Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

obroty silnika trójfazowego

bartek1082 19 Lis 2015 16:54 1326 6
  • #1 19 Lis 2015 16:54
    bartek1082
    Poziom 2  

Witam
    Jestem tu nowy i proszę o wyrozumiałość posiadam mały problem z silnikiem trójfazowym. A mianowicie z obrotami, oczywiście w takim silniku zmiana kierunku wirowania to nić trudnego ale jam mam silnik ok 20kW i po zmianie kolejności faz silnik kręci się oczywiście w drugą stronę ale nie morze osiągnąć swojej prędkości obrotowej. Po kolejnej zamianie faz silnik kręci się w inną stronę i osiąga prędkość bez problemu. Dodam jeszcze że silnik jest podłączony do zasilania bez żadnego falownika a ni żadnej elektroniki prosty schemat rozłącznik, bezpiecznik, stycznik.
    Nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją może ktoś coś słyszał na ten temat albomiał podobną sytuacje proszę o info.

Pozdrawiam

0 6
  • #2 19 Lis 2015 17:04
    Maciek051996
    Poziom 27  

Co napędza ten silnik? Włączany bezpośrednio czy przełącznik gwiazda trójkąt?W jakim stanie są łożyska?

0
  • #3 19 Lis 2015 17:14
    bartek1082
    Poziom 2  

Silnik jest podłączony bezpośrednio do przełącznika 0-1.

Dodano po 8 [minuty]:

Dodam jeszcze że silnik jest spięty w gwiazdę

0
  • #4 19 Lis 2015 17:56
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

bartek1082 napisał:
    Dodam jeszcze że silnik jest spięty w gwiazdę

Kolega zrobi zdjęcie tabliczki . Czy silnik coś napędza czy to tylko praca biegu jałowego .
    bartek1082 napisał:
    po zmianie kolejności faz silnik kręci się oczywiście w drugą stronę ale nie morze osiągnąć swojej prędkości obrotowej.

A skąd te przekonanie . Czy są jakieś objawy np "buczenie" silnika jego nie normalna praca czy coś innego.

0
  • #5 19 Lis 2015 18:45
    bartek1082
    Poziom 2  

Silnik jest podłączony paskiem do młyna i różnica w obrotach jest bardzo duża. dodatkowo mam porównanie bo jest jeszcze jeden silnik taki sam i działa bez zarzutów w obie strony. Ze zdjęciem jest mały problem bo musiał bym podjechać do młyna a to jest kawałek ale jak tam będę to postaram się zrobić zdjęcie ( ps. chodzi o zdjęcie podłączenia silnika czy tabliczkę znamionową)

0
  • Pomocny post
    #6 19 Lis 2015 18:49
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

W takim razie zrzuć paski i puść sam silnik. Oczywiście w obie strony.
    Jeśli można to obydwa zdjęcia.

0
  • #7 24 Kwi 2016 20:29
    bartek1082
    Poziom 2  

Witam problem rozwiązany i to nie była wina silnika tylko części mechanicznej podłączonej do niego.
    Dziękuje za pomoc

0
  Szukaj w 5mln produktów