Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki amplituner stereo i kolumny do 1500 pln

19 Lis 2015 19:27 2376 14
  • Poziom 13  
    Witam
    potrzebuję pomocy w doborze sprzętu stereo do pokoju 20 m2.
    Od kilku dni czytam lektury na forach i coraz więcej wiem, a jednocześnie coraz mniej.
    Wiem że jeśli chodzi o moc napędową to na pierwszym miejscu są wzmacniacze, potem amplitunery stereo i na końcu szarym amplitunery KD.
    Sprzęt potrzebny do słuchania muzyki 95% i z 5 % filmy.
    Muzyka jaką słucham to głównie pop, dance, disco polo, troszkę techno , chilloutu i polskiego rocka.
    Mam dekoder nBox Turbo ze starej enki. Ma on wyjście RCA i optyczne.
    Do niego chciałbym podłączyć wzmacniacz/amplituner. Nie ukrywam że fajnie było by żeby był bluetooth, to bym z laptopa coś puścił bo z kablem problem przez cały pokój.

Co ważne nie nastawiam się na extremalną moc, raz że mały budżet a dwa że
    mieszkam w bloku i nie chcę mieć problemów z policją bo sąsiedzi esesmani :)
    chciałbym żeby to zagrało przyjemnie dla ucha, nie męczyło po 15 minutach.

Budżet na ampli+kolumny 1000-1500 pln.

Mam kilka propozycji do oceny:
    1. YAMAHA RX-397 + kolumny Tannoy M2 ( mam miejsce tylko na dwie podstawkowe kolumny, podłogowe nie wchodzą w grę) - najtaniej, czy wystarczy mocy?

2.YAMAHA RX-V379 + Tannoy M2 - Jest blutooth na którym mi zależy, niby 5.1 ale tylko dwie kolumny bym podłączył podstawowe, może udźwignie?

3.YAMAHA R-S500 + Tannoy M2

4. Harman Kardon 3490 + Tannoy M2 - z tego co czytałem to bardzo mocny, nie wiem czy dla mnie nie za dużo mocy

5. Harman Kardon AVR 151 + Tannoy - tu mnóstwo fajerwerków i sieć, przez którą z komputera by szła muzyka. Do dwóch kolumn wystarczy?

Kolumny podczas czytania postów wielokrotnie powtórzyły się Tannoy M2 że są bardzo dobre, ale nie wiem czy do mojej muzyki odpowiednie?? Może w tej cenie i do takiej muzyki jest coś innego lepszego?

z góry dziękuję za wszelkie porady i sugestie.

P.S mam ewentualnie głośniki od zestawu Genius 5005

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Genius_5005_-_Kto_nie_slyszal,_niech_uslyszy.-2174.html Może by się nadały tymczasowo , a całą kasę na amplituner by przeznaczył?
  • Poziom 16  
    Witam,
    Co do Yamahy RX-397 mógłbym Ci zaproponować Yamaha DSP-AX750SE w podobnej cenie(info na maila)
    Pozostałe pozycje mocno obciążą budżet. Co do kolumn sam nie wiem. Jeżeli chcesz bezprzewodowo to niektore telewizory mają wi-fi wbudowane albo blu-ray player gdzie dodatkowo płyt cd audio można słuchać
  • Poziom 13  
    Telewizor to 42ld420 wiec blutootha i wifi nie ma. Laptop ma blutooth i chciałbym z niego odtwarzać pliki.
    Może podrzuci ktoś chociaż jakieś głośniki do takiej muzyki, koniecznie podstawkowe
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Jak planujesz słuchać muzyki odpuść sobie amplitunery kina domowego, a zwłaszcza takie podstawowe. Jak koniecznie musisz mieć optyka na gotowo kup Yamahę RN301, lub HK3490, ewentualnie klasycznie Yamaha a-s501, a-s301.
    Nie ma za mocnych wzmacniaczy, jak kupisz mocny i dobry to będzie lepiej grał, zwłaszcza niż jakieś tani słabiutki amplituner kinowy. Będziesz też miał na lepsze, lub większe kolumny za jakiś czas.
  • Poziom 13  
    Ta yamaha r-n301 wygląda ciekawie, pliki można bezprzewodowo odtwarzać z laptopa przez sieć?. Jest jeden optyk i rca, dekoder tv podlacze pod optyka A w przyszłość bluraya już przez rca nie będzie gorszej jakości niż przez optyk? Jak bym to kupił to już na głośniki nie wystarczy, można by chwilowo podłączyć te od geniusow ? Mają 8 ohm. Czy to profanacja?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Kupisz dobry interkonekt do coaxiala i będziesz zadowolony.
    Jeśli podłączysz te, o których wspomniałeś to będziesz miał czas na dozbieranie kaski. To nie profanacja. Będziesz miał dobre porównanie jak zamienisz na lepszy model ;)
  • Poziom 13  
    Dzięki za podanie ciekawej opcji. Jestem już prawie zdecydowany na yamahe r-n301. Podajcie jeszcze jakieś głośniki do tego to w przyszłości zakupie. Coś lepszego od tannoy m2? A na razie podłącze te geniusy?
  • Poziom 16  
    Wybór jest bardzo duży. Sam się rozglądam za czymś nowym do domu. Obecnie mam Kef Q35.2 i Mission 702e.
    Dużo zależy ile chcesz pieniędzy przeznaczyć, czy masz miejsce w pokoju np. na kolumny wolnostojące albo zestaw 2.1/ 5.1
    Jeżeli zależy ci na bardzo czystych średnich tonach i przyjemnym niskim basem to z podstawkowych mogę polecić Kef Coda 8. Dosyć stare, ale byłem z nich bardzo zadowolony.
    Pół roku temu miałem przez chwilę Cambridge Audio sx-50, ciekawie grały, ale bez subwoofera to cięko na dłuższą metę - bas od 50Hz w górę.
  • Poziom 32  
    mariush19 napisał:
    Ta yamaha r-n301 Jest jeden optyk i rca, dekoder tv podlacze pod optyka A w przyszłość bluraya już przez rca nie będzie gorszej jakości niż przez optyk? Jak bym to kupił to już na głośniki nie wystarczy, można by chwilowo podłączyć te od geniusow ? Mają 8 ohm. Czy to profanacja?

Bluray puszcza film na tv, a z tv masz wspomniane go optyka do dźwięku.
    Co do połaczenia RCA z muzyką z bluraya to nie koniecznie musi być gorszy dźwięk zależy jakiej jakości DAC wewnętrzny ma ten bluray. W tej klasie sprzętu raczej różnicy nie będzie. Zresztą bluraye mają też zwykle wyjście coaxial, wiec też cyfrowe, a rn301 też ma wejście coaxialne.
    Podłączając komputerowe Geniusy do mocnego amplitunera raczej zwyczajnie uszkodzisz sprzęt.
  • Poziom 13  
    W takim razie Geniusy odpadają i zwiększam budżet do 2000 pln. Zamówię tą yamahę r-n301. i zostanie mi z 700 pln na kolumny. Żona upiera się przy nowym sprzęcie, ale może się uda przemycić coś używanego.
    brachu_sq8diett napisał:
    Jeżeli zależy ci na bardzo czystych średnich tonach i przyjemnym niskim basem to z podstawkowych mogę polecić Kef Coda 8
    Ciekawa propozycja już o nich czytam, są nawet jedne na allegro za 499 pln.

A jeśli miałbym już koniecznie coś nowego kupić to coś z tych zestawów jest warte uwagi?
    1. http://allegro.pl/wharfedale-diamond-220-kable-gratis-raty-3x0-i5747024539.html
    2. http://allegro.pl/wharfedale-diamond-10-2-lukow-nowe-okazja-cena-i5805213142.html
    3. http://allegro.pl/dali-lektor-2-salon-odsluch-raty-do20x0-i5751264407.html
    4. http://allegro.pl/dali-zensor-3-autoryzowany-dealer-konin-i5787003184.html
    5. http://allegro.pl/tannoy-mercury-v1-nowe-fabrycznie-zapakowane-i5813760417.html
    6. http://allegro.pl/jbl-arena-120-monitor-stereo-jmsystem-olkusz-i5790876725.html
  • Poziom 33  
    Z tych w linkach 4 i 5 warta posłuchania i zakupu.
  • Poziom 32  
    Pozycja 4, czyli Dali zensor 3 jest najlepsza, sprawdzi się nawet z dużo lepszej klasy wzmacniaczami niż ta Yamaha. Dali 3 są też największe.
    Potem długo nic, może pozycja 5 i 2. Tylko najniższy model Tannoy'a z Yamahą to średni pomysł.
  • Poziom 13  
    Dziękuję wszystkim za pomoc, niestety zakup sprzętu odwlecze się w czasie o kilka miesięcy, ale dzięki Waszej pomocy nie będę już miał większych problemów żeby coś wybrać.
    Pozdrawiam, na pewno zdam relację co kupiłem i jakie są wrażenia odsłuchowe.
  • Poziom 2  
    Witam,

Podłączę się pod temat ponieważ w dużym stopniu mi rozświetlił sprawę wyboru sprzętu choć podejrzewam że to nadal jeszcze długa droga.

Co do samej sprawy to wymagania mam podobne tj. znalezienie czegoś w miarę rozsądnego pod kątem cena/jakość. Szukam zestawu audio a dokładniej amplitunera + głośników.

Co do muzyki to słucham ogólnie pojętej muzyki rozrywkowej ale może nie aż tak szeroko jak autor wątku ;) (rock, pop, rock alternatywny, "komercyjny" metal, trochę klubowej - po porostu "swoje ulubione";) ). Cały ambaras jest w tym że pokój w którym będzie to stało jest raczej mały (16 m2) i prostokątny (3.20 x 5m) więc szału nie będzie.

Przechodząc do szczegółów to podobnie jak autor wątku chcę złożyć sprzęt stereo z możliwością podłączenia TV czy kompa i żeby to było w miarę uniwersalne. Nie ukrywam że zależy mi też na bajerach ale też widzę że to idzie w grube tysiaki. W związku z tym wolałbym trochę lepszy amplituner (może być używany sprzed kilku lat) bez wszystkich sieciowych bajerów. W zamian za to praktycznie zdecydowany jestem kupić odtwarzacz Blu-ray BD-S677 który załatwi mi wszystkie bajery (poza radiem internetowym) a do tego ma kilka dziurek z tyłu więcej co pozwoli go podłączyć pod starszy amplituner i słuchać muzyki a także obejrzeć na nim film.

Idąc dalej to najtrudniejszą dla mnie kwestią jest amplituner. Jako że jeszcze nie sprawdzałem żadnego organoleptycznie i staram się znaleźć jakieś światełko w tunelu zacząłem od tego co jestem w stanie zrobić tj. znaleźć to co będzie dało się razem podłączyć (czyli sprawdzać na zdjęciach jakie dziurki i ile ma ich poszczególny model). W tym właśnie najwięcej pomógł mi ten wątek i on mnie chyba nawrócił na stereo a nie na KD. Więc z dziurek zależy mi na tym aby:
    - było wejście optyczne (albo dwa)
    - możliwość podpięcia 2 par głośników (A, B i A+B) i przełączanie miedzy nimi (chyba to się zwie bi-amp)
    - wyjście na sub (na przyszłość)
    - wygląd w miarę na czasie (vintage nie będzie mi pasował "dizajnu" pokoju)
    To co na razie udało mi się wytropić to poza tym co było pisane na tym forum (Yamaha R-N301, i HK 3490) to:
    - ONKYO TX-8020 (http://allegro.pl/amplituner-stereo-onkyo-tx-8020-srebrny-2x90w-wwa-i5962850540.html)
    - ONKYO TX-8030 (http://allegro.pl/amplituner-stereo-onkyo-tx-8030-gliwice-i5980694756.html)
    - YAMAHA R-N500 (http://allegro.pl/amplituner-yamaha-r-n500-i5963984668.html)
    Póki co to te 5 amplitunerów upolowałem. Próg cenowy na sam amplituner to 1500 zł (choć wolałbym aby to bliżej było 1000 zł dlatego może być używany ale nie dojechany). Na razie najbardziej podoba mi się polecany w tym wątku HK 3490.

Teraz po elaboracie - pytania:
    - Który z tych sprzętów w tych cenach jest wartych uwagi a które lepiej odpuścić?
    - Czy znajdzie się coś innego w tej cenie spełniające te kilka warunków (modele z jakieś serii ale sprzed kilku lat)?
    - Czy do takiej muzyki jak napisałem te amplitunery z natury się nadają?

Kwestia głośników jest jeszcze mniej zeksplorowana przeze mnie ale na razie wszędzie (nawet w sklepach) odbijam się od głośników Dali Zensor 3 lub 5. Ze względu na niedobory przestrzeni w mieszkaniu to osobiście skłaniałbym się ku głośnikom podstawkowym. Tym samym czy ktoś by mi polecił coś co byłoby warte przynajmniej pochylenia się? Mogą być ciut większe ale mniejsze niż podłogowe. Przedział cenowy podobny (1000-1500 zł).

Będę wdzięczny za każdą uwagę, podpowiedz czy nawet konstruktywną krytykę.
  • Poziom 8  
    Na ibood są dzisiaj głośniki: Dali Lektor LCR 120W.
    http://pl-pl.forum.ibood.com/products/18299-160217/dali-lektor-lcr-120w/
    Ktoś coś wie na ich temat. Będą ok do yamahy r-n301? Zastosowanie jak u innych czyli głównie muzyka (3 program radia + muzyka mniej więcej taka jak u nich), do tego od czasu do czasu jakiś film.

Potrzebna jest mi para głośników stereo montowanych do ściany po bokach tv i stąd to pytanie.