczelką pod głowicą? Pozdrawiam.

Tak, 3 litry oleju przedostały się do układu chłodzenia, który jest rozciągliwy i przyjmie każdą jego ilość. Widziałeś kiedy silnik w samochodzie na oczy?

Prawda jest taka, że każdy silnik zużywa olej - jedne więcej, inne mniej. Trochę przecieknie przez uszczelniacze zaworowe, które zużywają się z czasem, trochę zostanie na gładziach cylindrów, na skutek niedoskonałości pierścieni olejowych, które nie zgarniają i nie odprowadzają go prawidłowo - trochę zostanie wyrzucona do układu dolotowego przez odmę, wraz z przedmuchiwanymi do skrzyni korbowej spalinami. Dołożenie gazu do silnika ze sporym przebiegiem z reguły powoduje zwiększone zużycie oleju.
  • Level 2  
    Jutro sprawdze wydech, do plynu chlodniczego nie poszedl olej bo sprawdzalem. Czyli nic na to nie poradze? Poprostu bedzie bral mi az tyle oleju?
  • Moderator of Cars
    Jeśli pomiar kompresji wyjdzie równo, znaczyć to będzie że nie warto naprawiać tego silnika.
  • Level 11  
    W instrukcji obsługi Opla Astry H producent podje, że każdy silnik może wziąć 0,6 litra oleju na 1000km. Jeżeli ubył olej po 4 tys. to jeszcze nie powód do paniki. Kontroluj poziom oleju i patrz czy zużycie nie wzrasta. Z tego co czytałem prawdopodobnie pierścienie tłokowe "lubią" się zapiekać.