Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC Desire X -awaria dotyku

19 Lis 2015 17:58 792 4
  • Poziom 7  
    Witam.
    Od pewnego czasu mam problem z dotykiem w moim HTC. problem polega na tym, że dotyk nie działa prawidłowo, ciężko cokolwiek wcisnąć, nieraz w ogóle nie można nic nacisnąć. Zdarza się nawet, że przyciski na dole telefonu w ogóle nie działają - jak by był zanik zasilania, ponieważ nawet nie są one podświetlone.
    Od razu napiszę, że telefon mam od ponad 2 lat(w maju skończyła się gwarancja -.-) i było wszystko w porządku. Telefon upadł mi może 2 razy, ale to z max wysokości 50cm więc to od razu można wykluczyć, gdyż taka awaria pojawiła by się w tym okresie upadku a ten problem stał się z dnia na dzień dużo dużo później.
    Chciał bym się dowiedzieć, czy to już koniec tego dotyku? czy mam kupować nowy i ew montować? czy możliwe jest, że wysunęły się tam jakieś taśmy i dlatego tak ten dotyk szaleje?
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Szczerze wątpię żeby to była kwestia niedopiętej taśmy, zwłaszcza, że w htc przy każdym złączu jest izolacja na taśmie, najprawdopodobniej kończy się gwarancja i żywot dotyku..
  • Poziom 7  
    ehh troszkę lipka :/ chciałem rozkręcić go i zobaczyć te teśmy ale oczywiście nie mam takiego torxa a innym nie mogę rozkręcić... oddawałem go kiedyś 2 razy na gwarancję i go rozkręcali (widać po śrubach - w jednej jest zerwany łepek śruby), może coś słąbo złożyli,poluzowało się, nie wiem... poczekam, może ktoś ma jakiś pomysł albo miał podobną sytuację
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Ja również wątpię żeby to była taśma, ale torx kosztuje parę groszy wiec czemu nie kupić i nie sprawdzić :) z tego co pamiętam do rozebrania tego modelu potrzebujesz jeszcze małego śrubokręta "krzyżakowego". Tasiemkę masz na górze chyba po lewej stronie. Bo wymiana dotyku ewentualnie seta w tym modelu to raczej średni biznes.
    Ps dolne podświetlanie nie jest częścią dotyku, diody są na dolnej płytce i "prześwitują" tylko przez dotyk
  • Poziom 7  
    no nic, to jednak muszę udać się do jakiegoś sklepu narzędziowego bo w tesco, castroamie czy briko nie znalazłem takich małych torxów... a śrobokręty płąskie i krzyżakowe to mam w prawie każdym rozmiarze :P
    po weekendzie rozkręcę telefonik i dam znać czy coś tam dziwnie wygląda czy też nie :)
    a na razie dzięki za podpowiedzi