Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

POCZTA - Outlook oraz serwer.

Skylighter 19 Lis 2015 20:08 687 2
 • #1 19 Lis 2015 20:08
  Skylighter
  Poziom 10  

  Witam, wybaczcie jeżeli zły dział ale nie wiem dokładnie gdzie to napisac.

  Jest pewna sprawa. Mamie na komputerze ustawiałem pocztę mailową, komputer stary, windows xp i jakaś stara wersja outlooka. Do tej pory używała webowo roundcube'a, domena i serwery nie są istotne. Bez reklamy. Bez znajomości ustawień konfiguracyjnych udało się w jakiś sposób odpalić outlooka, maile się pobrały, dosłownie bo chyba zniknęły z serwera, logując webowo nie widać żadnej wiadomości w skrzynce odbiorczej i tylko tam, i te wszystkie maile i tylko te są widoczne w odbiorczej w outlooku. Jednak nie mogę nic wysłać, serwer/porty/coś innego związanego z pocztą wychodzącą jest zły. Trochę kombinowałem w ustawieniach i czasem jest że za duży czas oczekiwania itp. To jeden problem, a drugi to taki, czy da się jakoś spowrotem te maile wrzucić na serwer aby widoczne były też webowo przez roundcube'a, bo jak rozumiem teraz znajdują się tylko lokalnie w outlooku na komputerze.

  Pozdrawiam i licze na pomoc :)

  0 2
 • #3 20 Lis 2015 09:36
  waluszek
  Poziom 19  

  Witaj.
  Przede wszystkim musisz podać informację co to za operator poczty.

  Żeby poczta zadziałała prawidłowo musisz mieć kilka elementów"
  Adres serwera poczty: ( bardzo często taki sam jak adres domeny )
  port serwera SMTP oraz POP3 lub IMAP
  Login
  Hasło

  Wiadomości zniknęły ci z konta, bo ustawiłeś outlocka w trybie POP3, i nie zaznaczyłeś opcji pozostaw kopie wiadomości na serwerze, większość klientów pocztowych działa tak, że jeżeli nie zmienisz tego ręcznie to wiadomości zostaną pobrane na outlock i skasowane z serwera.

  Jedyna prosta opcja na wrzucenie wiadomości z powrotem na serwer to ustawić drugie konto w trybie IMAP ( jeżeli serwer go obsługuje ) i przeciągnąć wiadomości do folderu odebrane na serwerze.

  Jak potrzebujesz pomocy z configiem daj PW.

  0