Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak połączenia, sieć ograniczona po wymianie złączki RJ45

Verlar 19 Lis 2015 19:11 1023 20
  • #1 19 Lis 2015 19:11
    Verlar
    Poziom 6  

Witajcie
    Mam przykry problem, otóż brakuje mi internetu :)
    Na początek najważniejsze informacje:
    Internet dostarczany drogą radiową do anteny>PoE>Router(prosto do kompa też próbowałem).
    Kabel typu STP, ekranowany z drucikiem. Stara końcówka RJ45 - do kabli ekranowanych z metalowymi bokami.

Zmieniałem połóżenie routera i przez strych musiałem puścić kabel na nowo aby do innego pokoju przeprowadzić router, uciachałem więc końcówkę, wywierciłem dziurę, przeciągłem kabel, zakułem złączką RJ45 plastikową i klapa. Nie można się połączyć. Nic nigdy nie musiałem ustawiać, żadnych DNSów itd wszystko z automatu leciało, tylko podłączyć wtyczkę.

Nie znam się dobrze na zasadzie zasilania tej anteny ale z tego co wiem skrętka jest używana tylko w połowie - 4 kabelki, i poprzez skrętke działa PoE, zatem chyba plastikowa końcówka i brak uziemienia nie robi problemów?
    Objeździłem nawet wszystkie sklepy w moim mieście za tą wtyczką metalową "ekranowaną" ale nie można jej nigdzie dostać.

Proszę o pomoc chłopaki, dziewczyny :)

• #3 19 Lis 2015 19:16
    Verlar
    Poziom 6  

Oczywiście, że sprawdzałem, zakuwałem nawet z 5x ale jestem w 100% pewny, że zakute dobrze. Zakuwałem 2 zakuwarkami, wczoraj pożyczoną z pracy, dzisiaj kupioną swoją(bo na przyszłość się przyda :))
    Pomarańczowo biały, pomarańczowy, zielono biały, niebieski, niebiesko biały, zielony, brązowo biały, brązowy.
    Wcześniej tak samo było.
    Tak przy okazji, orientuje się ktoś czy router TP-LINK WR1043ND v2.1 posiada PoE bo nie umiem znaleźć informacji na ten temat.

• Pomocny post
    #4 19 Lis 2015 19:28
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Verlar napisał:
    ak przy okazji, orientuje się ktoś czy router TP-LINK WR1043ND v2.1 posiada PoE bo nie umiem znaleźć informacji na ten temat.

Oczywiście że nie posiada zasilania PoE na portach ethernet

• #5 19 Lis 2015 19:40
    Verlar
    Poziom 6  

Dzięki @jimasek , a czy ktoś może mnie uświadomić jak jest zasilana antena poprzez PoE? Czy te uziemienie jest ważne?

• #6 19 Lis 2015 19:49
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Każda antena zewnętrzna powinna być uziemiona (tak mówi norma) różnie to wygląda w praktyce.

Verlar napisał:
    a czy ktoś może mnie uświadomić jak jest zasilana antena poprzez PoE?

Antena nie musi być zasilana bo podłączona jest zwykle w torze w.cz nadajnika lub odbiornika.

O jakie urządzenie dokładnie ci chodzi!?

• #7 19 Lis 2015 19:52
    Verlar
    Poziom 6  

O odbiornik znajdujący się w talerzu

• #8 21 Lis 2015 16:08
    bialy20
    Poziom 19  

A czy nie odłączyłeś przy okazji wymiany wtyczki rozdzielacza PoE? Czyli twoja nowa wtyczka powinna trafić do rozdzielacza, który powinien być zasilany przez zasilacz sieciowy. Natomiast do portu w routerze wkładasz patchcord z rozdzielacza.

• #9 21 Lis 2015 16:15
    Verlar
    Poziom 6  

Nie, nie. Wymieniałem wtyczkę w kablu który idzie od anteny do poe, z poe kabelek do routera, lub bezpośrednio komputera (tez nie działa). Niestety firma dostarczająca internet u mnie to porażka straszna i na pomoc się doczekam może za tydzień dlatego szukam tutaj pomocy.

Aha, znalazłem wtyki ekranowane w leroy Merlin jakby ktoś szukał. Mimo 3x wymian nie działa nadal wiec wątpię że to wina źle zakutej wtyczki. Raczej padł odbiornik bo co innego by to mogło być? Ale dziwne ze akurat wtedy gdy przeprowadziłem router do innego pokoju :) Może da się to jakoś sprawdzić?

• #10 21 Lis 2015 23:22
    bialy20
    Poziom 19  

Zasilacz PoE sprawdzałeś? Czy po podłączeniu do portu WAN w ruterze świeci się kontrolka? Czy po podłączeniu bezpośrednio pod kompa, dostajesz IP? Komputer pokazuje podłączenie, czy odłączony kabel sieciowy?

• #11 22 Lis 2015 10:25
    Verlar
    Poziom 6  

Lampka od internetu świeci, po podłączeniu do komputera jest połączenie ale pisze "brak internetu", na zasilaczu PoE świeci zielona lampka. Więc chyba zasilacz odpada.

• #12 22 Lis 2015 10:49
    hermes-80
    Poziom 43  

Może masz po prostu za długi kabel PoE i napięcie za bardzo spadło na nim.

• #13 22 Lis 2015 10:53
    Verlar
    Poziom 6  

Miałem dłuższy o jakieś 3 metry, po skróceniu nie działa :)

• Pomocny post
    #14 22 Lis 2015 10:54
    hermes-80
    Poziom 43  

A sprawdzałeś napięcie na zasilaczu i przy odbiorniku?
    Może jak kroiłeś kabel to nie odpiąłeś końcówek i po zwarciu spaliłeś porty.

• #15 22 Lis 2015 10:59
    Verlar
    Poziom 6  

Nie bardzo mam jak sprawdzić przy odbiorniku, antena jest przymocowana do belki dachowej, z okna się nie sięgnie, z dachu też nie, a dom jest na tyle wysoki, że nie ma takiej długiej drabiny :) Jak ją mocowali to specjalnie rusztowanie rozkładane było. A do serwisu muszę zamówić samochód lub przyczepkę ze zwyżką :)

Mógłbyś dokładniej powiedzieć jak sprawdzić napięcie przy zasilaczu?

Ah, kabel odpiąłem z PoE zanim uciachałem.

• Pomocny post
    #16 22 Lis 2015 11:48
    smario11
    Poziom 31  

Skoro wspominales o talerzu to podejrzewam ze to nanobridge albo nanobeam.
    Zle zacisnales wtyki i zrobilo sie zwarcie... Teraz masz mocno przerabane. Przy zwarciu sprzet ustawia sie do fabrycznych.
    Sciagnij z neta ubnt discovery. Jest na stronie producenta. Musisz miec jave zainstalowana.
    Wlaczasz program i wyszuka Ci urzadzenie pod warunkiem ze teraz masz polaczenie dobrze zrobione. Lan zestawia sie na 100mbit?
    Oczywiscie wszystko robisz bez routera.
    Jesli wykryje Ci na ip domyslnym 192.168.1.20 to trzeba ja skonfigurowac. Na 99% nie podadza Ci ustawien wiec bedziesz musial poczekac na serwis

• #17 22 Lis 2015 12:21
    Verlar
    Poziom 6  

Czyli tak czy siak tego nie zrobię bez serwisu tak @smario11 ?

Dzięki za zainteresowanie więc czekam na serwis, może się tam jutro przejadę. Niby mają 24h od zgłoszenia awarii na kontant, a już czekam 4 dzień i 3 zgłoszenia już poszły i zero odzewu :)

• #18 22 Lis 2015 17:15
    smario11
    Poziom 31  

Zglaszales awarie czy reklamacje? To jest duza roznica

• #19 22 Lis 2015 18:36
    Verlar
    Poziom 6  

Awarie, ogólnie to od roku połączenie jest niestabilne i mam przykre doświadczenie z moim dostawca internetu :) bardzo olewaja klienta i wciskają kit ze jest dobrze, a nie jest dobrze

• #20 22 Lis 2015 19:10
    smario11
    Poziom 31  

A co to za operator tak z ciekawosci?

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo